Belgia jalutas madalkäigul ajalooliste medaliteni (0)

Belgia koondis võitis MM-turniiril Inglismaa vastu ka teise omavahelise mängu - pronksimängus oldi paremad skooriga 2:0.

Võrreldes Inglismaaga ühe puhkepäeva enam saanud Belgia alustas mängu tormakalt ja juba neljandal minutil avati skoor  - Nacer Chadli madala tsenderduse järel ei saanud Danny Rose hakkama Thomas Meunier'i katmisega.

Seejärel tõmbasid mõlemad meeskonnad hoogu maha. Inglismaa võttis pallivaldamise enda hooleks ja Belgia jahtis kiirrünnakuid.  Avapoolajal tekkiski mõlemal meeskonnal veel vaid üks väga hea võimalus. Kevin De Bruyne'i rikošeti võtnud löögi tõrjus hästi Jordan Pickford, Harry Kane'i löök 16-meetrilt läks napilt posti kõrvalt mööda.

Vaheajal kaks vahetust teinud Inglismaa suutis teisel kolmveerandtunnil veidi intensiivsemalt Belgia kaitseliini surve alla panna. Parim võimalus tekkis Eric Dieril, kuid üks-üks olukorras sooritatud löögi klaaris joonelt tema klubikaaslane Toby Alderweireld.

80. minuti kandis hakkas Belgia üha enam rebima Inglismaa kaitseliini ribadeks kiirrünnakutel. Kui esialgu tõrjus Meunier'i pommlöögi Pickford, siis 82. minutil oli ka Evertoni puurilukk võimetu. De Bruyne'i läbisööt leidis Eden Hazardi, kes vormistas Belgiale 2:0 võidu ja riigi ajaloo esimesed MM-medalid.

MM-ide ajaloos vaid 1966. aasta võidukal turniiril esikolmikusse pääsenud Inglismaa võib end lohutada faktiga, et kuue väravaga turniiri lõpetanud Harry Kane kroonitakse tõenäoliselt MM-i parimaks väravakütiks.

Belgia - Inglismaa 2:0 (0:0)