CSKA kuulsaima poja juubelimäng võttis košmaari mõõtmed (video!) (0)

Täpselt 15 aastat pärast seda, kui Moskva CSKA suurkuju Igor Akinfejev tegi oma esimese 111 koondisemängust, võttis tema igipõline koduklubi vastu kaotuse hooaja ühes tähtsaimas mängus. Oma süü oli selles ka just Akinfejevil.

2004. aastal sõprusmängus Norraga alanud üliedukas koondisekarjäär lõppes 33-aastase Akinfejevi jaoks mullu koduse MM-i veerandfinaali penaltiseerias Horvaatia vastu. Klubikarjäär jätkub Akinfejevi jaoks aga endiselt samas klubis, kus ta on veetnud viimased 28 aastat.

Tänavu verinoore koosseisuga mängiv (keskmine vanus on Transfermarkti andmetel 23,8!) CSKA külastas pühapäeval Krasnodari, kellega on armeeklubil käsil armutu heitlus koha eest Meistrite liigas.

Juubelimäng kulges Akinfejevi jaoks nii valesti, kui üldse võimalik. Juba 7. minutil söötis ta palli vastaste jalale, mille tagajärjel sai Krasnodari 19-aastane kasvandik Daniil Utkin kirja oma esimese värava Venemaa kõrgliigas. Teisel poolajal näitas muljetavaldavat käejõudu Utkinist aasta vanem puurilukk Matvei Safonov, kes viskas palli otse vastaste väljakupoolele, ladudes seega vundamendi Krasnodari teisele väravale.

2:0 võit tõstis Krasnodari neli vooru enne hooaja lõppu kolmandale kohale, mis viiks nad klubi ajaloos esmakordselt Meistrite liigasse. Otsepääsmest Meistrite liiga alagrupiturniirile lahutab neid hetkel kolm punkti. Hetkel on teisel kohal selles voorus raske võidu tabeli viimase Krasnojarski Jenissei üle saanud Moskva Lokomotiv.