3. minuti väravast piisas Paide alistamiseks (0)

Foto: Gertrud AlatareLilleküla staadionil toimunud meistriliiga 17. vooru kohtumises pidi Paide linnameeskond tunnistama FC Flora üleolekut. Mängu ainsa värava lõi Rauno Alliku 3. minutil.

Flora peatreener Marko Lelov pidi enne mängu põhjalikult mõtlema, keda Paide vastu väljakule saata, sest juba kolme päeva pärast on ees ootamas Euroopa liiga kohtumine Albaania klubi FK Kukesiga. Paide meeskonnal seevastu puudusid mitmed nimekad mängijad.

Suureks üllatuseks löödi kohtumise esimene ja ühtlasi ka ainus värav juba kolmandal minutil. Albert Prosa tsenderdust ei suutnud Paide väravavaht Mihhail Lavrentjev tõhusalt klaarida ning mänguvahend leidis tee Rauno Allikuni, kellel ei olnud mingeid raskuski nahkkera väravasse toimetamisega.

Paide meeskond ei lasknud ennast väravast heidutada ning püsis edukalt mängus. Hea võimalus oli Jaan Leimannil, kelle löögi tõrjumiseks pidi Flora puurilukk Marko Meerits tõsisemalt vaeva nägema.

Väga head tööd tegi ka Paide väravavaht Mihhail Lavrentjev, kes tõrjus mitmel korral ohtlikke Flora kauglööke.

Teise poolaja meeldejäävamateks sündmusteks kujunesid kolmel korral latti tabanud löögid. Esimesena suutis raamid värisema panna Flora kapten Andre Frolov, kelle kauglöök suure kaarega latti tabas.

Mõne aja pärast vastas samaga ka Paide meeskond. Timo Lombi ebaõnnestunud tsenderdus oleks võinud mängu viigistada, kuid pall põrkas latist tagasi. Ka Ervin Kõlli võimas kauglöök 25 meetrilt tabas värava raamistikku.

Vaatamata Paide ohtlikutele võimalustele oli teisel poolel domineerivamaks pooleks FC Flora, kes suutis oma 1:0 eduseisu hoida mängu lõpuvileni.

Mängu parim - Mihhail Lavrentjev

Vaatamata varjasest eksimusest, millest sündis mängu ainukene värav, näitas Paide puurilukk head mängu, tõrjudes mitmetel kordadel ohtlikuid lööke.

8. juulil kell 18.00 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Flora - Paide Linnameeskond 1:0 (1:0)
3. Rauno Alliku

Hoiatused: 40. Rauno Sappinen, 63. Nikita Baranov - 53. Jaan Leimann, 81. Ervin Kõll
Mänguolud:+21, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.