Eesti alistas 2-kordse maailmameistri! (galeriid!) (16)

Foto: Hendrik OsulaEesti koondis saavutas ühe oma ajaloo parima resultaadi, alistades kahekordse maailmameistri ja mulluse MMi neljanda meeskonna Uruguay koduseinte vahel tulemusega 2:0.

Väravateta avapoolaja järel viis vahetusest sekkunud Konstantin Vassiljev sinisärklased 61. minutil juhtima ning samuti pingilt sekkunud Vjatšeslav Zahovaiko vormistas vaid mõned minutid hiljem lõppseisu.

Külma ja tuult trotsides tribüünidele kogunenud ligi 7000 pealtvaatajat tervitasid Eesti koondise suurt võitu püstijalu ovatsioonidega. Enne nelja päeva pärast ees ootavat EM-valikmängu Serbiaga on ootused kõrgele kruvitud.

Võrdne avapoolaeg

Kerges lumesajus alanud kohtumist alustas pisut teravamalt Eesti koondis, kes kohe esimesel rünnakul Dmitri Kruglovi näol ka pealelöögini jõudis. Uruguaylaste võimaluste eest hoolitses aga 20-aastane Palermo ründaja Abel Hernandez, kes esmalt kauglöögi napilt üle lati kõmmutas ning seejärel lähilöögi vastu Sergei Pareikot saatis.

Eesti võimalused tekkisid avapoolaja esimesel poolel enamasti kiirrünnakutest ja pikkadest söötudest. Sageli oli aktsioonis paremal äärel tegutsenud Kaimar Saag ning pika tipuründajana otsiti enamasti üle pika aja koondisesse kuulunud Jarmo Ahjuperat.

Poolaja lõpus hakkasid ka eestlased vastaseid kõrgemalt survestama ning selle tulemusena kaldus mäng taas rohkem kodumeeskonna poole. Rohkem väga häid võimalusi kummalgi meeskonnal ei tekkinud ning nii mindigi vaheajale väravateta viigiseisul.

Vahetused toovad murrangu

Teisel poolajal tegid sõprusmängule omaselt mõlemad treenerid ohtralt vahetusi - lühikese aja jooksul sekkusid Eesti poolelt Konstantin Vassiljev, Sander Puri, Vjatšeslav Zahovaiko ja Tarmo Kink. Kohe pärast vahetusi toimus ka pööre - kõigest kolm minutit pärast väljakule tulemist saatis lõppenud aastal Eesti parimaks jalgpalluriks valitud Vassiljev teele kauglöögi, mis vahetult enne väravavahti maha põrkas ning väravavõrku sahistas - 1:0 Eestile!

Sinisärkide fännide rõõmujoovastus polnud jõudnud veel lahtudagi, enne kui vahetusmehed veel ühe vägitükiga hakkama said - Tarmo Kingi teenitud nurgalöögi saatis Vassiljev esiposti juurde, kus sellel oli esimesena jaol Zahovaiko, kelle õrnast puutest pall väravasse lendas - 2:0!

Pärast kaotusseisu jäämist aktiviseerusid ka külalised, luues viimasel pooltunnil mitmeid teravusi. Siiski tegid Eesti kaitsemängijad suurepärast tööd - Diego Lugano terava pealöögi tõrjus väravajoonelt Enar Jääger ning teise Diego, Diego Forlani lõpuminutite võimalusel seisis kaljukindlalt vastas Sergei Pareiko.

Kohtuniku lõpuvile kõlades vallandus Lilleküla staadionil rõõmupidu - Eesti oli suvisel MM-il neljandaks tulnud Uruguay üle saanud ilusa 2:0 võidu!

Eesti mõtleb juba Serbiale

Eesti koondise peatreener Tarmo Rüütli sõnas mängujärgsel pressikonverentsil, et Uruguay-mängust palju olulisem on teisipäevane EM-valikmäng Serbia koondisega. "Rahval on muidugi rõõmu palju, aga mina ei ole nii leilis ning vaatan asja rahulikumalt," lausus Rüütli. "Mõtlen vaikselt juba Serbiale."

Siiski ei olnud mees liiga kitsi ka kiidusõnadega. "Täna olid kõik meie mängijad väga tublid ning täitsid neile pandud ülesandeid. Usun, et tänane võit annab mängijatele enesekindlust ja usku teisipäevaseks mänguks."

Uruguay koondise juhendaja Oscar Tabarez kiitis samuti eestlasi. "Eesti mängijad on väga füüsilised ning täna mängisid nad taktikaliselt perfektse mängu," sõnas Tabarez. "Me ei pea otsima vabandusi ilmaoludest, need olid mõlema meeskonna vastu. Eesti võitis ausalt."

"Me ei mõelnud kordagi, et Eesti oleks Uruguayst nõrgem. Nägin eestlaste kohtumisi Itaalia ja Serbiaga ning ei olnud nende tänasest esitusest üllatunud," lausus uruguaylane.

ETV videod väravatest: 1:0 Vassiljev, 2:0 Zahovaiko.

25.03. kell 19:00 A. Le Coq Arenal

Eesti - Uruguay 2:0 (0:0)
61. Konstantin Vassiljev, 65. Vjatšeslav Zahovaiko

Hoiatus: 71. Tarmo Kink
Peakohtunik: Antti Munukka
Abikohtunikud: Matti Heininen, Jan-Peter Aravirta (kõik Soome)
Neljas kohtunik: Hannes Reinvald
Mänguolud: -4, kerge lumesadu vaheldumisi selge ilmaga; muruväljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 6817

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 3-Taavi Rähn, 4-Raio Piiroja, 23-Andrei Sidorenkov, 11-Ats Purje (56. Sander Puri), 6-Aleksandr Dmitrijev (79. Andres Oper), 13-Martin Vunk, 5-Dmitri Kruglov (63. Tarmo Kink), 20-Kaimar Saag (58. Konstantin Vassiljev), 18-Jarmo Ahjupera (57. Vjatšeslav Zahovaiko).
Varus: 12-Pavel Londak, 19-Alo Bärengrub, 15-Ragnar Klavan, 2-Tihhon Šišov, 14-Konstantin Vassiljev, 9-Tarmo Kink, 10-Vjatšeslav Zahovaiko, 8-Andres Oper, 7-Sander Puri.

Uruguay: 1-Juan Castillo, 2-Diego Lugano, 4-Jorge Fucile (69. Andres Scotti), 6-Mauricio Victorino, 16-Maximiliano Pereira, 15-Diego Perez (69. Sebastian Eguren), 17-Edigio Arevalo Rios, 18-Gaston Ramirez (56. Alvaro Pereira), 10-Diego Forlan, 13-Sebastian Abreu (69. Sebastian Fernandez), 20-Abel Hernandez.
Varus: 13-Fernando Muslera, 3-Diego Godin, 19-Andres Scotti, 22-Martin Caceres, 7-Alvaro Gonzalez, 8-Sebastian Eguren, 14-Alvaro Pereira, 21-Sebastian Fernandez.

LIVE-ülekanne:

Reeglid:

• Soccernet.ee jätab endale õiguse kommentaare toimetada või mitte avaldada.
  • Mängu ajal keskendume sündmustele ning muu jutu jaoks sobib pigem Soccerneti jututuba.
  • Korduvatele küsimustele LIVE-ülekande kestel ei vastata.