Belov: kõik mängud on minu jaoks tähtsad (8)

Kunagine TVMK pallur Aleksei Belov üritab läbimurret Saksamaal. Foto: Arminia BielefeldSaksamaa klubi Arminia Bielefeldi noortemeeskonda kuuluv eestlasest nooruk Aleksei Belov kinnitab intervjuus Soccernetile, et tippu tõusmiseks on vaja kõvasti tööd teha.

Pooleteisekuulise õnnetu hilinemise järel on algselt maikuuks välja reklaamitud intervjuu Eesti jalgpalli talendi Aleksei Beloviga lõpuks valminud, et kohalikele vutihuvilistele elamusi Saksamaalt jagada.

Endine TVMK noormängija kirjeldab seal kogemusi meeskonnakaaslaste ja kohaliku 70-aastase vanatädiga, räägib rasketest vastastest ja suhetest Eesti Jalgpalli Liiduga ning avaldab lootused ja ootused tuleviku suhtes.

Aleksei, kuidas Sa oled kohanenud Saksamaa jalgpalliga? Millised erinevused on Sinu arvates Eesti liigaga?

Nõuded jalgpalluri juures on Saksamaa jalgpallis on palju suuremad kui need on Eestis. Siin on väga raske ette kujutada ründajat, kes seisab ühel kohal ja ootab palli. Minust tahakse, et ma atakeeriksin kaitsemängijat - ma pean tagasi tulema kõikide standardolukordade jaoks ja loomulikult osalema kõikides rünnakutes. Seda on füüsiliselt raske teha. Ma saan koguaeg palli, olles samal ajal kontaktis kaitsjaga. Selles mängus on arenemiseks vaja aega, sest kõik see toimub kiire mängutempo juures.

REKLAAM

Kuidas on treenerid Sinuga Saksamaal rahul, millist progressi Sa nende jaoks näidanud oled, mis küljed Sul arenenud on?

Kuni vigastuseni, mille ma märtsis sain, mõtlesin, et treenerid on minuga rahul, aga seoses sellega, et ma praegu vähe mängin, arvan ma, et nad pole rahul. Kõige tähtsam on see, et ma saaksin aru meeskonna taktikast.

Kas Bundesliga on Su unistuste liiga?

Ma unistan ja valmistun mängimiseks profijalgpallis. Praegu pole ma veel selline mängija, et mul oleks võimalus valida. Aga seoses minu kasvu ja kaaluga sümpatiseerib mulle Inglismaa jalgpall.

Kes on Su eeskujud Arminia Bielefeldis ning kui palju Sa põhimeeskonna mängijatega suhtled?

Mul pole võimalust suhelda põhimeeskonna mängijatega, sest me ei kohtu nendega. Nad treenivad teisel staadionil ja ma arvan, et mitte keegi nendest ei tea minust midagi. Aga põhimeeskonnast meeldib mulle väravavaht - see, kuidas ta mängus endast kõik annab.

Kui suur võimalus on Sul saada kunagi Arminia Bielefeldi esindusmeeskonda?

Kui suur see võimalus on, seda ma ei tea, aga treenida ja samal ajal mitte uskuda, et ühel päeval lööd kaasa suures jalgpallis, on raske. Saksamaa jalgpall on kõva - siin on väga palju võistlust ja sellepärast satuvad noored mängijad harva Bundesliga kluubidesse, aga hakkavad mängima vanunes 21-23 aastat.

Kui Su Saksamaa karjäärist ei peaks midagi välja tulema, siis mida Sa edasi teed?

Mida aeg edasi, seda rohkem ja rohkem saan ma aru, et siin ma saan mängukogemust tugevate meeskonnade vastu. Näiteks ühel turniiril mängisime me selliste meeskonnade vastu nagu Herta BSC Berliin (0-2), FC Basel (1-1), Borussia Dortmund (2-1), America FC Brasiiliast (3-0), Werder Bremen (4-0) ja finaalis Herta BSC Berliin (2-2 ja penaltiseerias 7-6). Näiteks Bremeni eest mängisid kaks Euroopa meistrit Saksamaa koondisest. Sellel aastal mängisime me selliste meeskonnade vastu nagu FC Schalke, Bayer Leverkusen, Hannover 96, Hamburg SV, Borussia Mönchengladbach jne. Ma usun, et see kogemus lubab mul saada tugevamaks mängijaks ja seoses sellega proovin ma seda kogemust saada nii kaua, kui see on võimalik. Aga mis juhtub pärast, seda ma ei tea.

Kui headeks hindad Sa võimalust saada Saksamaal profileping?

See on raske ülesanne - selleks pead sa olema tugev ja lootma õnnele.

Kuidas tunduvad olevat Sinu tehnilised oskused võrreldes Saksamaal kasvanud mängijatega?

Mängijatel siin pole nii hea tehnika, aga oluline on see, et nad oskavad seda tehnikat näidata kõvas ja kiires mängus. Ma arvan, et mul on piisavalt oskusi, aga veel mitte koguaeg ei saa ma seda näidata mängus ja selle nimel ma praegu töötangi. Pole vajalik mitte mingi abstraktne tehnika, vaid tehnika, mis toob mängus ka resultaati.

Kui kõrged sihid oled endale tulevikuks seadnud?

Minu vanuses ma arvan, et kõik tahavad Peleks saada.

Kui suured publikunumbrid teil liigamängudel on?

Oleneb sellest, kellega me mängime, aga U-19 mängudele tuleb 200-300 inimest.

Mida oled Saksamaale siirdumisega saavutanud?

Ma räägin rahulikult saksa keeles - see on kõige olulisem. Ma käisin kõiki Bundesliga mänge vaatamas, sest meile antakse tasuta piletid mängudele. Mul oli võimalus elusuuruses näha parimaid mängijaid.

Kas oled esindustiimiga trenni teinud, milline nende tase on?

Elades Eestis on raske aru saada, kui pikk distants on noortemeeskonnast esindusmeeskonda. Siin pead sa igal aastal võitlema, et saada järgmise vanuseklassi meeskonda ja näiteks meie 23-liikmelisest meeskonnast lähevad U-19 tiimi kümme mängijat. Olen trenni teinud ka duubliga.

Kuidas on võrreldavad sealsete ja siinsete noorte oskused?

Saksamaal on väga suur konkurents, hiigelsuur noortemeeskonnade kogus ja see sunnib mängijaid mängima - sellepärast peavad nad mängima täie jõuga ja see on tähtis erinevus võrreldes Eesti noortega. Individuaalses tehnikas võib-olla oskused polegi nii erinevad, aga nad oskavad seda tehnikat kasutada ka raskes mängus. Selle konkurentsi pärast on mängijad füüsiliselt paremini ette valmistatud.

Kuidas Sa tunned end sealses võistkonnas?

Meie meeskonnas olid sellel aastal järgmised mängijad: üks aafriklane, viis türklast, kaks kurdi, üks poolakas, üks serblane, üks hispaanlane ja mina pluss kümme sakslast. Mitte mingeid probleeme meeskonna omavahelises suhtluses pole. Nüüd, kui ma räägin ka saksa keelt, on mul palju parem end meeskonnas tunda.

Kas kohanesid meeskonnaga ruttu või kui ei, siis mitu päeva või nädalat see aega võttis?

Väliselt mind võeti meeskonda hästi vastu, aga et ennast täiesti meeskonnaliikmena tunda, on vaja aega ja keeleoskusi ning olla oma partneritega sõbralik. See protses ei lõppe kunagi ja mitte kogu aeg ei lähe kõik hästi.

Mis keeles seal räägitakse? Kuna Sa läksid sinna Eestist, kas siis on raskusi ka teistega suhtlemises olnud?

Alguses rääkisin inglise keeles, hispaanlasega nattuke hispaania keeles ja isa räägib ka praegu minuga hispaania keeles. Viie kuu pärast juba rääkisin saksa keeles. Üleüldse inimesed Saksamaal suhtlevad lihtsalt omavahel, nii on ka meeskonnas. Oli üks huvitav seik, kui ühel hommikul ma venitasin ja üks vanaema nägi mul seljas Arminia kirjadega asju. Ta hakkas minuga rääkima kõikidest mängudest, kuid seejuures oli vanaema umbes 70 aastat vana. Aga ta oskas rääkida kõikidest resultaatidest ja teadis ka seda, kellega meil on järgmine mäng. Täna lugesin, et Bundesliga keskmine külastavus on 40 000 inimest.

Kuidas teised mängijad Sinusse suhtuvad? Kas saad nendega hästi läbi?

Natuke vastasin sellele juba eelnevalt aga lisan veel, et loomulikult on meeskonnas konkurents põhimeeskonda pääsemise eest. Peab aru saama, et jalgpallimeeskond pole nagu mingi kooligrupp, mis jalutab pargis.

Räägi enda ja oma meeskonna tähtsamatest kohtumistest Saksamaal ja välismaa turniiridel? Kuidas Sa oled nendes kohtumistes mänginud?

Kõik mängud, milles ma osalen, on tähtsad minu jaoks, sest ma tean, et kui ma ei mängi täie jõuga, siis istun ma pingi peal ja pean uuesti ootama oma võimalust. Märgin ära ühe mängu - see oli karikasarja poolfinaal Schalke vastu, mille me võitsime lisaajal 4:3. Minu jaoks oli see mäng raske, ma pole kunagi nii väsinud olnud. Nüüd seisab meil 11. juunil (intervjuu on tehtud juuni alguses - toim.) ees karikafinaal Borussia Dortmundi vastu.

Kuhu Sa oled juba arenenud ning millise meeskonnaga Sa trenni teed: noored, reservtiim või esindumeeskond?

Arvan et, U-19 meeskonnast edasisaamine on minu jaoks juba saavutus ning üks kord nädalas teen ma trenni koos reservmeeskonnaga. Reservmeeskonnast rääkides - seal mängib Soome koondise ründaja Berat Sadik. Mõnikord teevad reservi mängijad trenni ka esindusmeeskonnaga.

Mis on Sinu arvates põhjus, miks Sind pole noortekoondisesse kutsutud?

Seda ma lihtsalt ei tea.

Kas Sinuga on keegi Eesti Jalgpalli Liidust ühendust võtnud?

Nii kaua, kui ma olin Saksamaal, pole keegi ühendust võtnud.

Kuidas suhtud sellesse, et Eesti noortekoondisesse ei taheta kutsuda mehi, kes mängivad välismaal?

Ma arvan, et kõikidel peab olema võimalus mängida koondise eest.

Kas arvad, et võid tulevikus veel Eestimaal mängida?

Ma pole veel väljaarenenud mängija ja seoses sellega ei saa ma praegu veel selle peale mõelda.

Kes on Sinu arvates Eesti 3 parimat alla 21-aastast jalgpallurit?

Ma ei tea seda vanust nii hästi ja noorte mäng muutub nii kiiresti, et kui sa ei näe neid tihti, siis sa ei saa sellest rääkida.

Kellena näed end 10 aasta pärast?

Näen end Barcelona presidendina, aga tegelikult ei saa ma nii kaugele vaadata. Praegu ma mõtlen sellele, et hoida alles oma koht meeskonnas. Praegu on meie meeskonnas 23 inimest ja nendest jäid U-19 tiimi alles kümme 1992. aastal sündinud mängijat ja umbes kümme 1991. aastal sündinud mängijat. Järgmisel aastal lähevad U-19 meeskonnast ära umbes kümme inimest ja tulevad juurde 1993. aastal sündinud mängijad. Järgmine etapp pärast U-19 tiimi on duubel ja sinna saavad praegusest U-19 meeskonnast võib-olla vaid 3-5 inimest.

Milliseid jalgpalliga seotud saite Sa külastad?

Ma külastan tihti Soccerneti ja jalkalliliidu saite, sest mulle on Eesti jalgpallielu huvitav. Loomulikult ka minu klubi saiti ja mõningaid teisi ka.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (8)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

LIVE: Tamm alustab otsustavat Euroopa liiga mängu põhikoosseisus  (Genk 2:0!)
EKSKLUSIIV
EUROOPAST
MÄLUMÄNGUD
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
FÄNNITURNIIR 2018

Fänniturniir jõuab suure juubelini. Juba 22. detsembril Kalevi spordihallis!

SOCCERNET.EE - NÜÜD KA IPHONE'ILE!

Kui omad iOS-il põhinevat nutitelefoni, on sul nüüd võimalik kasutada Soccernet.ee pakutavat kogu ulatuses - tiri omale siit alla verivärske mobiiliäpp!

Androidi äpp ei ole samuti kuskile kadunud - kui Sinu telefonis veel ei ole, saad selle tirida Play Store'ist.

Jalgpall luubi all ja sinu taskus!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimuvad kahe hooaja vahel Eesti meistriliga klubides.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitas lõppenud hooajal otsepilti kokku üle 80 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK