Celta pani üllatuste laupäevale hullus mängus väärilise punkti (0)

Joseph Aidoo pärast Celta viimast väravat. Foto: Scanpix / EPA / Raul Caro

Kuigi Hispaania kõrgliigas viimast Meistrite liigasse viivat kohta hoidev Madridi Atletico kaotas Getafega viigistades punkte, muutus nende edumaa lähimate jälitajate ees hoopis pikemaks. Kui Villarreal oskas kaotada tabeli viimasele meeskonnale, siis üllatusterohke laupäev lõppes Real Betisi koduse 3:4 allajäämisega Celta Vigole.

Celta alustas mängu hiilgava täpsusega, realiseerides oma esimesest kuuest pealelöögist neli väravateks. Juhtima asusid nad 6. minutil, kui Carles Perez näitas paremal äärel kiireid jalgu ning saatis madala tsenderduse värava ette, kust norrakas Jörgen Strand Larsen selle ühe puutega ettenurka kõmmutas.

Juba kolm minutit hiljem tõi Betisi eelmise hooaja esiväravakütt Juanmi nurgalöögijärgses olukorras tabloole viiginumbrid, lõpetades ühtlasi viis ja pool kuud kestnud isikliku väravapõua. 23. minutil pääses Betis ka juhtima, kui Celta kaitsja Joseph Aidoo söötis palli Juanmi jalale ning järgnes kiirete söötudega kombinatsioon, mille lõpetas täpse löögiga Sergio Canales.

Vaheajale suunduti siiski viigiseisul, sest poolaja lõpus tõi Celta teine löök väravale ka teise värava, kui Gabriel Veiga pääses Betisi kaitseliinist läbi ja kõksas palli üle väravavahi. Teise poolaja alguses skooris sama mees veelkord, kui tal tuli Iago Aspase ja Larseni söötude järel vaid viiel meetril jalg pallile vastu panna, et see tühja võrku lükata.

70. minutil suunas Aidoo nurgalöögi järel pall peaga ristnurka, viies Celta juba 4:2 ette, kuid lõpp muutus ikkagi pinevaks, kui Oscar Mingueza mängis tsenderdust käega ja Nabil Fekir realiseeris 84. minutil järgnenud penalti, muutes vahe taas minimaalseks.

Celta kasutas kõiki vahendeid ajavenitamiseks, kuni viiendal lisaminutil kaotas Betisi kaitsja Luiz Felipe kannatuse, minnes tarbetu jõulisusega Iago Aspase käest palli ära lööma. Celta ründelegend võimendas kontakti ega tõusnud murult mitu minutit, samal ajal kui vastane punase kaardiga minema saadeti.

Ligi neli minutit kestnud mängupausi järel viibutas peakohtunik punast kaarti ka Betisi varumeestepingi suunas. Ühtekokku mängiti 12 lisaminutit, mille jooksul luhtas Betis mitu head viigivõimalust, aga Celta hoidis edust kinni ja kerkis tihedas tabelis ohutsooni lähistelt hoobilt tabeli keskossa. Atletico edu Villarreali ja Betisi ees venis aga neljapunktiliseks.

Real Betis - Celta de Vigo  3:4 (2:2)
9. Juanmi, 23. Sergio Canales, 84. pen. Nabil Fekir - 6. Jörgen Strand Larsen, 42., 56. Gabriel Veiga, 70. Joseph Aidoo

Eemaldamine: 90+5. Luiz Felipe (Betis)