Chelsea hooaja saab päästa vaid Brighton (Tottenham kindlustas koha esinelikus!) (0)

Londoni Chelsea meeskond ei suutnud oma Premier League'i hooaja eelviimases mängus koduväljakul alistada Huddersfield Towni ja unistused Meistrite liigast said äärmiselt suure tagasilöögi.

Mulluse meistri Chelsea hooaeg on üle kivide ja kändude kulgenud ning seda tõestas ka kolmapäeva õhtu. Liiga uutulnuk Huddersfield vajas kindlasti punktilisa, et kindlustada koht kõrgliigas. Chelsea ei saanud leppida vähemaga kui maksimumpunktidega ja teha nii kõik selleks, et järgmisel hooajal oleks võimalik Meistrite liigas kaasa lüüa.

Üllatuseks läks 50. minutil Laurent Depoitre'i tabamusest aga Huddersfield juhtima ning kehva kaitsetööga silma paistnud võõrustajad jäid väga raskesse seisu. 62. minutil suutis õnnega pooleks viigistada seisu Marcos Alonso, kuid enamaks võimelised ei oldud.

Huddersfield täitis nii oma eesmärgi ning küllaltki kindlalt võib öelda, et kolmas esiliigasse langeja Stoke City ja West Bromwich Albioni kõrval on Swansea City. Chelsea saab veel mängida Inglismaa karika finaali Manchester Unitediga, kuid kõige tähtsamas kohas siiski libastuti.

Liiga viimases mängus läheb Chelsea võõrsil vastamisi Newcastle Unitediga ning peab igal juhul sealt kolm punkti võtma. Samal ajal tuleb loota, et Liverpool kaotaks koduväljakul Brighton & Hove Albionile, sest Tottenham alistas Harry Kane'i väravast just Newcastle'i ja linnarivaali Sinistel enam püüda pole võimalik. Ainult nii oleks Chelsea esinelikus ja mängiks uuel hooajal Meistrite liigat. Liverpool saaks sellise stsenaariumi korral ihaldatud sarja vaid juhul, kui alistatakse tänavuses finaalis Real Madrid.

Teistes tabeliseisu mõttes tähtsusetutes mängudes võitis meistritiitli kindlustanud Manchester City Yaya Toure ning hooaja viimases kodumängus 3:1 Brightoni. Viimaseid mänge Arsene Wengeri käe all tegutsevad Arsenali mehed ei suutnud võõrsil aga Leicester City vastu punktigi teenida ja said kirja 1:3 kaotuse. Kahurite jaoks jätkus lisaks sellele äärmiselt masendav seeria: selle aasta sees pole Premier League'is võõrsilt veel ühtegi punkti teenitud.

Chelsea - Huddersfield Town 1:1 (0:0)