Baskid rebisid karika Barcelona käte vahelt, eemaldatud Messi kaotas närvid (0)

Superkarika võidu järel võttis Athletic Bilbao peoringi ka mullu karjääri lõpetanud legendi Aritz Adurizi. Foto: Scanpix / AFP / RFEF / Pablo Garcia

Real Madrid lõunaks ja Barcelona õhtusöögiks peale: sellise tembuga sai hakkama Athletic Bilbao, kes alistas katalaanid haaravas finaalis lisaajal 3:2 ja sai enda valdusesse Hispaania superkarika.

Ronald Koeman oli Barcelona peatreenerina esimesele karikale ülilähedal, sest veel 90. mänguminuti alguses juhtis Barcelona 2:1. Antoine Griezmann oli 40. minutil Barcelona juhtima viinud, ent vaid kaks minutit hiljem kaotas Jordi Alba oma karistusalas täiesti ära De Marcose ja Athleticu ääreründaja viigistas. Griezmanni teisest tabamusest saadud edu suutis Barcelona hoida märksa kauem, ent ikkagi mitte lõpuni.

Poolfinaalis Real Madridi auti löönud ja sellega El Clasico-finaali võimaluse nullinud Athleticu üks viimaseid võimalusi avanes karistuslöögist. Kapten Iker Muniain keerutas suurepärase palli värava alla ja esimesena oli jaol Asier Villalibre, kelle 2:2 värav saatis mängu lisaajale. Seal jahmatas Barcelonat juba kolmandal minutil Inaki Williams, kes vinditas karistusala joonelt palli täpselt ristnurka, jätmata Marc-Andre ter Stegenile tõrjeks vähimatki võimalust.

Ülejäänud lisaaja jooksul oli Barcelonal paar šanssi viigistada, neist parim Griezmannil, ent Athleticu kaks võimalust eduseisu kasvatamiseks olid veel etemad. Korra ei tabanud vahetusmees Unai Nunez väravast mõne meetri kaugusel palli, siis hüppasid kaks baski aga ter Stegeni valearvestuse järel tühja värava ees omavahel peadpidi kokku, selle asemel et pall võrku suunata.

Mõru finaal sai Barcelona jaoks eriti kibeda lõppakordi, kui peakohtunik saatis lõpu eel VAR-i abiga väljakult minema Lionel Messi. Argentiinlane reageeris Villalibre mõõdukale provokatsioonile ägedalt, üritades talle otsa jooksnud vastasele vastu pead lüüa. Hoop läks mööda, ent olles olukorra videolt üle vaadanud, ei jäänud Jesus Gil Manzanol üle muud kui argentiinlasele punast kaarti näidata.

Väravalööja Villalibre trompetimängu abil võidulaulu lahti löönud Athletic Bilbaole on tegu läbi aegade kolmanda võidetud superkarikaga, varem on võidutsetud 1954. ja 2015. aastal. Seejuures alistati ka kuus aastat tagasi finaalis just Barcelona, ent toona selgus võitja kahe mängu kokkuvõttes.

Barcelona - Athletic Bilbao 2:3 (1:1, 2:2, 2:3)
40., 77. Antoine Griezmann - 42. De Marcos, 90. Asier Villalibre, 93. Inaki Williams

Eemaldamine: 120+1. Lionel Messi (Barcelona)