Eesti järgmine vastane Valgevene leidis uue peatreeneri (0)

Septembris EM-valiksarjas Eestiga kohtuva Valgevene koondise uus peatreener on 53-aastane Mihhail Marhel.

Mängijana kodumaa klubides, Venemaa kõrgliigas, Ungaris ja Jugoslaavias pallinud Marhel oli seni ametis Valgevene U21-koondise juhendajana. Varem on ta pidanud peatreeneri ametit Valgevene U17 ja U19 koondise juures ning klubidest Minski Zvezdas, Bresti Dinamos ja Babruiski Belšinas. Lisaks on ta olnud paljudes klubides abitreener, muuhulgas 2016. aastal Soligorski Šahtjoris, kelle ridadesse kuulus tol hooajal ka Artur Kotenko.

Valgevene koondis on alustanud EM-valiksarja neljast mängust nelja kaotusega, mistõttu vallandati hiljuti senine peatreener Igor Kriušenko. Järgemööda jäädi 0:4 alla Hollandile, 1:2 Põhja-Iirimaale, 0:2 Saksamaale ja seejärel uuesti 0:1 Põhja-Iirimaale. Põhjaiirlased lõid seejuures Valgevene vastu mõlemas mängus võiduvärava lõpuhetkedel, vastavalt 87. ja 86. minutil. 55-aastane Kriušenko juhendas Valgevene koondist alates 2017. aasta märtsist.

Nelja vooru järel on nii hetkel peatreenerita oleval ja kõik kolm senist mängu kaotanud Eestil kui ka Valgevenel EM-valiksarjas null punkti, seejuures on Valgevene väravate vahe -8 ja Eestil -11. Omavahel kohtutakse 6. septembril Tallinnas ning teist korda 10. oktoobril Valgevenes.