Andrei Kalimulllini 15-aastane poeg skooris sõprusmängus Flora eest (1)

Maksim Kalimullin. Foto: FC Tallinn Facebook

Esiliiga B-s sel hooajal FC Tallinna eest 12 mänguga 9 väravat löönud Maksim Kalimullin (15) tegi täna kaasa Eesti tippklubi FC Flora kontrollmängus, saades TJK Legioni vastu ka jala valgeks.

Kui Legion mängis Lilleküla harjutusväljakul sisuliselt oma parimas koosseisus, siis Flora kasutas palju oma noormängijaid. Lisaks kuulus Flora põhikoosseisu täna Kalimullin ning vahetusest sekkus ka 15-aastane Rakvere Tarva noormängija Eiko Maasik.

Legion asus kohe avaminutil Daniil Tarassenkovi väravast juhtima, aga Kalimullin viigistas seisu juba 9. minutil, lükates meetri pealt tühja võrku Tristan Koskori söödu.

39. minutil jäi Legion Ivan Timofejevi eemaldamise järel arvulisse vähemusse ning teise poolaja alguses viis Henri Leoke florakad ette. Siiski suutis Legion veel vastata nii sellele tabamusele kui ka Flora kolmandale, kui Markus Vaherna 76. minutil lõppseisuks 3:3 vormistas.

Täna vaid esimese poolaja kaasa teinud Kalimullin mängib meeste seas alates eelmise aasta juulist. Mullu jäi tema arvele Esiliiga B-s kaks mängu põhikoosseisus, millele lisandus kümme mängu vahetusest, ja napist mänguajast hoolimata skooris ta viis korda. Tänavu on ta oma isa, Eesti kõrgliigas rekordilised 517 kohtumist pidanud Andrei Kalimullini käe all juba kindel põhimees olnud. Samuti on ta jõudnud erinevates välisklubides end näitamas käia.