Ametlik: Beglarišvili karjäär jätkub Soome esiliigas (28)

Viimasel Eesti-hooajal kogunes Beglarišvili saldosse 36 mängu, 30 väravat ja 22 söötu. Foto: Brit Maria Tael

Poolkaitsja Zakaria Beglarišvili (29) mängib algaval hooajal Soome esiliigas KTP-s Argo Arbeiteri brigaadi juhendamisel.

"KTP-s avaneb Beglarišvilil võimalus uueks alguseks. Tema roll meeskonnas on kindlasti oluline ja kui kõik õnnestub, siis võib-olla hakkab väravaid tulema sama palju kui üle-eelmisel aastal [FC Floras]," teatas KTP, kes omandas ühtlasi poolkaitsja mängijaõigused. Kolmapäeval meeskonnaga esimese treeningu kaasa teinud mees võib debüteerida nädalavahetusel, kui dokumendid vormistatud saavad.

Kotka klubi lõpetas mullu Ykkönenis hooaja neljanda kohaga. Peatreener Arbeiterit abistab Indrek Zelinski, Eesti passiga mängijatest on klubiga seotud veel äärekaitsja Hindrek Ojamaa (24) ja U17 koondise ründaja Taaniel Usta.

Gruusiast pärit Beglarišvili kuulus esimest korda FC Flora ridadesse aastatel 2010-2012 ja naasis siis aastase eemaloleku järel püsivalt. Pärast erakordselt edukat 2018. aastat liikus ta uuesti välja, kuid vigastas Ungari tippklubis Budapesti Honvedis roideid ja poole aasta jooksul ametlikus mängus väljakule ei jõudnudki. Sügise veetis ta laenul Soome kõrgliigas SJK-s.

REKLAAM

2018. aasta sügisel sooritas Beglarišvili edukalt Eesti kodakondsuse omandamiseks vajalikud eksamid. Passi sai ta kätte mullu septembris. Kui FIFA vajaliku kinnituse esitab, võiks poolkaitsja selga tõmmata Eesti koondise särgi, kuigi on korra maavõistlusmängus Gruusiat esindanud.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Taavi Usta   •  
(37.157.110.***)
Tere tulemast Zaka!
parool_on_123456   •  
(37.157.104.***)
Zaka ei saa elusees nüüd koondisesse. Võib vast mahakanda juba. Soome esiliiga tagumine ots...kas tõesti ei olnud muud varianti?
das.hf   •  
(141.98.102.***)
Ma ka aru ei saa. Kas nt Soome kõrgliigas tõesti polnud ühtegi klubi, kes olnuks Zakast huvitatud? Ta on ju selgelt tasemel mängija.
Siik   •  
(131.207.242.***)
No mis muu variant siin olla saabki, kui eelnevast aastast esimene pool olla vigastatud ja teine pool mänguajata. Lisaks veel emotsionaalne põnts: korralikust klubist (Flora), kus tal oli kindel roll ja ta oli selge tiimi liige lahkutud ning langetud erinevate klubide vahel pendeldamisse.
Hea veel et Kuresaarde ei pidanud minema!
Taavi Usta   •  
(37.157.110.***)
Kotkas see aasta väga hea tase. Soome ykkönen pea sama oma tasmelt kui eesti PL. Märtsis peab KTP Levadia ja Kaljuga treeningmängud. KTPs on palju soome noortkoondisi esindanud mängijaid, Man City kasvandik, katalooniast kaitsemängija. Siin ka koondise kanditaat Hindrek Ojamaa. Treenerite ja trennide tase väga hea.
Taavi Usta   •  
(37.157.110.***)
Lisaks sellele in teatud treenerid ja mängijad, kes sobivad teineteisele - on usaldus ja arusaamine kuidas mängija parimad omadused meeskonna jaoks rakendada. Loodan, et KTP suudab see aasta reaalselt võidelda tõusmise eest Veikkausliigasse. Karikamänge saab vaadata ruutu.fi otseülekannetes. Mina ei näe põhjendust, miks soome esiliigast ei või koondist tulla esindama. Soome jalgpalli reaalne tase kõrgem kui selle maine (koondis on seda profiili küll tõstnud kõvasti). KTP oli eelmine aasta 4. mitte 7ndal kohal tabelis.
parool_on_123456   •  
(37.157.104.***)
Ole vait no, et Soome esiliiga PL tase. Vb esiliiga 7s jah Kure jne tasemel. PL tipp on Soome Veikkausliiga esimene pool.
parool_on_123456   •  
(37.157.104.***)
Ole vait no, et Soome esiliiga PL tase. Vb esiliiga 7s jah Kure jne tasemel. PL tipp on Soome Veikkausliiga esimene pool.
Neil Breen   •  
(88.196.168.***)
Ma ei usu et Flora ühelegi Soome tipule väga alla jääks
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
parool_on_123456

Kes sa oled, et sa siin teisi vait nõuad olema? Soome veikkausliigas oli eelmine üliväikse punktivahed ja väljalangejad tahavad uuesti üles tõusta ning mitmed klubid "võidurelvastuvad" ja seetõttu on soome Ykköse esimene pool (VPS, KPV, KTP, Jaro, MP, Gnistan, Oulu) täiesti Kalju ja Levadiaga võrreldavad komplekteerituse poolest. Uuri asja veid - räägi Arbeieteri ja Zelinskiga - nad teavad nii eesti PLi kui soome Ykköse taset. Loe see artikkel näiteks: https://soccernet.ee/artikkel/suur-intervjuu-arbeiter-saab-soomes-kogeda-paris-jalgpalli-tunnet-eestis-pole-vahet-kas-sa-oled-kaheksas-kuues-voi-viies
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
Neil Breen
SInuga nõus - Floral on taset ja on nii sügavust kui laiust koosseisul
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
Aga liiga üldine tase võibolla on Ykköses isegi kõrgem.
parool_on_123456   •  
(37.157.104.***)
See jalgpallitunne ja tase on vähemalt selles artikklis kaks eri asja. Eesti miinus on see, et fänne ei ole ja jalgpallikultuuri pole. Aga fakt on see, et Soome esiliiga on suur suur samm tagasi.
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
parool_on_123456 kirjutad:
Aga fakt on see, et Soome esiliiga on suur suur samm tagasi.

See on võibolla sammuke aga võibolla hoopis kõrvale aga mitte suur suur samm tagasi - seda fakti teised faktid ei kinnita. See on sinu isklik arvamus mitte fakt.

Tugevate mängude arv on soome ykköses suurem - eriti see aasta kuna hooaja teine pool lüüakse liiga kaheks. Esimesed 6 mängivad oma vahel ja tagumised 6 omavahel.
parool_on_123456   •  
(37.157.104.***)
Aga fakt on see, et tänu sellele sammule Zaka koondisesse enam ei saagi
Denis Krestinin   •  
(146.255.183.***)
Taavi Usta

Praegu seisuga te kiidate soome esiliiga sest seal on teie poeg ja muu põhjust pole.

Vanem Usta läks Kalju -see ja ma ei saa uskuda et põhjuseks te nimetate ainult euroopa liiga eelringis

Kui teine Usta läheb soomest ära siis teil samuti kadub huvi sellist liigast ehk järeldus ykkonen ei ole nii äge
Johhaidi   •  
(82.131.41.***)
Hea nali "Eesti PL = Soome Esiliiga tase". No sõprusmängudes mängivad meie top4 meeskonda väga hästi Soome tippudega. Napilt kaotavad, napilt võidavad või viigistavad jne. Kalju lükkas isegi HJK Euroopast välja ning see ei olnud mingi "sõprusmäng", kui keegi sellele viitaks, et sõprusmängud teine teema. Jah, Eesti PL tase on ühest äärmusest teise, aga mitte mingil juhul ei saaks öelda, et Soome Esiliiga tase võrdub Eesti PL tase... Ja olgugi, et kui sitasti ma Eesti liigat, Eesti meeskondade tasemetesse suhtun, siis no lihtsalt ei saa nõustuda selle VÄITEGA! Ja teiseks, Zakal ei ole enam aega sammudeks "kõrvale" või tagasi tegemiseks. Zaka puhul väga ei saa enam rääkida, et las mees teeb sammu tagasi, küll teeb peale seda kaks edasi... Asi väga lihtne, jalgpalluripension läheneb tal jõudsalt ning lihtsalt ajaliselt pole tal enam suurt aega teha neid samme tagasi, kaks edasi, siis jälle üks tagasi, et teha kaks edasi jne jne...Jalgpallihooaeg ei kesta kuu aega, et sellised asjad võimalikud oleks. Lisaks, mida vanemaks saad, siis füüsiliselt hakkab paraku tagasilöögid nagunii tekkima. Jooksed vähem, oled aeglasem, refleksid vähenevad jne.
Denis Krestinin   •  
(146.255.183.***)
Beglarišvili ei ole väärt Eesti koondist esindama.Ta ei suuda viia eestit mängu plaanis järgmisele tasemele.Kui Kostja lõppeb siis Henri Välja ja Tunneb peavad võistlema 10 pos eest

Ojamaa ei ole eesti koondise kandidaat !!! Need jaanuari mängud aafrika koondiste ja muu vastu ei lähe arvesse ega suur mänge ta pole veel pidanud
parool_on_123456   •  
(37.157.104.***)
Denis. Sa ole ka vait kui tarka juttu pole panna.
raudidas   •  
(82.131.6.***)
kas eesti jalgpallil on üldse ningi tase et seda millegegi võrrelda? pohlaku tase? ..
Taavi Usta   •  
(37.157.110.***)
Denis Krestinin
Vastupidi - eelmine aasta Kaarel ei läinud Kaljusse, sest liigade tase on liiga sarnane. Liigade maine on erinev. Üks on lihtsalt riigi TOP liiga ja Ykkönen soome teine tase - eestist PList on kergem edasi välismaale samm teha ja Nõmme Kaljus tõesti taheti teda - plaan on kiiresti edasi liikuda. See oli agentide soovitus selline küljepeale vahesamm karjääris teha.
Kui ainult see on põhjus, et mu pojad kuskil mängivad või ei mängi, miks ma ei või argumenteerida on see sinupoolt nõrk argument. Sa sel juhul hindad minu motiive,m arvates, et kõik allub sinu iseka loogika piiridesse. On asju mida ma tean aga mul pole voli kõike asju avaldada
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
Usun, et Zaka jaoks hea käik - saab treeneriga koostööd teha kellele ta sobib ja kes temase usub - see juba iseenesest mängijale hea.
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
Denis Krestinin
Usu mind nr 10 positsioonile on rohkem nõudlejaid kui Välja ja Tunjov - hiljuti avaldas ka Jürgens, et ta võib mängida selle koha peal. Aga eks tulevikus näha kuidas, kellegi karjäär läheb ja miliseid valikulid koondis teeb mängutaktika ja sellega seoses ka mängijavaliku suhtes.
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
Johhaidi kirjutad:

Kalju lükkas isegi HJK Euroopast välja ning see ei olnud mingi "sõprusmäng", kui keegi sellele viitaks, et sõprusmängud teine teema.

Ole hea otsi kuskilt arhiivist need Kalju vs HJK mängud välja - ja vaata uuesti kuidas need legendaarne võit tuli, siis tule räägi siin uuesti tasemetest. Karikavõistlused play-off süsteemis ei ole kõige adekvaatsemad taseme näitajad.
Suvaline Jope   •  
(146.255.181.***)
Tuleb tavapärane utiliseerimine a la Jürgenson ja Lepistu. "Samm edasi" välismaale ja siis pingilt tagasi Eesti tippklubisse va. Flora.
parool_on_parool   •  
(90.190.66.***)
Meil ei saa serie A tüüp isegi koondisesse, mid sellel soomebteise liiga mehel nii erilist peaks olema. Flora Faust ?!?
parool_on_parool   •  
(145.14.32.***)
soomes hea paraadile minna #lgpt
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)

Sisene
LIVERPOOLI TABAS JÄLLE KRAHH
Jälle null, jälle kaotus, jälle krahh. Oleme ausad, Liverpooli mõõn on nüüd suuremat sorti kriis!
PÕNEV JALGPALLIÕHTU
Tunnikontroll | Kui palju mäletad lõppenud hooajast?
VÄLISMAAL TOIMUB
FLORA EDURIVI
Valus hoop: karm vigastus sunnib Eesti koondise ründaja sügiseni väljaku kõrvale
PREMIUM LIIGA
TUNJOVI SEIKLUS ITAALIAS
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Kreida üleminek on Premium liiga kvaliteedikontroll
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 98. saade keskendub Premium liigast välismaale murdmisele. Miks see on nii raske?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
2
1
76:17
80
2.
Paide Linnameeskond
30
21
1
8
80:43
64
3.
Tallinna FCI Levadia
29
17
6
6
66:37
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
14
7
9
52:31
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
30
8
7
15
26:44
31
8.
JK Narva Trans
30
6
7
17
31:49
25
9.
FC Kuressaare
30
5
9
16
28:63
24
10.
JK Tallinna Kalev
30
5
5
20
20:68
20
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
80
Paide Linnameeskond
64
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
31
JK Narva Trans
25
FC Kuressaare
24
JK Tallinna Kalev
20
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK