Dramaatiline võit tõi Levadia õuele kullahõngu (0)

Foto: Gertrud AlatarePremium liiga selle hooaja tähtsaim mäng pakkus ohtralt draamat, kui FC Levadia lõi otsustava võiduvärava Nõmme Kalju võrku alles kohtumise 90. minutil.

Esimene hea võimalus tekkis kodumeeskonnal juba 3. minutil, kui Maksim Podholjuzin suunas Dmitri Kruglovi tsenderduse pisut väravast mööda.

15 minutit hiljem tekkis Levadial järjekordne hea võimalus, kui kastist pääses löögile Rimo Hunt, kuid temagi löök lendas meetri jagu üle värava.

Kuigi pärast seda omas Kalju mõnevõrra rohkem palli, siis ka järgmine võimalus avanes rohesärkidel ja Rimo Hundil - 38. minutil võttis Vitali Teleš endale palli pisut liiga ette ning tabas seejärel Hunti, kuid Kalju õnneks lendas pall ründaja seljast napilt väravast mööda.

Rohkem kumbki meeskond avapoolajal kindlaid väravavõimalusi ei tekitanud ning seega mindigi veerandtunnisele puhkepausile 0:0 viigiseisul.

Tormiline pooltund

Teise poolaja esimesed 20 minutit olid üpriski luuravad ning tundus, et kumbki meeskond üleliia riskida ei soovi. 65. minutil tegi mäng aga kannapöörde - Dmitri Kruglovi söötu vahelt lõigates eksis jämedalt Kalju paremkaitsja Hiroki Maehara ning selle kasutasid rohesärgid ka suurepäraselt ära.

Artur Pikk noppis jaapanlase eksimuse järel palli ning saatis nahkkera seejärel filigraanse sööduga Kalju trahvikasti, kust vastaste poolt täitsa vabaks jäätud Rimo Hunt selle ka väravasse põrutas - 1:0!

Pärast väravat hakkas teravamalt ründama ka Kalju ning 79. minutil tõi see ka tulemuse - Ken Kallaste pika audiviske suunas Tarmo Neemelo värava alla, kust kõva võitluse järel Allan Kimbaloula palli võrku suskas - 1:1!

Paljudele võis seejärel tunduda, et tiitlipretendendid lepivadki viiki, kuid Levadial olid teised plaanid - 90. minutil leidis Rimo Hunt kasti äärest Dmitri Kruglovi, kes ühe puutega end kasti mängis ning seejärel vasaku jalaga nahkkera väravasse rammis - 2:1!

Kohtunike poolt määratud ühel lisaminutil üritas Kalju tormiliselt rünnata ning kaasas väravajahti isegi Vitali Teleši. Tulemust see siiski ei toonud ning seega kirjutaski Levadia endale tabelisse meest magusamad kolm punkti, mis toovad tiitli rohesärkidele juba väga lähedale.

Mängu parim - Dmitri Kruglov

Eesti koondise vasakäär põhjustas Kalju paremkaitsjale Hiroki Maeharale kogu kohtumise vältel pidevat peavalu. Kruglovi esitust kroonis esimese värava sünnis osalemine ning suurepärane löök, mis tõi Levadiale väga olulised võidupunktid.

1. oktoobril kell 17.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn)
Tallinna FC Levadia - Nõmme JK Kalju 2:1 (0:0)
65. Rimo Hunt, 90. Dmitri Kruglov - 79. Allan-Axel Kimbaloula

Hoiatused: 43. Artjom Artjunin, 80. Ilja Antonov - 29. Eino Puri, 40. Yankuba Ceesay, 74. Damiano Quintieri, 86. Alo Bärengrub
Mänguolud: +8, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.