AMETLIK: Jürgens liitus AS Romaga (39)

Foto: Jürgensi Instagram

Hellas Verona hingekirja kuulunud ründaja Oliver Jürgens (16) esindab edaspidi AS Roma värve, teatab Itaalia kõrgliiga koduleht.

Suvel Eestimaa tolmu jalgelt pühkinud Jürgens tegi endale Itaalias kiiresti nime, virutades Hellas Verona eest U17 liigas kuraditosina mänguga kaheksa väravat. Esitused jäid silma AS Roma skautidele, kes noore väravaküti nüüd pealinna värbasid.

Klubid ei ole ülemineku lõpule viimist veel ametlikult kommunikeerinud, kuid Itaalia kõrgliiga kodulehe vastavasse sektsiooni on Jürgensi nimi värskelt märgitud. Sealt selgub, et esialgu vormistati liikumine laenulepinguga. 

Kui Hellas Verona hoiab B-tsoonis kolmandat kohta, siis Roma U17 on poole hooaja peal C-tsoonis 14 mängust kogutud 39 punktiga kindel liider. Edu lähima jälitaja Napoli ees on seitse silma. Debüüdi uue klubi särgis võib Jürgens teha pühapäeval, kui külas ollakse kolmanda koha meeskonnal Frosinonel.

REKLAAM

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

purgeenius   •  
(193.143.10.***)
MInu jaoks eesti üleminekute edetabelis 2. kohal. Raku Liverpooli on 1. kohal. Pakun, et debüüdil lööb 1 värava ikka ära.
Denis Krestinin   •  
(85.253.212.***)
esialgu on laenulepingug ehk rahunege maha.Kui Oliver mängib sama rumalalt nägu aastalõpputurniiril siis kapuut!!!
sanderk   •  
(88.196.181.***)
Minu meelest noorte ja täiskasvanute üleminekuid päris ühte patta panema ei peaks, aga kui juba edetabeli tegemiseks läks, siis miks Liivak Napolisse käesolevast kehvem üleminek oli?
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
See klubi, kes pakub Oliverile korraliku profilepingu teeb ülitarga investeeringu. Verona ja paljud teised kiruvad ennast kaua, et järgmist messilikku mängijat ära tundnud. Minu meelest on skaudid ja ka suur osa treeneritest talentide ära tundmisel ikka absurdselt nõrgad ja olematu otsustusvõimega. Klasen Nõmme Unitedist ütles, kui Oliver mehistub, siis ta on ülikõva. Mina ütlen veelgi rohkem - ta lööks igas tippliigas puurid juba täna täis kui tema tugevusi ära kasutada osataks. Enamus treeneritel on pead nii krampis, et nad ei tea kuidas Olli ära kasutada ja ikka ta on alati parim väravakütt.
Kunagi oli keegi hr Pukki KTP pingipoiss Oliveri vanuses.
On veel talente eestis, keda ei osata täna ära tunda ja anta võimalust. Sorgat hoiti minu meelest kuskil 2 aastat tagasi.
Aron Saarepuu Iinipudel   •  
(213.219.106.***)
ladna,ladna
Alex Donatas   •  
(87.119.179.***)
Taavi, ära võta rohkem peale
Steve Kullus   •  
(176.46.111.***)
Super!
Peeter Paan   •  
(87.119.179.***)
Taavi sa nüüd küll natuke liialdad ikka. Oll on kõva vend, ei vaidle vastu, aga kohe kindlasti ei lööks ta hetkel veel tippliigades võrke puruks+Messiga teda võrdlema pole mõtet ka hakata, olgem realistid ikka..
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Kutt on veel nooruk ja füüsiline pool vajab meeste mänguks edasiarengut. Põhiline on tehnika, vaist ja et tervis peaks. Liha luudele saada juba lihtne
Jarvekas   •  
(80.235.126.***)
Anna agu Oll!
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
Peeter Paan
Võibolla sinuarvates liialdan. Mina vaatan faktide peale. Igal poole, kus Oliver on mänginud lööb ta kordades teistest rohkem väravaid. Ma tean ka neid põhjusi, miks see nii on. Selliseid sportlasi on väga vähe.
#98   •  
(37.157.99.***)
Kuule Taavi istu maha nüüd ja hinga korraks, me kõik oleme arusaanud, et sa oled tegija ja kõiketeadja. Väravaid võib ta noorteliigades euroopas ju lüüa aga vaatame faktidele otsa, meeste mängus pole ta midagi suur veel korda saatnud va. ELB siin Eestis, kus tema sugune vend peabki oma klassi nâitama.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Arsenali fännina on suhteliselt raske faktidele vist otsa vaadata :)
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
#98
Ma olen väga rahulik ja hingan kogu aeg - ära mõtle asju välja.
Ma ei tea kellega ma siin räägin. Kõiketeadja staatuses ma ei ole ja pretendeeri sellele. Räägin faktidest ja nendest tehtud järeldusest.
Pole siiani saanud aru miks ei või rääkida nii nagu mina asju näen. Sul võib olla oma arusaam - palun väga- Miks sa tuled mulle ettekirjutama kuidas mina pean asju nägema? Oliver Jürgens ei pea eestis küll kellegile midagi tõestama. Eestis ollakse tema peale lihtsalt kadedad. Eestis puudub nii ekspertiis, kes oskaks ja julgeks temasugust talenti hinnata.
pilbas pilbas   •  
(213.35.182.***)
Mõni kommenteerija võiks küll maa peale tagasi tulla. Las poiss tõestab ennast kõrgemal tasemel enne kui mingi Messi jutuga välja tulla. Neid noortekoondiste staarrüündajaid läheb iga aasta väikeklubidesse unustusse vajuma, naiivne on arvata, et poiss kes on ennast mudaliigas tõestanud, võiks kohe hakata kõige suuremaid jalanõusid täitma. Ei taha Jürgensit kuidagi maha teha, müts maha poisi ees ja toetan teda 100%. Järgmised aastad tulevad tal murrangulised ja kui ta suudab nüüd 4-5 aastat oma taset pidevalt tõsta, võivad tõepoolest suured uksed talle avaneda. Hoidke oma messiase kompleksi veits tagasi ja proovige ratsionaalselt asja võtta palun. :D
United   •  
(145.14.20.***)
Jää vait, Usta.
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
pilbas pilbas
Pole meil pole olnud noortekoondises ühtekgi Oliveri sarnast kunagi olnud. Väiksemat kasvu mängijad suht süstemaatiliselt eiratud noortekoondistes.
Ütled, et toetad teda 100% - sorry ei kõla usutavalt.
Kes oled sina, et keelad mul tegemast võrdlust ja öelda, et tegu on messiliku mängijaga. Minu väide on see, et Oliver pole iial saanud endale sellist soodsat keskonda nagu Messi, kus tema omadused parimal viisil välja paistaksid kuid ikkagi on ta igal pool, kus ta on mänginud olnud parim väravakütt ja suure vahemaaga teiste suhtes. Olgu teil oma arvamus ja mul on oma.
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
United •
Miks mina pean vait jääma?
Aron Saarepuu Iinipudel   •  
(213.219.106.***)
Taavi,sa oled ilmselt kohaliku geikogukonna oma eelmiste väljaütlemistega korralikult marru ajanud,seega kõik mida sa ütled on nende arust jama.Teemast siis niipalju,et eks paari-kolme aastapärast saame teada,kas Jürgens on järgmine Messi või hoopis Tarmo Kink vol.2.
Võib minna ka muidugi nii,nagu Ødegaardil,et jubeda ülistamisega minnakse liialt hoogu
Jormma   •  
(212.7.216.***)
Jätke Taavi rahule, optimistlik võib alati olla ja parimat loota. Isegi loodan parimat.
Maru kibe peab meel olema et nooruki kallal iniseda.
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
Mart Iinipudel
Nojah - eks ole näha. Kui näiteks vaadata Teemu Pukki karjääri, siis tema oli 16 aastaselt KTP pingipoiss. Välismaale siirdumise järel oli õige keskonna leidmine keeruline ja läks ca 10 aastat,et oma talendivääriliseks läbilöögiks.
Kuna ma tunnen Oliveri isklikult, siis tean, et tegemist on väga targa, ülitugeva mentaliteedi, väga tööka ja tugeva tahtega ning väga andeka noormehega. Oliveril on väga tugev perekond, kes seisavad ta seljataga. Sellist kliinilist väravamasinat, minu nimetatud omadustega igatahes mina pole näinud.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Miks ei peaks juba uudises olema laenulepingu märge Soccernet? Valdavad väljamaa portaalid teevad seda selliste uudiste puhul!
LaRaBla   •  
(212.7.23.***)
Taavi, aga mida Jumal arvab? Millal debüüt AS Roma esinduses tuleb?

Ja Roomas on päris palju homobaare, kas sa ikka kiidad heaks sellises linnas mängimise?
pilbas pilbas   •  
(213.35.182.***)
Taavi ma ei keela sul midagi, võid oma naiivsust väljendada palju tahad. Kui ma räägin noortekoondistest, siis ikka Euroopa kontekstis. Muidu tundub Messiga võrdlus veel eriti banaalne. Muidugi et ma toetan teda, väga paljulubav mängija on ja pole ühtegi halba sõna ta kohta öelda. Absoluutselt ei koti kas sa usud mind või mitte. Aga jäägem ratsionaalseks ja las poiss töötab ennast kõigepealt nii kaugele, et saab suures mängus jala vähemalt ukse vahele enne kui näpud püsti ajame ja Eesti jalgpalli messiast kuulutama hakkame. :D
#98   •  
(37.157.96.***)
oioioi ustakene, ma ei väitnud sulle ju, et ta peab ennast Eestis tõestama, vaid ytlesin, et seda ta on juba siin teinud. Vaid ma pöörasin tähelepanu Sinu lausele, et lööb euroopas võrgud pooleks. Võrke võib ta noorte satsides pooleks lyya. Kui ta jätkab sama vägevalt ka meeste mängus ja tegemist uue GOAT Messiga, siis olen mina dżingiskaan.

Kõik on tiptop, et poiss noorelt möllab. Jõudu ja jaksu Oliverile ja hoidku Eesti lipp kõrgel :)
#98   •  
(37.157.96.***)
oioioi ustakene, ma ei väitnud sulle ju, et ta peab ennast Eestis tõestama, vaid ytlesin, et seda ta on juba siin teinud. Vaid ma pöörasin tähelepanu Sinu lausele, et lööb euroopas võrgud pooleks. Võrke võib ta noorte satsides pooleks lyya. Kui ta jätkab sama vägevalt ka meeste mängus ja tegemist uue GOAT Messiga, siis olen mina dżingiskaan.

Kõik on tiptop, et poiss noorelt möllab. Jõudu ja jaksu Oliverile ja hoidku Eesti lipp kõrgel :)
#98   •  
(37.157.96.***)
To purgeenius:

Ma jätsin oma faktid Highburyle :D
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
#98 • kirjutasid: 23 min (37.157.96.***)
oioioi ustakene, ma ei väitnud sulle ju, et ta peab ennast Eestis tõestama, vaid ytlesin, et seda ta on juba siin teinud.

ELB siin Eestis, kus tema sugune vend peabki oma klassi nâitama.

Mina ei tea kuidas su lausest aru saada? Suht kahtepidi võib seda lauset mõista, et justkui on aga peabki nagu see oleks mingi näitaja.
Miks teid häirib kui ütlen, et on tegu messiliku mängijaga. Minu meelest pole võrdlus nii mööda. On üldtunnustatult üliandeka, väiksema kasvuga, ülihea tehnika ja erandliku väravalööjaga, kes vajab teatud keskonda, et olla efektiivne. Selle vahega, et Messi tegi mehistumiseks ja kasvamiseks füüsiliselt meesteklassi jaoks läbi "ravi-dopingukuuri" kasvhormooni ravi nime all ja Oliver seda ei vaja. Selle vahega, et Messi isal oli Barca akadeemias isklik sõber, kes Messisse uskus ja aitas Messit. Selle vahega, et Messi oli tunnustatud jalgpalli maast aga Oliveril eesti jalgpalli madala staatuse taak. Minu meelest on kogu eesti jalgipalli huvides, et keegi täiesti tipus läbi lööks. Oliver on minu hinnangul sellele kõige lähemal ja soovin igatpidi talle ja ta perekonnale edu sellel teel. Palju kannatlikust, sest eesti päritolu tõttu raskem ja oma võimaluse äraootamine võib võtta kauem kui Messil.
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
pilbas pilbas

Ma ei arva, et mina oleksin vähem ratsionaalne teistest siinkirjutajatest kui näen Oliveri võimekust läbi lüüa!
pilbas pilbas   •  
(213.35.182.***)
Ok, Taavi. Ma ei taha, et selle hea uudise kommentaarium oleks solgitud suvaliste inimeste omavahelise vaidlemisega, ehk siis peale seda kommentaari rohkem ma sulle ei vasta. Aga selliste väidetega, nagu "...ta lööks igas tippliigas puurid juba täna täis kui tema tugevusi ära kasutada osataks ", ei tasu ratsionaalsusele pretendeerida. Usu mind, iga mõtlev jalgpallifänn saab aru, et neil on Messiga rohkem vahet kui rahvus, kasvuhormoonid ja kontaktid La Masias. Üks neist tegi 16 aastasena Barca esindusmeeskonna debüüdi ja teine sai Roma u17 laenulepingu. Kusjuures Ronaldinho ise ütles juba siis, et Messi võib temast paremaks mängijaks saada. See võrdlus häirib mind sellepärast, et ühel juhul on tegu ajaloo parima mängijaga ja teine on ühe väikeriigi tulevikulootuste seas. Vaatame asju nii nagu nad on ja ärme pane üle iga kord, kui keegi natukenegi rohkem teistest silma paistab. Igaljuhul edu poisile ja kui ta peakski suures mängus läbi lööma, siis me juubeldame kõik.
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
ütled, et ei taha vaiela aga siis vaidled ikka. Ma võrdlesin nagu võrdlesin. Mul pole eestlastele omast alaväärsus kompleksi ja karda võrdlusi parimatega. Olgu sul oma arvamus kui tahad. Kuid mina ei ole öelnud, et on tegu järgmise Messiga ja põhjendasin oma väljaöeldut faktidega. Varsti näeme kui kaua tal järgmisel tasemel läheb, et võrke sahistada. Minu väide on see, et eestis puudub ekspertiis, et messilikke talente ära tunda. Ma olen kindel, et meil nad tihti ei pääseks koondisessegi kuna on liiga väiksed ja liiga nõrgad.
#98   •  
(37.157.96.***)
ekspertiisi sa võid mendis teha endale 😅

Kui sa oled sellise terava silma ja teadmistega, siis ole mees ja aita välja Eesti jalgpall ning paku ennast äkki talendi otsijaks vms?!
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
pilbas pilbas
kirjutad:
Usu mind, iga mõtlev jalgpallifänn saab aru, et neil on Messiga rohkem vahet kui rahvus, kasvuhormoonid ja kontaktid La Masias. Üks neist tegi 16 aastasena Barca esindusmeeskonna debüüdi ja teine sai Roma u17 laenulepingu.

Aga kui just see ongi vahe? 13a Oliver ja ilma hormoonravita Messi - kumb oleks olnud parem? Mina väidan Oll.
manni   •  
(90.190.252.***)
Usta, see on sinu arvamus ja väga tore et sul see olemas on. Mis kõige vahvam asja juures veel on see et sinu arvates ongi asjad nii nagu sa räägid. Aga sa tundud muidu ka vahva sell olevat. Oliveri mängimas pole näinud. Silma on jäänud et isa tal suht kuri tegelane. Sõimab ja kurjustab vastatega samas kui ise lubab pojal mängida aastalõputurniiril. AASTALÕPUTURNIIRIL! Jopp ja Antonio, tule mõistus koju. Poisile soovin head tervist ja kõvat töötahet ja sitaks õnne! Loodame et jääb õigetele inimestele silma ja siis on kõik võimalik. Eesti jalgpallile on selliseid sähtavust hädasti vaja. Ja Usta, paned siin mehi Messiga ühele pulgale. Kas sa saad! Soola su keelele. See pulk on nii lühike et Messi ise vaevu mahub sinna.
hannes93   •  
(82.131.12.***)
maa on lame
Timbu Limbu   •  
(62.65.21.***)
Mehed, piibel annab mõnele sellised võimed talenti ära tunda, et tippliigade talendikütid kahvatuvad selle kõrval. Muinasjuttu kummardava täiskasvanud mehega vaielda pole mõtet, tänapäeva meditsiin on sellise diagnoosiga võimetu.
Sander Gontmacher   •  
(193.40.178.***)
Sa juba tead, et Usta on artikli all kirjutamas kui näed üle kümne kommentaari
parool_on_123456   •  
(91.129.108.***)
Usta loogikaga võib nõus olla, kuid nii see jagpallimaastikul käibki, et kui oled jalgpallimaalt, siis tõenäosusega jõuadki karjääris kiiremini ja kaugemale, kui samaväärne või pisut talendikam madalama jalgpalli taseme riigist. Ja selle loogika peale ütlen, Usta - ära vihka Eestit - heameel peaks olema, et Jürgens Eestile Romas nime teeb, olgugi, et Verona ja Roma pole messiliku tüüpi silmaspidades juat kõigesoosivam kasvupinnas...
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
parool_on_123456
Sinuga nõus.
Seepärast tõingi tasakaaluks märkajale Teemu Pukki, kes on meile veidi sarnasemast keskonnast pärit. Seetõttu soovitangi Oliveril ja teistel rohkem kannaltlikkust varuda, sest õige keskonna leidmine pole kerge.

Sisene
PREMIUM LIIGA
Luup peale | Midagi on Tammekas valesti, aga mis? Kuressaaret see ei huvita!  (galerii!)
VÄLISMAA SUURED MÄNGUD
Dortmund tegi Bayernist meistri, aga Meistrite liiga lootus elab edasi
PREMIUM LIIGA VOOR
SILM PEALE!
Kraavikaevamiselt profijalgpalli. Richard [rihard] Aland [aland]: loll oleks lõpetada, kui ma pole veel mängimagi hakanud
NAISTE MEISTRILIIGA
Miks rikkad saavad rikkamaks? Süsteemselt jalgpalliliidu solidaarsusmehhanismidest
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Legion kannatab, aga ei kobise!
REKLAAM
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Paide Linnameeskond
9
7
2
0
20:6
23
2.
Tallinna FCI Levadia
9
7
1
1
23:11
22
3.
Tallinna FC Flora
7
5
2
0
18:6
17
4.
Nõmme Kalju FC
10
5
0
5
14:10
15
5.
JK Narva Trans
10
4
2
4
16:19
14
6.
Tallinna JK Legion
10
3
2
5
10:12
11
7.
Tartu JK Tammeka
8
2
1
5
9:13
7
8.
FC Kuressaare
10
2
1
7
8:19
7
9.
Viljandi JK Tulevik
9
1
2
6
12:26
5
10.
Pärnu JK Vaprus
6
1
1
4
5:13
4
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Paide Linnameeskond
23
Tallinna FCI Levadia
22
Tallinna FC Flora
17
Nõmme Kalju FC
15
JK Narva Trans
14
Tallinna JK Legion
11
Tartu JK Tammeka
7
FC Kuressaare
7
Viljandi JK Tulevik
5
Pärnu JK Vaprus
4
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK