Baranov, Elhi, Usta ja Mošnikov said mängida (Šleini klubi kindlustas teise koha!) (0)

Nikita Baranov. Foto: Levski

Laupäev polnud võõrsil mängivate eestlaste jaoks mitte just kõige meeldivama kulguga, kui mitmete meeste klubid kaotused said.

Eesti koondise keskkaitsja Nikita Baranov kuulus Bulgaaria kõrgliiga 34. voorus Stara Zagora Beroe algkoosseisu, kui kodus kaotati 0:1 Sofia CSKA-le. Baranov vahetati välja 57. minutil, kui lõppseis oli juba tablool. Bogdan Vaštšuk ei kuulunud Sofia Levski koosseisu, kui nad tegid võõrsil 1:1 viigi tabeliliidri Ludogoretsiga. Tolles matšis näitas kohtunik kokku koguni kolme punast kaarti.

Liigatabelis on Ludogorets 73 punktiga esimene, CSKA 72 punktiga teine, Levski 66 punktiga kolmas ja Beroe 54 punktiga neljas. Hooaja teise poole lõpuni jääb kaks vooru.

Eelmises voorus Lõuna-Korea esiliiga parimaks mängijaks valitud Eesti koondise ründaja Henri Anier ei kuulunud täna Suwoni koosseisu, kui võõrsil alistati kolmanda üleminuti väravast 3:2 Ansan Greeners. Suwon on tabelis 12 mängu järel 20 punktiga kolmandal kohal.

Poolkaitsja Sergei Mošnikov mängis 77 minutit, kui Palanga kaotas Leedu kõrgliiga 11. voorus kodus 1:3 Riteriaile. Külalised läksid juba esimesel minutil juhtima, kui vastane tõstis pika söödu järel palli üle väravavahi. Mošnikov vahetati välja kohe pärast seda, kui vastane oli 2:1 seisu vormistanud palli esimesse ristnurka saatmisega. Palanga on tabelis seitsme punktiga seitsmes ehk eelviimane. Riteriai on 18 silmaga neljas.

Äärekaitsja Trevor Elhi mängis SJK eest Soome kõrgliigas kõik 90 minutit, kui kodus kaotati 2888 pealtvaataja ees 1:2 Honkale. Väravavaht Mihkel Aksalu jäi pingile. Kaarel Usta mängis ääreründajana esimese poolaja, kui MYPA kaotas Soome esiliigas võõrsil 2:7 (1:3) EIF-ile. SJK on kõrgliigas neljas, kuna Honka lasti endast mööda. MYPA on esiliigas viimane ehk kümnes.

Vigastuspausi pidav German Šlein ei teinud kaasa, kui Jihlava Vysocina alistas Tšehhi esiliiga eelviimases voorus Usti nad Labemi 3:2. Jihlava kindlustas sellega teise koha ja ühtlasi pääsu kõrgliiga üleminekumängudele. Enne viimast vooru edestatakse Brno Zbrojovkat nelja punktiga. Just nendega minnakse ka nädala pärast vastamisi.