Algab võitlus, mille sihiks Prantsusmaa (17)

Foto: jana PiparTäna algab Eesti koondise jaoks uus Euroopa meistrivõistluste valiksari ning avakohtumises minnakse lahingusse Sloveenia vastu.

Eesti loositi E-alagruppi koos Inglismaa, Šveitsi, Leedu, San Marino ja Sloveeniaga. 2016. aastal Prantsusmaal peetava EM-i teeb eriliseks tõik, et esmakordselt ajaloos pääsevad finaalturniirile 24 meeskonda.

EM-ile saavad automaatselt iga valikgrupi kaks parimat ning gruppide kokkuvõttes parim kolmanda koha võistkond. Ülejäänud kaheksa kolmanda koha välja mänginud koondist lähevad play-offi, kus selgitatakse neli turniirile pääsejat.

Kui E-grupis ei kahtle keegi Inglismaa ja Šveitsi edasipäääsus, siis kolmas koht tundub olevat kolme hobuse jooks. Sellest unistavad nii Sloveenia, Leedu kui Sinisärgid. Eestlastel on eelmisest EM-valiksarjast head mälestused, sest teatavasti pääseti play-offi, kus tuli alla vanduda Iirimaale. Mäletatavasti oli meiega ühes grupis ka Sloveenia, keda võõrsil Konstantin Vassiljevi ja Ats Purje väravatest 2:1 võitsime, kuid kaotasime kodus Andrei Sidorenkovi omaväravast 0:1.

Koondis püüab Sinilindu

Võib öelda, et tuleva EM-kvalifikatsiooni suhtes on nii Eesti koondise kui kogu riigi ootused ennenägematult suured. Ei ole ju kordagi varem valiktsüklile vastu mindud selge plaaniga sihtida finaalturniiri.

Näiteks sõnas koondise kapten Ragnar Klavan eelmise nädala algul, et EM-finaalturniiril mängimine on tema jaoks suur unistus ja selle poole ka püüeldakse: "Eesmärk peab olema, muidu polegi üldse mõtet valikturniiri mängima minna."

Ambitsioonikas oli ka peatreener Magnus Pehrsson: "Muidugi on meie unistus EM-ile jõuda ning kui seda saavutada tahame, peame olema valmis tegema midagi erakordset ja piire ületama."

Vassiljevita Eesti on lahinguks valmis

Eesti peab hakkama saama Vassiljevita. Foto: Gertrud AlatareEesti peab tänases matšis hakkama saama vigastatud Vassiljevita ning küsimärke on ka paremkaitsja kohal, kus käib tihe võitlus Enar Jäägeri ja Taijo Teniste vahel. Kui esimene on olnud pikalt koduklubita, siis viimase suurimaks probleemiks on hiljuti kimbutanud kerge vigastus, mistõttu on Teniste pidanud vahele jätma ka leivaisa Sogndali mänge. Neljapäevases sõpruskohtumises Rootsi vastu mängisid mõlemad mehed poolaja, kuid kui Teniste tervis on korras, langeb pealik Magnus Pehrssoni liisk arvatavasti just temale.

Vaadates Pehrssoni mänguplaani on näha, et vasakäär (pole vahet, kas neljases liinis või kolmeses – toim.) liigub mängus keskele, jättes suure kohustuse esivasakkaitsja Ken Kallaste õlule, kes peab rongi kombel mööda äärt üles-alla jooksma. Rootsi vastu maksis taoline taktikaline käik kätte, sest Zlatan Ibrahimovici teine värav tuli just meie vasakust äärest, kus Antonov oli positsioonist väljas.

Pehrsson sõnas eilsel mängueelsel pressikonverentsil, et on meeskonna ettevalmistusega uueks EM-valiksarjaks rahul. Mehed on Rootsi mängust taastunud ning keegi pole vahepeal vigastada saanud. See tähendab, et peale Vassiljevi on homme rivis kõik maarjamaa paremad pojad.

Koondise kapten, klubijalgpalli Augsburgis mängiv Ragnar Klavan, avalikustas aga võidu saladuse: „Peame taga nulli hoidma ja ees peavad ründajad ära lööma. Nii me võidamegi“ Väravavaht Sergei Pareiko lisas, et A. Le Coq Arenalt lahkub kolme võidupunktiga see, kes võitu rohkem tahab.

Ohtlikuimad mehed pole Sloveenias sündinud

Sloveenia koondist juhendab 51-aastane Srečko Katanec, kes tegi küllaltki korraliku mängijakarjääri. Katanec oli sloveenide eesotsas ka aastatel 1998-2002 ning tüüris oma kodumaa vutimehed 2000. aasta EM-ile ja 2002. aasta maailmameistrivõistlustele.

Arvatavasti mängivad Balkani pojad kas traditsioonilise 4-4-2 või 4-4-1-1 taktikaga. Pehrssoni arvates on tegemist organiseeritud meeskonnaga, keda iseloomustab kompaktne kaitsemäng. Kui tänapäeval on populaarne vastaste kõrgelt pressimine, siis Eesti koondise loots arvab, et sloveenid seda ei tee. Selle asemel keskendutakse üleminekutele kaitsest rünnakule.

Nii Katanec kui Itaalia klubis Chievo profileiba teeniv Boštjan Cesar usuvad, et edu võtmeks on kiire söödumäng. Cesari arvates on meite suurimaks tugevuseks hea kaitse. "Teist on raske läbi saada, kuid oleme valmis kasutama kiiret söödumängu, et kaitset murda," sõnas keskkaitsja.

Uhke soenguga väle Kampl. Foto: rtvslo.siSloveenia ohtlikeimaks meesteks võib pidada Austria viimaste aastate parimas klubis Red Bull Salzburg pallivat Kevin Kamplit ja Fiorentina hingekirja kuuluvat Josip Iličici. Imekiiret Kamplit kardab ka Pehrsson, kes nimetas auguründajana või äärel tegutsevat 23-aastast Saksamaal sündinud mängumeest otse vastaste ohtlikuimaks meheks.

Kindlasti ei tohi tähelepanuta jätta ka ründavat poolkaitsjat Iličici, kes on sarnaselt Kamplile sündinud välismaal – Bosnia ja Hertsegoviinas. Fiorentina mehe suurimateks tugevusteks on hea tehnika, platsinägemine ja suurepärane loovus.

Üks on kindel: esmaspäeval kell 21.45 algab tõeline lahing, kus võitu tahavad mõlemad meeskonnad. Kuigi Sloveenia on Eestist paberil üle, siis teame ju kõik, et tulemus mängitakse välja palliplatsil. Sinisärkide kasuks räägib tõik, et matš peetakse kodus, kuhu on viimastel andmetel tulemas üle kuue tuhande pealtvaataja. Kindlasti teevad mängijad ja treenerid kõik selleks, et iga väiksemgi Eesti fänn staadionilt naerulsui lahkuda saaks.

Muidugi saab kohtumist jälgida ka Soccernet.ee interaktiivse tekstipõhise LIVE-ülekande kaudu, mis algab ligikaudu kümme minutit enne kohtumist.

Huvitavaid fakte:

 • Eesti on Sloveeniaga mänginud seitse korda: korra on võidetud ja viigistatud, kuid viiel korral on meil tulnud platsilt kaotajatena lahkuda.
 • Eesti esimene kohtumine peale NSVL-i lagunemist toimus just Sloveenia vastu. Sloveenide jaoks oli see esimene FIFA poolt tunnustatud kohtumine. Kalender näitas siis 1992. aasta kolmandat juunit. Tallinas Kadrioru staadionil peetud mäng lõppes 1:1 viigiga, Sinisärkide eest oli täpne tänane Tallinna Infoneti peatreener Aleksander Puštov, sloveenidele tõi viigi Igor Benedejčiči 73. minuti värav.
 • Sloveenia esimene võit rahvusvahelisel areenil tuli just Eesti vastu, kui 1993. seitsmendal aprillil tänu Samir Zuliči ja Sašo Udoviči väravatest 2:0 võit võeti. Matš toimus Ljubljanas.
 • Kaks meeskonda kohtusid ka 1995. aasta juunis, kui Kadriorus peetud mängus lõi värava Martin Reim. See värav oli Eesti koondise esimeseks tabamuseks valiksarja kodumängudes. Tolles matšis kandis Reim esimest korda ka kaptenipaela.
 • Sloveenias on pikalt mänginud Konstantin Vassiljev, kes esindas aastatel 2008-2011 Lendava Nafta ja Koperi FC Luka särki. Hetkel pallib Balkani riigis Kevin Kauber, esindades Krka klubi värve.
 • Omavahel on kohtunud ka Sloveenia ja Eesti klubid. Tallinna Norma mängis nii Ljubljana Olimpija kui Maribori FK Branikuga. FC Flora kohtus 2004. aastal NK Goricaga ning Narva Trans viis aastat hiljem Velenje Rudariga. Tasub mainida, et kõik kohtumised Sloveenia klubide vastu on Eesti võistkonnad kaotanud.

8. septembril kell 21.45 A. Le Coq Arenal (Asula 4, Tallinn)

Eesti - Sloveenia

Peakohtunik: Szymon Marciniak
Abikohtunikud: Paweł Sokolnicki ja Tomasz Listkiewicz
Otsajoonekohtunikud: Tomasz Musial ja Pawel Raczkowski
Neljas kohtunik: Radoslaw Siejka (kõik Poolast)

Kihlveokontorite koefitsendid:

Eesti võit - 3,30
Viik - 3,30
Sloveenia võit - 2,20

Eesti eeldatav algkoosseis:

                           Sergei Pareiko

Taijo Teniste    Igor Morozov     Ragnar Klavan    Ken Kallaste

                 Martin Vunk      Joel Lindpere

Sergei Zenjov              Henrik Ojamaa           Ilja Antonov      

                           Henri Anier

SEOTUD PILDIGALERIID
Fotograaf: GERTRUD ALATARE
Fotograaf: GERTRUD ALATARE
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

jaaa   •  
(195.50.209.***)
hea koosseis
Eikeegi   •  
(146.255.183.***)
Ojamaa on küll vale otsus! Midagi muud peale peata ringi jooksmise ei toimu!
ds   •  
(194.204.10.***)
tundub ka hea koosseis!
ei mõika   •  
(90.191.187.***)
miks mitte lindpere vasakul äärel (oma tavapärasel kohal) ja antonov keskpoolikus (oma tavapärasel kohal)
norm   •  
(217.71.45.***)
Muidu norm aga antonovi asemel paneks metsa kaitsvasse poolikusse vungiga ja lindpere vasakule äärele. Mets leidis mu arust päris häid sööte meie ründajatele Rootsi vastu.
najah   •  
(82.131.7.***)
Loodame, et siis seekord ei tule kuiva peksu nagu viimaselajal tavaks on. See on muidugi kindel, et see mäng on kaotatud, lihtsalt tahaks korragi rõõmustada kui meie mehed millegi positiivsega väljakul hakkama saavad.
Muus osas on see ootuste üles kruttimine ja jutt EM finaalturniirist täielik nali ja tuleks keskenduda sellele, et mitte eelviimaseks jääda. Eks seda täna näha ole - pakun et sloveenid panevad 2-0 ja minugipärast võiks 3 punkti neile juba tabelisse kanda, see mäng on ainult formaalsus tulemuse osas, sest võitja on teada....
Memento   •  
(212.119.130.***)
Antonov on Pehrssoni käe all (pea) alati vasakäärt mänginud, seetõttu tema eelistamine. Pealegist, taktika, kus vasakäär sissepoole tuleb nõuab head füüsist, mida Lindperel kahjuks pole. Ei jõudnud ju Antonovgi vajalikul hetkel piisavalt kiiresti tagasi (Rootsi teine värav), mis siis veel Lindperest rääkida.
Annaliisa   •  
(90.191.53.***)
Algab päev,algab päev!Päiksetõusust sünnib see.Rõõmus on nii linnuema kui ka linnupaps,rõõmus on ka linnulaps
WM   •  
(212.93.55.***)
Nõus, et lootuste hull üles ajamine on pigem negatiivne käik, aga @najah - sa võiks küll oma suhtumisega kodakondsust või kodumaad vahetada. Mis jälgid seda jalkat siis kui selline sitt sul pidevalt püksis on? Mis vahet seal on, mis see seis täna jääb - oluline, et fännid on staadionil ja saavad omadele kaasa elada!
najah   •  
(82.131.7.***)
WM, selliste standartitega nagu sa ütled, et fännid staadionil ja elame kaasa, siis nii ei saa mängida. Ega see keskkooli korvpallivõistlus ei ole, et oma klassi tüdrukute rõõmuks mängida. Nalja teete v? Tulge maapeale, vaadakem asja nii nagu see on, mitte ärge ajage mingit soga. Tegemist on elukutseliste meestega kes esindavad kodumaad, mitte kingseppade ja ehitajatega, kes nädalavahetusel oma lõbuks pudeli õlle kõrval palli taovad. Me peame ükskord õppima taluma kriitikat ja seda ka edastama kui see on õigustatud.
Mitte pidevalt kiitma pärast kuivasid kaotusi, et "noh see oli harjutusmäng" ja bla-bla-bla.
Nüüd on vaja mängida ja mis siis saab kui me nii sloveenidelt kui leedult kuivalt saame, ah?! Ikka kiidame treenerit ja mängijaid nigu nad oleks 7a lapsed?
Mina tahan tulemust näha ja muu mind ei koti!
Ongi kõik.
Fuuu   •  
(90.190.170.***)
Oleksid nagu Eesti fänn, samas nead neid maapõhja, ütle, kas sa oled Eesti vastane või Eesti poolt? Kui tulemust ei tule, siis lastakse Pehrsson nagu Rüütligi lahti, kui tulemus tuleb, siis seda ei tehta, nii lihtne see ongi. Mis sulle ei sobi? Muidugi on nüüd aeg mängida ja mängida korralikult, aga sinu eelnev kriitika ja pessimism ei olnud teps mitte õigustatud
to najah   •  
(84.50.64.***)
Koli ära siis, Vb peaksid Hispaania kodakondsuse võtma, kui nr. I soovid alati olla. Me peame leppima sellega mis meile antud!
ründaja   •  
(146.255.183.***)
To najah! Olen sinuga kindlalt nõus. See rootslase häma peale mängu näitab kui ebakindel ta nii endas kui meeskonnas on. Eks peale tänast lutti ole näha mida ta suust välja hakkab ajama. Mind huvitab ka ainult tulemus. Muu on hülgemöla.
! kuuldud ?   •  
(85.196.220.***)
Nõid ennustas tulemuseks 1:0 Eestile. Värav lüüakse I poolaja teisel kolmandikul. II poolaajal istub Eesti raudses kaitses...
Eks näha, kas nii ka juhtub!?
Lee   •  
(82.131.41.***)
Juba ootan, et hiljem 00.00 ei julge siia tullagi, sest ajate mingit möla. Kui Eesti võidab, siis kommenteerite, et oi kui hea ja kõik on super, aga algul olete sellised korralikud ku*ikud, kes tahavad näidata, et tegemist on ilgelt kõvade vennikestega, kes ajavad jalgpallijuttu. Seda näitas juba najah..."See on muidugi kindel, et see mäng on kaotatud, lihtsalt tahaks korragi rõõmustada kui meie mehed millegi positiivsega väljakul hakkama saavad...." Näitad kohe sellega, et pole Eesti mängudega kursis ja oled Eesti vastane. Mina olen rõõmustanud oi ja kuidas veel. Isegi siis, kui Eesti jaoks statistiliselt võidetavat vastast viimaste minutitega võidetakse (Fäärid). Serbia, Sloveenia, P-Iirimaa võidud. Hollandi viiki mängimine või Serbiaga viiki mängimine. Uruguai võit, kõik need on minu jaoks suurepärase tunde tekitanud. Lisaks loomulikult olen pettunud olnud, näiteks Sloveeniale kaotades, kus me mängisime nendega võrdselt, aga Sidorenkov lõi omavärava. Natuke ka Hollandi lõpp. Lisaks, maailmas pole ühtegi spordiala, kus oleks kõik riigid ja rahvused tegijad, see on ebaloomulik. Loomulikult on alati keegi parem teisest. See kui eestlased sähvatavad spordis harva ning isegi Leedu korvpallis või Läti hokis koguaeg sähvatab, ei tee see meile häbi. Enamik eestlasi on vägagi haritud ja maailmas hariduse poolest esirinnas. Samas eestlased on ka tehnikas väga hea ning kodukasutaja teab ka rohkem, kui mõne rahvuse spets tehnikas. Meie lapsed on koolides haritumad, kui 80% teiste rahvaste lapsed samas vanuses.

kevin   •  
(195.50.223.***)
kevin
to WM   •  
(83.176.3.***)
noh v2rdjas taun keldrialuse sytavedaja???

Sisene
EESTI KLUBID EUROSARJAS
VÄLISMAAL TOIMUS
NIMEKIRJAD
KARIKAVÕISTLUSED
VALITSUS OTSUSTAS
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Eurovastane Dinamo on Florale eeskujuks, aga Eesti liigajalgpallile hoiatuseks
Antonov otsib sõjaolukorras Armeeniast pääseteed: pole öeldud, et oled pask mängija, mine ära, aga selle treeneriga ma platsile ei saa
SILM JA KÕRV PEALE!
Mikker külge! 90 minutit luubi all olnud Koppel: kui mäng hakkab, siis ma olen väga-väga siniste prillidega
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
20
18
1
1
54:14
55
2.
Paide Linnameeskond
21
15
0
6
54:24
45
3.
Nõmme Kalju FC
21
13
3
5
41:13
42
4.
Tallinna FCI Levadia
21
12
5
4
53:28
41
5.
Viljandi JK Tulevik
21
9
1
11
26:37
28
6.
Tartu JK Tammeka
22
6
6
10
23:35
24
7.
JK Narva Trans
22
5
5
12
21:33
20
8.
Tallinna JK Legion
22
5
5
12
17:37
20
9.
FC Kuressaare
22
4
7
11
21:43
19
10.
JK Tallinna Kalev
22
2
3
17
11:57
9
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

 • T, 19.00 Welco  - Kuressaare (karikavõistlused)
 • K, 19.00 Kalju - Tulevik (Premium liiga)
 • N, 19.00 PJK - Elva (Esiliiga)
 • L, 16.00 Kuressaare - Kalev (Premium liiga)
 • P, 13.00 Flora - Tulevik (Premium liiga)
 • P, 13.00 Kalju - Legion (Premium liiga)
 • P, 16.00 Flora - Saku (naiste meistriliiga)
 • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
55
Paide Linnameeskond
45
Nõmme Kalju FC
42
Tallinna FCI Levadia
41
Viljandi JK Tulevik
28
Tartu JK Tammeka
24
JK Narva Trans
20
Tallinna JK Legion
20
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK