Barcelonast lootused "Arsenali teha" katkestas eelviimasel tõkkel imeline vaatemäng (5)

Alates eelmise hooaja lõpust rekordilised 43 liigamängu järjest kaotuseta püsinud FC Barcelona tervet tänavust hooaega alistamatuna ei suutnud läbida.

Täna sõitis Barcelona ilma puhkust saanud Lionel Messita Valenciasse, kus neid võõrustas mullu Hispaania esiliiga võitnud ning tänavu esimesena relegatsioonitsoonist pääsev Levante.

Mängust kujunes tõeline väravatefestival ja seda veidi ootamatus suunas. Levante võitis avapoolaja 2:1, kuid riietusruumist tulles läks tõeline turmtuli peale. Levante lõi kümne minuti jooksul kolm väravat ning võttis sisse seletamatu 5:1 eduseisu. Kübaratrikiga oli selleks hetkeks hakkama saanud 22-aastane ghanalane Emmanuel Boateng, kes sellega kahekordistas oma Hispaania liigas löödud väravate arvu.

Siis ärkas ka Barcelona. Coutinho jõudis kübaratrikini ning 71. minutil vähendas Luis Suarezi penalti vahe minimaalseks. Rohkemat Barcelona ei suutnud ning võimas seeria sai seega läbi.

Päeva esimene mäng Barcelona linna meeskonna osaluses üllatust ei toonud. Espanyol oli juba 30. minutiks 3:0 ees ning purustas lõpuks tabeli viimase Malaga 4:1.

Espanyol - Malaga 4:1 (3:1)
8. Gerard Moreno, 27. Sergio Garcia, 30. Leo Baptistao, 79. pen. Pablo Piatti - 39. pen. Adrian Gonzalez

Levante - Barcelona 5:4 (2:1)
9., 30., 49. Emmanuel Boateng, 46., 56. Enis Bardhi - 38., 59., 64. Philippe Coutinho, 71. pen. Luis Suarez