Aksalu sai koondiseakna eel hooaja esimesed minutid (0)

Eesti koondise puurilukk Mihkel Aksalu sai koduklubi Seinäjoki JK eest 1:1 viigis Rovaniemi Palloseuraga kirja tänavuse hooaja esimese liigamängu.

Esimest üheksat mängu pingilt seiranud Aksalu edutati nüüd algkoosseisu, kuid ta ei suutnud meeskonda võidule aidata. SJK läks avapoolaja lõpus karistuslöögist juhtima, kuid tunni möödudes viigistas RoPS kodupubliku rõõmuks. Trevor Elhi kuulus samuti algkoosseisu, teenis 71. minutil kollase kaardi ja vahetati 84. minutil puhkama.

1:1 viigi tegi ka keskkaitsja Silver Graubergi koduklubi HIFK, kes võõrustas Turu Interit. Grauberg ei ole endiselt liigamängudes koosseisu kuulunud. Tosina meeskonna hulgas hoiab HIFK kümnendat ja SJK viiendat kohta.

Soome naiste kõrgliigas mängisid Signy Aarna ja Pille Raadik Aland Unitedi eest 90 minutit, aga ka nemad ei suutnud enamat 1:1 viigist Tampere Ilvese vastu. Aland läks kuuendal minutil ette, kuid avapoolaja keskel lubati külalistel ka vastata. Üheksa mängu ehk põhihooaja esimese poole järel hoiavad nad hetkel viiendat kohta.

Tšehhi esiliigas kaotas German Šleini koduklubi Jihlava Vysocina liigahooaja viimases, tähtsusetus mängus Brno Zbrojovkale koguni 1:6 - vigastuspausil Šlein koosseisu ei kuulunud. Hooaeg jätkub kõrgliiga üleminekumängudega.

Matvei Igonen istus Norra kõrgliigas taas pingil, kui Lilleström alistas võõrsil 3:0 Valerenga. Kümnest mängust tosin silma kogunud Igoneni leivaisa on üheksas.