Barcelona derbit sügisel ei tulegi? Espanyol vajub aina sügavamale kuristikku (VAR võttis Eibarilt võidu) (0)

Alates 1929. aastast Hispaania kõrgliigas mängiv ning sestpeale sealt vaid neljaks hooajaks välja langenud Espanyol, Barcelona suuruselt teine klubi, vireleb La Ligas jätkuvalt tabeli põhjas. Seekord saadi koduväljakul 1:3 kaotus Levantelt.

Kodumeeskond jäi kiirelt kaotusseisu, sest Borja Mayoral viis juba 13. minutil Levante juhtima. Enne pooltunni täitumist David Lopez siiski viigistas, sellele järgnes aga kohtumises enim vaidlusi tekitanud moment. Mayoral saatis uuesti palli väravasse, kohtunik fikseeris aga suluseisu, sest tema hinnangul varjas Melero Espanyoli väravavahi Diego Lopeze vaatevälja.

Levante ei lasknud end värava tühistamisest siiski ülemäära häirida ja teise poolaja keskel viis Enis Bardhi nad uuesti ette. Lõpliku naela lõi Espanyoli kirstu õnnetu omavärav kolm minutit enne mänguaja täistiksumist.

Espanyol on liigatabelis endiselt punane latern ja ehkki mängida on veel kaheksa vooru, terendab neile reaalne võimalus esmakordselt pärast 1993. aastat esiliigasse langeda. Tõsi, lohutust võiks Espanyol leida asjaolust, et kõigil neljal aastal, mil astme võrra allapoole langeti, tõusti järgmise hooajaga kohe tagasi kõrgliigasse.

Väga lähedal oli kolmele võidupunktile samuti püsimajäämise nimel heitlev Eibar, kes läks võõrsil Getafe vastu 86. minutil Pedro Bigase väravast 2:1 juhtima - või vähemalt nii jõudsid nad hetkeks arvata. VAR tuvastas olukorras siiski minimaalse suluseisu, mida videopildi põhjal poleks inimsilmaga võimalik fikseerida.