Avapoolajal oma ära teinud punapullid tõusid esinelikusse (0)

Leipzig naasis esinelikusse. Foto: Scanpix / Jan Woitas / dpa via AP

RB Leipzig tõusis Saksamaa Bundesliga esinelikusse, kui alistas 13. vooru kohtumises 2:1 Heidenheimi.

Kodus mänginud Leipzig haaras juhtohjad 29. minutil. Võõrustajate ründaja Lois Openda sai Heidenheimi karistusalas palli, keeras end vastase pealt maha ning samal hetkel lendas külaliste poolkaitsja Norman Theuerkauf talle jalgadesse - penalti! Palli taha astunud Openda lõi siseküljega kindlalt paremasse alanurka - 1:0.

Eduseis kasvas 44. minutil. Äärekaitsja David Raum sai vasaku nurgalipu lähedal palli, mängis osavalt vastasest mööda ja andis madala söödu värava ette, kust Leipzigi raudvara, 29-aastane taanlane Yussuf Poulsen suunas selle esimesse posti - 2:0.

Napilt enne vaheaega, täpsemalt teisel üleminutil, lõi Heidenheim ühe tagasi. Jan-Niklas Beste keerutas paremalt poolt nurgalöögi viiekasti. Sealt pikendas Lennard Maloney peaga tagumisse posti Benedikt Gimberile, kes skooris.

Leipzig kasvatas oma punktisumma 26 peale ning seisab neljandal real, lähimat jälitajat Dortmundi Borussiat edestavad nad kahe silmaga, ent Dortmund pole oma 13. vooru matši veel pidanud. Heidenheim on 11 punktiga 14. kohal.

Võidulisa said ka Mönchengladbach, kes oli 2:1 üle HoffenheimistBochum, kes võitis Wolfsburgi 3:1 ja Bremeni Werderist 2:0 üle olnud Stuttgart. Stuttgart jätkab 30 punktiga kolmandal kohal, Hoffenheim hoiab 20 punktiga kuuendat positsiooni, Mönchengladbach hoiab 16 silmaga kaheksandat kohta. Kohe Mönchengladbachi järel on samade punktidega Wolfsburg, Bochum on 13 punktiga 12. real. Werder on11 punktiga 13. positsioonil.

Mönchengladbach - Hoffenheim 2:1 (0:0)