Bale tegi üle kahe aasta taas kaabutriki ning tüüris omad viiendaks (0)

Gareth Bale'i viimasest kübaratrikist on möödas kaks ja pool aastat. Viimati sai ta sellega hakkama klubide MM-il Kashima Antlersi vastu. Foto: Scanpix / Clive Rose / EPA

Inglismaa kõrgliigas suutis Tottenham Hotspur sarnaselt linnarivaal Londoni Arsenalile alistada tabeli alumises otsas paikneva Unitedi. Kui punasärkidele alistus Newcastle, siis Tottenham lõi neli vastuseta väravat Sheffield Unitedile. Kolm väravat sai kirja waleslasest Gareth Bale, ühe lisas Heung-Min Son.

Kuigi kaks klubi paiknevad liigas totaalselt erinevatel poolustel, siis tiimide viimased omavahelised mängud on olnud ootamatult tasavägised: viimasest neljast liigamängust on Sheffieldil kirjas kaks võitu, üks viik ja ainult üks kaotus.

Täna see seeria ilusat jätku aga ei saanud, kuna Tottenham ei jätnud neile väiksematki võimalust. Avapoolajal jahtisid pealinlased pikalt oma väravat, kuid korra jäi puudu täpsusest, korra tuli appi punase laterna kiiper Aaron Ramsdale. 36. minutil sai Tottenhamil vastupanu siiski murtud, kui paremäär Gareth Bale toimetas osava puutega palli Ramsdale'ist mööda.

Teine poolaeg sai omapärase alguse, kui Sheffield Unitedi poolkaitsja John Fleck sõna otseses mõttes Giovanni Lo Celso pea peale astus. Jõulise käitumise tulemus? Mitte kui midagi. Ja ei saa ka öelda, et videokohtunikud poleks olukorda näinud, kuna VAR täitsa võttis aja maha ning kontrollis juhtunu tõsidust.

Skandaalse intsidendi järel sai Sheffield United pisut paremini mängu sisse ning tehti ka oma esimesed pealelöögid raamidesse, ent tunni möödudes otsustas vastaste lootusekübekesed ära hävitada Bale, kes kaheksa minutiga endale kübaratriki vormistas. Natukese aja pärast lõi oma esimese ka Lõuna-Korea suurim staar Heung-Min Son.

Võit tõstis Ryan Masoni hoolealused vähemalt ajutiselt viiendaks. 29-aastase briti käe all jätkatakse liigas seega võidureel, kuna ka Masoni debüüdil Southamptoni vastu saadi kirja 2:1 triumf.

Tottenham - Sheffield United 4:0 (1:0)