Belov: peab veelgi rohkem treenima (14)

Saksamaa kõrgliigaklubi Arminia Bielefeldi noortemeeskonnas mängiv Aleksei Belov rääkis Soccernet.ee-le antud intervjuus siinse ja sealse jalgpalli erinevustest.

16-aastane Eesti ründelootus siirdus FC TVMK-st Saksamaale sel suvel ning on Bielefeldi U-17 meeskonnas hästi kohanenud, lüües kümne esimese mänguga kolm väravat.

Belov tõdeb jalgpallikultuuride suurt vahet ning kirjeldab, kuidas Saksamaal pannakse rõhku kõiksugu pisiasjadele.

Eesti noortekoondiste juhendaja Frank Bernhardt märkis hiljuti, et vajalik on võimalikult palju noori tugevamatesse liigadesse saada. Belov räägibki, kuidas tugev konkurents paneb teda senisest veelgi rohkem pingutama.

Kui vanalt hakkasid jalgpalli mängima ja kes oli Su esimene treener?
Jalgpalli hakkasin mängima esimesest klassist peale. Enne seda kuskil klubis ma ei olnud, vaid tegime isaga koos trenni, vahepeal mängisin mingitel turniiridel. Minu esimeseks treeneriks oli minu isa Anatoli Belov, tema on mu esimene ja viimane treener.

REKLAAM

12-aastaselt hakkasin tegema ka kergejõustiku trenne Sven Andersoo käe all, kellele oleme väga tänulikud isaga. Klubidest olen mänginud ühe aasta Narva Transis ning pärast seda aastaid FC TVMK-s ning nüüd siin.

Oled olnud testimisel ka Milano Interis ja Bremeni Werderis?
Interis ma käisin testimisel tegelikult kolm korda. Saatsin neile oma mängu video ja neile meeldis ning nad kutsusid mind enda juurde. Pärast seda kutsusid nad mind jälle sinna ja veel ühe korra.

Oleksin võinud ka neljandat korda minna, aga ei pidanud vajalikuks, otsustasin oma karjääri siin alustada. Werderis käisin ma 14-aastasena, mängisin seal 17-aastaste poiste vastu ja mulle tundus, et olin sama hea kui nemad, kuid ma siiski ei läinud sinna.

Millised on suurimad erinevused FC TVMK ja Arminia Bielefeldi noortemeeskondade vahel? Nii treeningus kui klubis üldiselt.
Üldiselt vaadates see, et Arminias trahvitakse mängijaid. Kui peaksin punase kaardi saama, siis pean maksma 20 eurot trahvi. Hilinemise eest võetakse iga minuti eest üks euro. Vale särgi kaasa võtmine ja kõik muu sellised asjad võivad tuua trahvi.

Muidu on see ka, et Arminia suudab tagada arstiabi ja teenused. Mängudel käib ka regulaarselt 100-200 inimest, pilet on neli eurot. Mängime perfektsetel platsidel, kus on naturaalne muru.

Trennid on ka erinevad, treener hoiab asju täielikult enda kontrolli all. Me teeme ühtesid harjutusi trennis aina uuesti ja uuesti läbi, et saada paremateks mängijateks. Treeningud on distsiplineeritud. Raske on ette kujutada, et keegi ei teeks harjutusi kaasa 100 protsenti, treenerid näevad kõiki asju ja suur tähelepanu on taktikal.

Mis tasemega see U-17 liiga Saksamaal on, kas seda saab võrrelda näiteks Eesti Esiliigaga?
Raske vastata, sest Esiliigas mängivad täiskasvanud mehed ja see mõjub mängule. Siin on mäng võitluslikum, kunagi ei saa palli ilma võitluseta, mäng kiirem ja tehnilisem. Meil Saksamaal on kõik meeskonnad võrdsed, füüsiliselt tugevad ja distsiplineeritud. Palju mõjub ka see, et noored tahavad jääda silma ja oma meeskonna eest ka esimeses Bundesligas mängida.

Milline ja kui suur on vahe Saksamaa ja Eesti noortesüsteemil, mida oleks vaja Eestis muuta?
Saksamaal on väga suured jalgpallitraditsioonid, inimesed armastavad jalgpalli. Meie linnas on 300 000 inimest ja põhimeeskonna mängudel on alati täismaja. Inimesed elavad jalgpalli nimel. Kõik treeningud toimuvad jalgpalliliidu soovitustel ja treenerid peavad jalgpalliliidule tehtud trennidest aru andma.

Eesti suurimad miinused on see, et liidrite omavahelisi mänge käib vaatamas ainult umbes 50 inimest ja ka see, et tasemevahe minuealistel noortel on liiga suur ning sellist konkurentsi nagu siin on, ei tunneta. Aga mida muuta on vaja - ma arvan, et ei ole veel minu aeg sellest rääkida.

Räägime koondisest. Sa olid U17-koondises enne mänge Taaniga nimekirjas, aga mis siis juhtus, et Sa enam koondist ei ole esindanud?
Enne Taani mängu öeldi mulle, et ma ei tuleks koondisesse, treeneril pidid olema enda mängijad, kellega ta mängib. Mulle oli see väga solvav, et viimasel päeval öeldakse, et ma ei sobi, aga samas tema on treener ja mina olen mängija.

Kas Sa oled Eesti Jalgpalli Liiduga kontaktis olnud?
Ma olin kontaktis, mulle helistas koondise teine treener. Ta helistas pärast koondisemängu ja kutsus mind treeningule, aga sinna ma ei saanud minna, kuna olin juba Arminiasse minemas.

Kas Sa tunned juba mingit vahet ka selles, et oled nii kaua Saksamaal treeninud?
Jah, ma arenen iga päevaga, seda nii taktikaliselt kui ka mängus. Mulle on loodud parimad tingimused, ma saan käia esindusmeeskonna mängudel, istudes parimatel kohtadel ja veel palju muud.

Ma elan ja töötan selle nimel, et saada parimaks ja töötan selle nimel iga päev - mitte ainult meeskonna treeningutel, vaid ka individuaalselt. Praegu ei ole ma veel mitte keegi, mitte mingi staar, aga ma töötan selle nimel, et kellekski saada. Pean praegu treenima ja siin Saksamaal olen ma aru saanud, et peab veel rohkem treenima.

Kuhu Sa jalgpallurina välja tahad jõuda?
Ma teen trenni, et saada heaks mängijaks ning mängida heas klubis, kus mängitakse head jalgpalli. Liigadest tahaks mängida näiteks Bundesligas või Inglismaa Premier League'is.


Vaata ka:
TVMK noor mängib Saksamaa Bundesligas

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (14)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

LIVE: Tamm alustab otsustavat Euroopa liiga mängu põhikoosseisus
EKSKLUSIIV
EUROOPAST
MÄLUMÄNGUD
MUSTA MÕTISKLUSED
Sõprusest ja reetmisest
MUSTA MÕTISKLUSED
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
FÄNNITURNIIR 2018

Fänniturniir jõuab suure juubelini. Juba 22. detsembril Kalevi spordihallis!

SOCCERNET.EE - NÜÜD KA IPHONE'ILE!

Kui omad iOS-il põhinevat nutitelefoni, on sul nüüd võimalik kasutada Soccernet.ee pakutavat kogu ulatuses - tiri omale siit alla verivärske mobiiliäpp!

Androidi äpp ei ole samuti kuskile kadunud - kui Sinu telefonis veel ei ole, saad selle tirida Play Store'ist.

Jalgpall luubi all ja sinu taskus!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimuvad kahe hooaja vahel Eesti meistriliga klubides.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitas lõppenud hooajal otsepilti kokku üle 80 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK