Dortmund mängis Ruhri derbis maha 4:0 eduseisu, Aubameyang eemaldati (Meeleheitel fännid tahtsid platsile tungida!) (2)

Saksamaa kõrgliiga 13. voorus ei suutnud Dortmundi Borussia suurt eduseisu hoida ja mängis Schalke vastu välja 4:4 viigi. Võidu said kirja Augsburg, Leverkuseni Bayer, Freiburg ja RB Leipzig.

Viimasel ajal äärmiselt kehva vormi näidanud Dortmund asus Schalke vastu 18. minutil Pierre-Emerick Aubameyangi tabamusest juhtima. Poolaeg võideti koguni 4:0, mille sisse mahtus ka vastase Benjamin Stambouli omavärav.

Teisel kolmveerand tunnil oli Schalke kui ümbersündinud. 61. minutil lõi ühe värava tagasi Guido Burgstaller ja varsti ka Amine Harit. Neli minutit enne normaalaega vähendas vahe minimaalseks Daniel Caligiuri ja neljandal üleminutil tõi tabloole 4:4 viiginumbrid keskkaitsja Naldo.

Kohtumist jäi taas varjutama Aubameyang, kes distsiplinaarpõhjuste tõttu ei mahtunud hiljuti Peter Boszi valikusse mänguks Stuttgartiga. Täna teenis Gaboni koondislane 72. minutil oma teise kollase kaardi ja jättis omad otsustavaks faasiks vähemusse.

Vähe sellest, et Dortmund suutis taolise eduseisu maha mängida, polnud ka poolehoidjad arusaadavalt tulemusega rahul. Nimet olid kohalikud korrakaitsjad peale mängu lõppu sunnitud Dortmundi fänne takistama väljakule tungimast, kes olid tribüünipiirdest end läbi murdnud. Lisaks sellele üritasid osad ka Schalke pealtvaatajate sektorisse tungida, kuid kõige hullem hoiti politsei poolt siiski ära.

Augsburg - Wolfsburg 2:1 (0:1)