"Üks punkt - parem kui kaotus" (3)

Poos, mis ilmestab hästi Tammeka meeste emotsiooni pärast lõpuvilet, Foto: Rein Murakas (arhiiv)"Üks punkt - parem kui kaotus." Kristjan Tiiriku suust kõlanud lause, millega Tartu Tammeka mängijad ja fännid võivad end 1:1 viigiga lõppenud Infoneti-matši järel lohutada.

Tabeliseisu arvestades hädasti võitu vajanud Tammeka avapoolaeg jättis küll soovida, ent ometigi õnnestus Maxime Mboungoul 60. minutil kodumeeskond juhtima viia.

Tähtsad kolm punkti jätsid aga Emajõe sadamasse maabumata, sest vanameister Konstantin Nahki lõpuminutite meisterlik trahvilöök päästis FC Infonetile viigipunkti.

Kaugtuli, puurivahid valvsad

Kunstvalguse saatel toimunud kohtumine algas rahulikult. Infonet omas küll kerget ülekaalu ja Tammeka mängis kontrate peale, kuid tulemust ei toonud kumbki.

Alles 15. minutil oli Tartu fännidel põhjust hõisata "And-ruus Luk-jaanov! And-ruus Luk-jaanov", kui nende puurilukk tõi alt nurgast ära Infoneti keskkaitsja Andrei Kalimullini kauglöögi.

Ja samaväärse sooritusega sai Lukjanov hakkama ka viis minutit hiljem. Äsajaks sedapuhku Maksim Lipin ja 18 meetrilt, suund oli vasakpoolne ristnurk.

Tammeka probleemiks osutus kogu esimese poolaja vältel aeglane rünnakute algatamine pärast pallivõitmist oma platsipoolel. Sestap pidi külmetav Tartu publik ootama lausa 31 minutit, et esimest korda ohates pea käte vahele haarata. Emotsiooni tingis Siim Tenno kauglöök, mis veeres napilt-napilt vasaku posti kõrvalt mööda.

Paaril korral oli aktsioonis Manucho ja korra proovis Trevor Elhi kaugelt, kuid avapoolaja parima soorituseni jõudis 42. minutil Tammeka paremäär Heiko Tamm. Või hoopiski Infoneti noor väravavaht Matvei Igonen, kes tõrjus selle Tamme tarmo-kingiliku vasaku jala kauglöögi ja kindlustas poolajapausiks tabloole 0:0.

Musta lõpuga eufooria

Teine kolmveerandtund algas sama igavalt kui esimene. Mõlemad tiimid said korra harjutada standardolukordade lahendamist, kuid midagi eeskujulikku välja ei mõeldud.

Peakohtunik Juri Frischeri vilest oli möödunud 15 minutit. Tiksumas oli kohtumise 60. minut, kui Maxime Mboungou võidukalt Tammeka embleemi oma särgil suudles. Vahetult enne seda realiseeris kongolane peaga Tamme hea nurgalöögi - 1:0. Publik juubeldas koos mängijatega!

Väravaeufoorias kaotas Tammeka pisut valvsuse ja lubas Manuchol 10 minuti sees kolm korda löögile jõuda. Nende õnneks ebaõnnestus kahel korral aga Infoneti ründaja ise, korra päästis kodumeeskonna halvimast paremkaitsja Andre Paju.

76. minutil tõusis taas sündmuste keskmesse Heiko Tamm, kes lennutas trahvikasti paremast nurgast teele sellise kuuli, mille tõrjumine nõudis Igonenilt sajaprotsendilist sooritust. Paar minutit hiljem püüdis Infoneti puurivaht Rasmus Tomsoni nõrgaks jäänud lähilöögi.

80ndad kuulusid aga kogu täiega Infonetile. Kümnend algas ohutute pealelöökide ja poolohtlike tsenderdustega, ent kulmineerus Konstantin Nahki meisterliku trahvilöögiga.

Karistuslöögispets keerutas 89. minutil vasakusse alla nurka 22 meetrilt teenitud karistuslöögi. Karistuslöögi, mis määrati Jürgen Lorenzi käega mängu tõttu. Karistuslöögi, mille pärast vaidles kapten Tiirik endale kollase kaardi. See sama löök tõi tabloole 1:1 viigi ja päästis Infoneti kaotusest.

Tammeka jätkab üheksandal, Infonet kuuendal positsioonil.

1. oktoobril kell 19.30 Tamme staadionil (Kungla 1a, Tartu)

Tartu JK Tammeka - Tallinna FC Infonet 1:1 (0:0)