Anomaalia Hispaanias: tõused Barcelona ja Reali ette tabeli tippu, aga oled kurb (0)

Hispaania kõrgliiga 13. vooru avamäng tõi liigale uue liidri, ent kummalisel kombel ei saa tabeli tippu tõusnud Real Sociedad ülemäära rõõmustada.

Sociedad võõrustas kodus 27 684 pealtvaataja ees La Liga viimast meeskonda Leganest ja koperdas. Mänguliselt oldi vastasest üle, 63. minutil mindi ka juhtima, kui omal ajal Dortmundi Borussias ja Newcastle Unitedis ebaõnnestunud Mikel Merino lõi Adnan Januzaj nurgalöögist palli peaga võrku.

San Sebastiani rahvas ei saanud aga ülemäära kaua juubeldada, sest 78. minutil rammis Youssef En-Nesyri Sociedadi võrku Roque Mesa paremalt äärelt antud tsenderduse. Sellega heastas vaheajal mängu sekkunud Maroko koondislane oma varasemad patud, sest Merino lõi võõrustajate juhtvärava just tema nina eest.

Üleminutitel jäi Leganes veel ka vähemusse, ent Sociedadi elu see lihtsamaks ei muutnud ja lõpuvile kõlades olid tablool 1:1 viiginumbrid. Leganes sai tabelisse oma kuuenda punkti, mis hoiab neid jätkuvalt tabeli põhjas. Sociedad kerkis kahe enampeetud matši juures ühe silmaga Barcelona ja Real Madridi ette esikohale, ent käest lastud võidupunktide tõttu see neile ülemäära rõõmu ei paku.

Real Sociedad - Leganes 1:1 (0:0)