Barcelona tähed lustisid Kollase Allveelaeva pardal (0)

Kulisside tagustes sisepingetes vaevlev Barcelona näitas, et keerulisel hetkel suudetakse end väljakul hästi kokku võtta. Olukorras, kus punktikaotus tähendanuks liigatiitli libisemist Real Madridi kätte, alistati Villarreal võõrsil kindlalt 4:1.

Vastaste õnnetust omaväravast juba kolmandal minutil juhtima pääsenud Barcelona näitas seejärel korraks ka haavatavust kaitses, kui Santi Cazorla terava löögi tõrjus Marc Andre ter Stegen värava ette ning Gerard Moreno viigistas. Ent ka Villarreali kaitseliin andis külaliste ründajatele liialt vabadust ning selle kasutas peagi oivaliselt ära Luis Suarez.

Lionel Messi ja uruguailase koostöö lõppes ilulöögiga ristnurka ning enam Barcelona jalga gaasilt ei tõstnud. Lahtises mängus lõpuks 18 pealelöögist koguni 12 postide vahele saatnud katalaanid pidid peamiselt kiruma suurepärase mängu teinud Villarreali väravavahti Sergio Asenjot, ent 45. minutil oli temagi võimetu, kui Messilt kannasöödu saanud Antoine Griezmann palli pehmelt lati alla tõstis.

Asenjo arvele jäi lõpuks kaheksa tõrjet, Messilt võeti suluseisu tõttu värav ja üleminutitel kolistas ta veel latti, misjärel Asenjo pareeris imelise hüppega Martin Braithwaite'i pealöögi. Oma neljanda värava oli Barcelona siiski mõni minut varem kätte saanud, sest viimaseks paarikümneks minutiks sekkunud Ansu Fati vormistas 86. minutil lõppskoori.

Barcelona jätkab seega Reali jälitamist nelja punkti kauguselt. Villarreal peab neljanda koha ja Meistrite liiga jahil lootma aina enam konkurentide komistamisele, nagu ka võõrsil Osasunaga väravateta viigi teinud Getafe.

Villarreal - Barcelona 1:4 (1:3)
14. Gerard Moreno - 3. ov. Pau Torres, 20. Luis Suarez, 45. Antoine Griezmann, 86. Ansu Fati

Osasuna - Getafe 0:0