Celta de Vigo valmistas hooaja esimese suurüllatuse (Rayo Vallecanol probleemid!) (1)

Hispaania kõrgliiga laupäevane kolmas voor algas tõelise šokk-tulemusega, kui Celta de Vigo mängis koduväljakul üle Atletio Madridi.

Mullu liigas teiseks jäänud Atletico triumfeeris teatavasti hooaja alustuseks Tallinnas toimunud UEFA superkarika kohtumises Real Madridi vastu, kuid seejärel tehti 1:1 viik Valenciaga. Eelmises voorus alistati napilt 1:0 Rayo Vallecano. Celta oli samuti avavoorus 1:1 viiki mänginud Espanyoliga, misjärel võideti 2:1 Levantet.

Täna tuli esimest tabamust oodata teise poolaja alguseni, mil Uruguay ründaja Maximiliano Gomez sai jala valgeks ja viis Celta ette. Kõigest kuus minutit hiljem kasvatas eduseisu Hispaania koondislane Iago Aspas.

70. minutil tuli Atletico poolelt platsilt lahkuda montenegrolasest keskkaitsjal Stefan Savicil, kes kahevõitluses Slovakkia poolkaitsja Stanislav Lobotka vastu korjas endale teise kollase kaardi ning võõrustajad said nii ülejäänud mänguajast ülekaalu nautida. Rohkem väravaid siiski enam ei löödud, ent magusad kolm punkti saadi kätte.

Täna pidi võõrustama Rayo Vallecano meeskond Athletic Bilbaod, kuid see kohtumine jäeti ära. Nimelt suleti Vallecano kodustaadion teadmata ajaks, sest pealtvaatajatel pole kehvas seisukorras olevatel tribüünidel turvaline viibida. Väljaande AS-i teatel hakkas 19. augusti liigamängus üks tribüünidest ohtlikult rappuma, kui Sevilla fännid tähistasid omade löödud väravat. Lisaks juhtus intsident, kus nelja aasta vanune poiss kukkus läbi piirde, mis polnud vaatamata viimastele renoveeringutele kindlalt paigaldatud.

Võimalike variantidena käis läbi kolm võimalust: pidada vastavad kohtumised võõrsil, leida mõni ajutine staadion Madridist, mis mahutaks ära 13 000 hooajapiletiga pealtvaatajat või viia mängud läbi suletud uste taga.