Bayernit lahutas totaalsest fopaast seitse minutit (0)

Saksamaa karikavõistluste teises ringis oli Müncheni Bayern lähedal totaalsele katastroofile, kui võõrsil oldi raskustes esiliigas palliva Bochumiga.

Kahekordne Saksamaa karikafinalist Bochum mängis Bundesligas stabiilse teise poole meeskonnana järjepanu 1970ndate algusest 1990ndate alguseni, ning seejärel vahelduva eduga kuni 2010. aastani. Selle kümnendi on nad eranditult pallinud tugevuselt teisel liigaastmel, kus mullu lõpetati 11. kohaga, kuid kus tänavu peetakse väljalangemisheitlust.

Tänaseks karikamänguks Saksamaa jalgpalli igipõlise hegemooni Bayerniga neile seetõttu erilisi ootusi ei asetatud. Sellegi poolest asusid nad Alphonso Daviesi omaväravast 35. minutil juhtima ning eduseisu hoiti kuni 83. minutini, mil Serge Gnabry viigistas.

Asjad jätkasid Bochumi jaoks halvemuse suunas liikumist, sest 17-aastane keskkaitsja Armel Bella Kotchap kaotas 88. minutil palli, võttis üks-üks olukorda pääsemas olnud Thomas Mülleri maha ning saadeti seepeale duši alla. Müller ise lõi minut hiljem Bayerni võiduvärava ja algkoosseisust nii Robert Lewandowski, Joshua Kimmichi kui Coutinho välja jätnud Niko Kovac pääseski totaalsest krahhist.

Bochumi südi vastupanu ei olnud kaugeltki mitte ainus suurüllatus. Tugevuselt neljandas liigas palliv Saarbrücken võõrustas kõrgliiga meeskonda Kölni, läks teise poolaja alguses 2:0 ette, lasi Kölnil viigistada, kuid võitis sellest hoolimata viimase minuti väravast magusa võidu.

Kõrgliiga meeskondade omavahelises vastasseisus üllatas uustulnuk Berliini Union Bundesliga hetke kolmandat Freiburgi. Schalke läks Arminia Bielefeldi vastu poolajaks 3:0 ette, kuid võitis lõpuks vaid 3:2. Ilma draamata kulgesid edasi Hoffenheim ja Leverkusen.

Saarbrücken - Köln 3:2 (0:0)
53. Christopher Schorch, 57. Gillian Jurcher, 90. Tobias Janicke - 70. Jonas Hector, 84. Simon Terodde

Duisburg - Hoffenheim 0:2 (0:0)