Eesti koondise tähed saatsid vana aasta ära Venemaa peatreeneri Karpini seltskonnas (72)

Narvas sündinud Valeri Karpin peab alates mullusest Venemaa koondise peatreeneri ametit. Foto: Scanpix / Reuters / Didor Sadullojev

Eesti koondise endised ja praegused jalgpallurid veetsid vana-aasta ühe viimastest õhtutest ühises seltskonnas, mille ühine koondisemängude arv on ligemale neljakohaline. Kõige nimekam mees laua taga on aga Eestis sündinud Valeri Karpin, kes on praegu ametis Venemaa koondise peatreenerina.

89-kordse Eesti koondislase ja praeguse jalgpalliagendi Andrei Stepanovi postitatud fotol on lisaks talle veel praegused koondislased Konstantin Vassiljev ja Sergei Zenjov ning aastaid Eesti koondist esindanud Sergei Pareiko, Artur Kotenko, Andres Oper, Dmitri Kruglov, Igor Morozov, Aleksandr Dmitrijev ja Jevgeni Novikov. Viimasega koos peab Stepanov praegu agentuuri Nesta Sport Group, mis on viimastel aastatel vahendanud Venemaa liigasse palju Euroopa mängijaid.

Narvas sündinud ja Tallinna Spordis mängijakarjääri alustanud Karpin on Venemaa koondist mängijana esindanud 72 korda ja löönud 17 väravat. Klubikarjääris jõudis ta Moskva Spartaki kaudu välja Hispaania kõrgliigasse, kus mängis Valencia, Celta Vigo ja Real Sociedadi särgis.

Venemaa koondise peatreener sai Karpinist mullu juulis, seejärel pikendati tema lepingut esmalt tänavuse aasta lõpuni ja tänavu novembris 2024. aastani. Alates märtsist juhendab Karpin paralleelselt ka Venemaa kõrgliigas mängivat Rostovi klubi, mis on praegu meistrivõistlustel 17 vooru järel kolmandal kohal.

Venemaa pääses Karpini käe all küll MM-valiksarjas alagrupist edasi ja pidanuks MM-piletit püüdma play-off-ringis, aga Ukraina vastu algatatud sõjategevuse tõttu määrasid FIFA ja UEFA tänavu veebruaris Venemaa koondistele rahvusvahelistes sarjades osalemise keelu. Venelased on otsuse edasi kaevanud Rahvusvahelisse Spordiarbitraaži, kuid hetkeseisuga ei saaks nad osaleda ka 2024. aasta EM-i valiksarjas, kus mängudega alustatakse märtsi lõpus ehk vähem kui kolme kuu pärast. Venemaa alaliit on seetõttu asunud kaaluma võimalust liituda UEFA asemel hoopis Aasia jalgpalliliiduga.

Sünnipäraselt Eesti kodakondsuse omandanud Karpin loobus sellest vahepeal Venemaa passi heaks, kuid võttis 2003. aastal Eesti passi tagasi - eeldatavasti peamiselt põhjusel, et tal oleks Euroopa Liidus kergem reisida. "Eesti koondise eest ma siiski mängima ei hakka, sest jalgpallurikarjääri olen sidunud Venemaaga. Eesti jalgpallijuhid pidanuks minu vastu huvi tundma vähemalt 1992. aastal, kuid siis polnud neist midagi kuulda," sõnas Karpin toona Molodjož Estoniile.

2014. aastal, kui Karpin juhendas Hispaanias Mallorca klubi, andis ta intervjuu kohalikule raadiojaamale, milles kirjeldas end kui nõukogude inimest ning rõhutas, et Eesti on endine "liiduvabariik". Muuhulgas pidas ta tollal oluliseks parandada intervjueerijat, kes sõnas, et ta on sündinud Eestis - Karpin teatas, et on sündinud siiski Nõukogude Liidus.

"Tunnen end täielikult nõukogude inimesena. Kui lähen näiteks Ukrainasse, Eestisse, Leetu või Gruusiasse, mis on kõik endised liiduvabariigid, siis lähen justkui Venemaale. Seal räägitakse jätkuvalt vene keelt, kõik saavad sinust aru. Minu jaoks on see endiselt üks riik, Nõukogude Liit," kuulutas Karpin, lisades, et igatseb kunagist suurriiki taga. Samuti kiitis ta Venemaa presidenti Vladimir Putinit kui "tarka, tugevat ja julget inimest" ning rõõmustas selle üle, et Ukrainale kuuluvast Krimmist oli tollal värskelt saanud jälle Venemaa osa.

Karpin: sõda võiks lõppeda, aga laske koondis tagasi mängima

Sageli Eestis aega veetev Karpin on olnud Venemaa koondise praeguse olukorra suhtes sõna võttes pigem diplomaatiline, andes ühelt poolt mõista, et Venemaaga toimuv on spordi mõistes ebaõiglane, aga teisalt võiks ka sõda võimalikult peagi läbi saada. "Kas keegi ootas midagi muud? Mina küll mitte. Milleks ennast petta? Meil polnud mängijatega sellest isegi juttu," lausus ta RIA Novostile septembris, kui UEFA kinnitas, et Venemaad ei lubata EM-valiksarja.

Märtsis oli Karpin avaldanud Venemaa koondise ametlikul Instagrami-kontol postituse, kus rääkis lootusest ja jalgpalli rollist inimeste ühendamisel. "Jalgpall toob meid kokku ja ühendab, ilma selleta oleks raske. Usun, et koondis ja klubid peaksid saama mängimist jätkata. Ülemaailmses plaanis rääkides loodan, et varsti saabub rahu ja inimesed ei sure enam," lausus ta toona.

Venemaa koondis on tänavu pidanud vaid kolm ametlikku kohtumist - septembris võideti maavõistluses 2:1 Kõrgõsztani, novembris tehti 0:0 viik nii Tadžikistani kui ka Usbekistaniga. Märtsiks on kokku lepitud kohtumine Türkmenistaniga. Venemaa tahtis novembrikuus mängida ka Bosnia ja Hertsegoviinaga ning mängu toimumine kuulutati isegi välja, ent seepeale võtsid vihaselt sõna Bosnia koondise suurimad staarid.

"Ei ole hea mõte. Olen sõnatu. Ma ei saa aru, mis kohaga nad alaliidus mõtlevad," vahendas The Guardian tollal Bosnia meedia kaudu aastaid Romas, Juventuses ja Barcelonas mänginud poolkaitsja, enam kui sada korda koondist esindanud Miralem Pjanici seisukohta.

Rahvuskoondise kapten Edin Džeko andis samuti selgelt mõista, et ei kavatse sellises kohtumises osaleda. "Olen niisuguse mängu pidamise vastu ning ikka ja alati rahu poolt," lausus varem Manchester Citys ja Romas pallinud ning praegu Interi särki kandev ründaja kodumaisele portaalile Klix. "Minu seisukohad on kindlad ja selles mängus kaasategemine ajal, mil süütud inimesed kannatavad, ei lähe nendega kokku. Seisan sel raskel ajal kõrvuti ukrainlastega," lisas Džeko, kelle 126 koondisemängu ja 64 väravat on mõlemad Bosnia ja Hertsegoviina rekordid.

Lisaks kogenud koondislastele on plaani hukka mõistnud Bosnia uue põlvkonna täht Anel Ahmedhodžic, kes liitus sel suvel Inglismaa esiliigaklubi Sheffield Unitediga. "Olin šokis, kui uudist nägin. Mul on Ukrainas sõpru, seega olin valikus äärmiselt pettunud. Olen selle mängu toimumise vastu," lausus 23-aastane Ahmedhodžic, kes on koondise eest platsil käinud 18 korral.

Otsust on kritiseerinud isegi riigi pealinna Sarajevo linnapea Benjamina Karic. "Sarajevo on linn, mis on aastaid piiramise all kannatanud. Linnapeana mõistan alaliidu otsuse Venemaaga maavõistlus pidada karmilt hukka," lausus Karic Twitteris. "Kui otsust ei tühistata, lõpetab linn alaliiduga suhted, mis on seni olnud head." Selliste avalduste tulemusena jäetigi mäng lõpuks ära.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

raudidas   •  
(87.119.179.***)
oioi... nüüd tuli ka välja eesti koondislaste õige pale? hakkame tühistama?
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Ei imesta, kui mingi plaanitud värk venelaste poolt ja sõbrad pandi tanki, nad ju survestavad igaspool sõda promoma ja nuhkima, isegi erapooletud usuliidrid mõtlevad nüüd välja kuidas sõda positiivseks meedias rääkida, vaevalt, et nende i koondise treener ei käi pidevalt jutul võimude juures. Neil hea nüüd meedias kajastada, et sport ja poliitika peaks lahus olema. Oper tundub selline pullivend igaspool tshillib, ju ei mõelnud, et rahvale ei meeldi selline vaatepilt, teistel pakun, et kama kaks, karjäär juba läbi või läbi saamas.
Denis Krestinin   •  
(82.131.82.***)
Loogika järgi Voskoboinikov pildistas
Italy645   •  
(85.196.207.***)
Ei taha neid tegelasi Eesti koondise juures enam näha, puhake jalga !
Mairold Põld   •  
(82.131.114.***)
soccernet äkki küsiks nüüd "meie" poistelt mis nad ise sellest pildist arvavad.
Denis Krestinin   •  
(82.131.82.***)
Mina isiklikult ootan, et FC Flora katkestaks Zenjoviga ja Vassiljeviga lepingud, muidu on see tsirkus heategevuse sees, et ukrainlastega mängida ja siis venelastega tähistada.
Mõtiskleja   •  
(84.50.90.***)
Süda läks pahaks seda uudist lugedes. Vaadates mis Ukrainas toimub, mida see Karpin varasemalt välja on öelnud ja näha meie ässasid seal rõõmsalt koos nalja viskamas selle vennaga kuskil restoranis. See on lihtsalt vastik! Ma ei saa aru mis meie sportlastele sisse on läinud see aasta. Kõigepealt Vips keerab oma idiootse väljaütlemise tõttu F1 unistuse metsa, siis Kaia Kanepi ütleb, et sibulad tuleks tagasi areenile lubada, et sport ja "poliitika" tuleks lahus hoida *FACEPALM* ja nüüd meie vutiässad ei anna absoluutselt aru, mida nad teevad ja mis mulje see jätab, kui sellise vennaga koos õhtustavad. Minu arust Kostja kusjuures juba Betsafe podcastis keerutas jube veidralt oma vastusega, kui sõja ja venelaste kohta küsiti ja no nüüd siis tuli ära...
Calma7   •  
(90.190.213.***)
Ongi hea põhjus lõpuks Kostja ja Zenjov koondisest puhkusele saata. Aitäh teenete eest, aga saame väga hästi ka ilma hakkama!
atleticomadrid   •  
(90.190.251.***)
Tunda ennast Nõukogude inimesena tähendab tunda end riigi kodanikuna:
1. Mille esimestest tegudest oli tsaari pere keldris võikalt maha tappa
2. Mis küüditas rahvaid siberi surema
3. Mis lubas mõrvata igaüht, kes oli politseinik, jurist või teistsuguste poliitiliste vaadetega
4. Mis lubas põllu peal kuuli kuklasse lasta igale inimesele, kes oli oma töö ja vaevaga mingisuguse jõukuse saavutanud
5. Mis lahkelt vägistas sõjakäigu ajal kümneid tuhandeid naisi.
Nõukogude inimene pole rahvus, vaid diagnoos.
raudidas   •  
(90.191.16.***)
@atleticomadrid nr 3 on ju kasutatud tànapäeva "vabas" maailmas viimased paar aastat. nr4 pmst see "tühistamiskultuur" nt mis hollandis toimus, 3000 farmi(elutöö) pidi uksed kinni panema, kuna valitsus käskis.
kommunism = NSVL
maamesilane   •  
(217.159.176.***)
No koondisega seotud õlid võiks kõik minema saata! Hommepäev!
IUdutuli   •  
(90.190.241.***)
ˇ11111

*1
IUdutuli   •  
(90.190.241.***)
Haha. Nii juhtub, kui Soccerneti lugedes klaviatuuri puhastada.

Uudis ise muidugi kole.
suits   •  
(87.119.178.***)
Tervitusi Andrei Stepanovile ja Jevgeni Novikovile! Loodetavasti saate öösiti ikka rahulikult magada, teades, et teie äripartnerid igapäevaselt süütuid ukrainlasi tapavad. Edu ja jaksu teile, süüdimatud värdjad.
Martin Lavrov   •  
(90.191.11.***)
Hea pilt, spordimeeste asi olla üle rumalusest ja etnilisest vihast. Head Vana Aasta Lõppu kõigile, ka neile kellel püksikud koguaeg kõige peale keerdus.
Hyrax   •  
(90.191.209.***)
Kui arvasid, et 2022 Levadia tegemist on kõige piinlikum asi Eesti jalgpallis, siis otsustatakse midagi sellist teha.

Pidu panna/tähistada inimesega, kes:
1) Arvab, et Eesti riik ei peaks eksisteerima või ei peaks olema iseseisev
2) Arvab, et Krimm kuulub Venemaale
3) Kiidab heaks terrorit Ukraina rahva vastu - mis sisaldab tavainimeste piinamist, vägistamist (sealhulgas laste).

Siin on ainult avalik vabandamine võimalik. Muidu tõesti need inimesed ei peaks kuuluma Eesti koondise juurde. Isegi Premmis ei tahaks neid inimesi enam näha.
cyrusvk   •  
(90.190.218.***)
"Tunnen end puhtaverelise aarialasena," muheles Alfred Rosenberg jalutades Tallinna tänavatel ja tundis end nagu Saksamaal. "Siin räägitakse jätkuvalt saksa keelt, kõik saavad minust aru."

"Muidugi on kahju, et Eesti on ajutiselt oma tihedad sidemed Saksamaaga ära lõiganud. Aga seda viga saab parandada," tõdes ta heldimusega, mõeldes Austria taasühinemise peale Saksamaaga.

Tallinnas kohtus ta mitmete kohalike baltisakslastega ja jõi nendega koos õlut. Sõpradega kesvamärjukest limpsides kiitis ta Saksamaa kantslerit Adolf Hitlerit kui "tarka, tugevat ja julget inimest",
Aimar Veri   •  
(146.255.180.***)
Need soccerneti aasta ebameeldivaimad teod ja asjd ära valitud juba?
Karvik   •  
(146.255.180.***)
Eks peomeeleolus unustad mured ja probleemid ära. Siin tõesti väja toodud külalise kohta käivad punktid, mis meie koondilastele, eestlastele peaks vastu hakkama kui nad ikka on eestlased siiski. Kahtlused juba
Karvik   •  
(146.255.180.***)
Mulle ei mahu ikka pähe kui venemaa on kõige parem ja seal kõik nii hea. Miks nad ikka siia ja mujale ronivad. Miks kõik põhemevad sealt? Tõstaks selle riigi kaugele minema siit kui vaid saaks. Eraldi planeedile kuhugi kus pole õhku hingata
Karvik   •  
(146.255.180.***)
Krt. Kettasse ajab see. Kõik muu arusaadav, alati kahelnud kes meie venemimedega siiski aus ja truu on. Aga krt mis see Oper seal olema pidi ja tegi
A. Polõnski   •  
(85.253.118.***)
Vene oropa kasutab vaiksematki võimalust näitamaks, et tegelikult eurooplased mõistavad nende sõjategevust Ukrainas ning on mordorile määratud sanktsioonide vastu. Tuletan meelde, et samal pildil olevad 2 kodanikku pani oma õlad alla skandinaavia palluri vahendamisele mordorisse ajal kui suuremad maailma kontorid ühinesid boikotiga. Aga jah, meie uusliberaalsele valitsusele alluv firma tuli mordorile appi nikli vahendamisel maailma. Silmakirjalikus on uus euroopalik väärtus.
hipper   •  
(91.129.109.***)
Karpin on sünnipärase Eesti kodakondsusega. Seega on need teised härrad lihtsalt selle eestlasega koos peol.....ükskõik, mis suppi Karpin ka suust ei aja on tegemist ühega meie seast. Meie loomaaed on kirju, aga selline ta on
Karvik   •  
(146.255.180.***)
See kus ta sündinud on ei huvita kedagi. See mis passi ta eelistas huvitab. Ta on venelane ja kindlasti mitte meie eestlaste hulka kuuluv
Pierre   •  
(82.131.76.***)
Ma ei saa aru, mis kommentaarid siin on, ah?! Seal pildil said LIHTSALT SÕBRAD KOKKU ja viskavad niisama õlut ja lobisevad. Siin ei ole mitte mingit probleemi, kuradi tonti te näete igalpool. Erilised tüübid siin, ma ütlen. Puhake jalga!
Karvik   •  
(146.255.181.***)
Jep. Olgu sõber, mis mõtete ja vaadetega tahes eks. Ikka olen sõber. Peaasi, et oleks ohukorral omal kindel ja turvaline kuhugi siit minema põgeneda, mitte millegipärast karta
Pints   •  
(195.80.107.***)
Kuidas mõned endiselt kas ei mõista, ei suuda hoomata või ei hooli, et Veremaal on sport osa propast ja kuvandi loomisest.
Ilmselt ei tule sealt ühtegi vabandust, kui siis ebamäärane "hoiame spordi ja poliitika lahus" aga selliste inimeste koht ei tohiks olla koondise lähedal ja Homo sovieticus Karpin püsigu kenasti teispool piiri (korra ta juba loobus Eesti kodakondsusest).
Väravavaht   •  
(85.253.2.***)
Tõsi - sõbrad said kokku ja tähistasid ühiselt õhtut. Suurem osa kommentaare siin ülal on esimese emotsiooni pealt paugutatud...
sanderk   •  
(77.223.33.***)
@Pierre @Väravavaht

Ütle, kes on su sõbrad ja me ütleme, kes oled sa ise.

Mina(ning ilmselt paljud teised kommenteerijad) ei kujutaks ette, et keegi minu sõpruskonnast räägiks avalikult, et Eesti ja venemaa on ikka nagu üks nõukogude liit ja kindlasti ei tahaks ma sellise inimesega koos kaamerale naeratada.

Probleem pole selles, et Karpin on venelane ega selles, et ta töötab venemaa koondise peatreenerina. Probleem on selles, et tegu on inimesega, kes avalikult levitab "yks riik, yks rahvas" narratiivi, millele tuginedes tungis venemaa Ukrainasse.

See, et need inimesed seal niimoodi koos olid tõesti ei tähenda, et nad kõik samamoodi mõtleksid. Samas sellise pildi sotsiaalmeediasse postitamine tähendab, et nad kas ei saa aru enamiku eestlaste positsioonist antud küsimuses või nad ei adu oma rolli avaliku elu tegelasena.
Karvik   •  
(146.255.181.***)
Sellised sõbrad saagu kuskil mujal kokku vennaga kellel selline suhtumine. Eriti kui meie koondislased teavad tema arvamust on igasugune lugupidamine kadunud nendevastu. Koondis eestikeelseks! Polnud õnneks flora uueaasta soovi pildil ka vana kaptenit.
Владимир Иванов   •  
(85.253.134.***)
читаю коменты,и умиляюсь,какие тут политиканы все умные...ещё не нахавались украины,ну подождите,скоро азиаты с арабами покажутся вам младенцами по сравнению с этими беженцами(на мерсах да инфинити).а что до поста-так там нет,и не могло быть политики.собрались друзья-знакомые,..чаю попить..и кто из этих коментаторов поиграл за сборную страны как люди на фото?когда карпин в спартак уехал рады были-эстонец в мокве.потом в испании,а сейчас удобнее его грязью полить,чтоб быть на уровне калласов...сша похвалит.то что карпин имеет свою позицию и есть демократия,не все думают одинаково.могли б хоть здесь не показывать свою убогость.ЭТО СПОРТСМЕНЫ,НЕ ПОЛИТИКИ,НЕ ДЕПУТАТЫ,и слава богу не вам тиблам решать кому,где,когда играть.если русские такие плохие,как собираетесь с ними жить,и в стране,и с соседом.сша далеко.а карпину респект.хоть и говорил он зто всё давно.не факт,что думает также сейчас,когда у вовы на башне корона совсем съехала.давайте хоть где то без политики уже.играйте и ..болейте..на русском,эстонском....а на украинском пусть в киеве болеют
Karvik   •  
(146.255.180.***)
Õpime eesti keele ära enne kui midagi ùtlema tuleme. Kui inimesed surevad ja kodud hävivad, siis teeme rahus sporti edasi ja unustame poliitika? Krdi need venelased peaks oma au ja riigi eest võitlema mitte siin võõras riigikeees eesti portaalis jaurama
Владимир Иванов   •  
(85.253.134.***)
карвик.я писал в русской версии на..вражеском языке,идиот.ja ma osan rääkida eesti keeles,ja eesti on kodumaa.aga ma mõtlen teispidi idiot
Karvik   •  
(146.255.180.***)
Idioot? Miks venemaal ei ela?
Siin on turvalisem ja parem eks? Aga ikka tõstame häält ja kakleme nagu oleks venemaal eks
Karvik   •  
(146.255.180.***)
Ma tavaliselt soovin, et sellised inimesed kes teistpidi mõtlevad. Kes arvavad, et nende perset see miski ei torgi. Saavad ükskord oma vitsad ja siis anuvad ja paluvad vabandust oma kunagiste mõtete eest kus kannatavate inimeste kohta sai ükskõikne oldud ja ainult endapeale mõeldud
Karvik   •  
(146.255.181.***)
ja ma osan rääkida eesti keeles,ja eesti on kodumaa.aga ma mõtlen teispidi idiot
Kas sa idiot ütlesid mulle?? Või enda kohta?
Владимир Иванов   •  
(85.253.134.***)
karvik.klinika.....aga mõttetu
Spordiakadeemia   •  
(81.90.125.***)
Fakt on, et kogu 33 aastat integratsiooni läks wc porist alla ühe väikese ja rumala pundi nääriistumisega! Kui mõni fänn ütleb, et Eesti koondises peab mängima etniline eestlane pole selle vastu enam miskit kosta. Kui juba koondise kapten ja treener on T...lade rallalakkujad(mitte segi ajada venelastega)
Martin Lavrov   •  
(90.191.11.***)
See pilt oli alles algus. Putin on parim! Karvikud õppige Vene keel ja Vene hümni. Varsti tuleme. Eesti eest :)))
stranglers   •  
(176.46.30.***)
Kõige haigem, jälgim, maotum, iseloomutum, värdjalikum foto lõppevast jalgpalliaastast! On nad putinistid või lihtsalt napakad, vahet ei ole, mingist sõprusest ja mitte-poliitikast siin rääkida ei saa.
Владимир Иванов   •  
(85.253.134.***)
лавров,ты совсем больной?русский они знают.а вот приходить сюда не надо.это мой дом,их дом,и РАШКЕ и МАТРАСНИКАМ,здесь не место.местных русских за границей не считают таковыми.в твоём понимании рашку здесь не ждут.а придёте-не факт что за СВОЮ РОДИНУ,воевать будут только эстонцы.хоть и недолго....я то точно с ними,а не с тобой.
не гони волну,не майдань тут
stranglers   •  
(176.46.30.***)
Vladimir, Putin ei ole poliitika, Putin on haige värdjas ja massimõrvar. Tema toetajaid (Karpin) ei saa õigustada, et oh tore, sõbrad panevad õlli, jalgpall druzhba.
Владимир Иванов   •  
(85.253.134.***)
но он русский,как и я.а переобуваться в моём возрасте поздно.только пусть он будет там,как и байден.родину,как и нацию,не выбирают.остальное грязь и политика
Sandr Maekuusk   •  
(146.255.182.***)
Oper oli see kelle väravatest Lillekülas väike Eesti Venemaa koondise alistas ja vene fännid läksid alandatult noruspäi koju suu vett ja muud täis.
Kas Karpin toetab praegu Putinit või mitte mina ei tea. Kui ta võtab vana aasta lõppu vastu Eestis ja otsib Eesti koondise mängijate seltskonda siis ma poleks päris kindel tema tänastes vaadetes. Peatreeneri amet seab omad piirangud ja nagu enamus venelasi ei julge temagi totalitaarse võimu hammaste vahele sattuda. Slava Ukraina!
Karvik   •  
(146.255.180.***)
Kui sa julged ja tahad oma riiki ja mainet päasta sa loobud, hakkad vastu, ohverdad ennast. Nii argpükslikult peitu pugeda ei saa. See on nende sõda, keegi teine peale nende endi sellele väiksele junnile lõppu peale ei tee
mortan   •  
(81.90.124.***)
Vene koondise peatreeneriga pidulauas istuda ja seda nägu naerul fotoga kinnitada on moraalselt rõve valik, kui samal ajal püüab venemaa kõigest väest Ukrainat hävitada. Ja püüaks hävitada ka Eestit, kui saaks.

Südametunnistusega ja mõistusega Eesti inimene peab aru saama, et vene koondise peatreener pole "lihtne inimene, kellest midagi ei sõltu", vaid võimutruu tipptegija, kes seeläbi nõustub venemaa kuritegudega. Karpin on koondise peatreener vabatahtlikult ja sealjuures äsja veel pikendas lepingut.

Millest on Eesti rahvuskoondise mängijatel, kes peaksid olema eeskujuks Eesti inimestele ja seisma Eesti eest, sellise mehega sellisel ajal rääkida?
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
See sõda on ikka hull värk, me kõik kannatame kuidagi otseselt või kaudselt. Eesti on eriti haavatav, oleme agressoril nii lähedal ja siis on säilinud veel niipalju venemeelsust, paljud pered tülitsevad Putini pärast, lapsed ei räägi enam isaga jne, rääkimata veel sõprade tülidest, aga on ikkagi teatud seltskond, kellel see venemeelsus lööb välja eriti tugevalt aga, kui öelda, et hakake venemaa poole minema, siis ei kuule ei näe. Niikaua neid ei huvita, kui ise ei kannata aga, kui pommitatakse linnad maatasa, siis ei tea mida teha, nad arvavad vist, et seal piirkonnas Ukrainas venelasi polnud, kedagi ei huvita, pommitati kõik surnuks, seal. Loodan, et pildil olijad ikka kommenteerivad ka oma käitumist.
käbi   •  
(91.129.96.***)
Tundub et ei kommenteeri keegi midagi. Huvitav kas mõni ajakirjanik kysib mingiaeg.
raudidas   •  
(87.119.179.***)
ajakirjanikud koos sots ja reffidega on kõik varjatud kommmarputinistid
Karvik   •  
(146.255.181.***)
Reaalselt ajab kettasse, et tehakse siin kõik ette taha neile, saadakse hüvesid, tasuta haridus, elatakse halatakse ja palutakse abi kui vaja ja häda käes. Aga venemaa on ikka kõige parem. Krt miks ei minda siis sinna elama vaid eesti või soome elukohaks on. Vägisi peaks ikka sellised “eesti elanikud” minema saatma siit
raudidas   •  
(90.191.16.***)
karvik aga nii see eesti slaavistamne kàibki reffide juhtimisel ukrode ja russide siia toomisega, neile kõik lubatud mis meile pole.. vali kajakat
paras tegu   •  
(46.131.37.***)
Pildil on lihtsalt vanad tuttavad, kes kunagi mängisid koos jalgpalli, nad ei hüüa minged loosunge Venemaa toetuseks, seega jätke neid rahule! See on kõige hullem asi praeguses raskes ajas, silte külge riputama hakkama ainult selle pärast kes kus töötab ja kellega kohtub.
IUdutuli   •  
(90.190.241.***)
Kellega nendest Karpin koos jalgpalli mängis?
raudidas   •  
(81.90.124.***)
@paras tegu terve eesti meedia ja muud iudutule sugused ju sildistasid kõiki venemeelsetekes kes nendega ntx õlga alla ei pannud või reformi eestlaste elu halvendavat poliitikat ja valikuid ei toeta.
käbi   •  
(91.129.96.***)
Kuidas saab teha trollikontot nii halvasti, et mitte midagi aru ei saa. Ulme
Hidalgo   •  
(88.196.63.***)
Mis mõttes mingid kommentaatorid siin tolereerivad sellist jama? Sellisele russistliku imperalikstliku mentaliteediga samastuda suutvatel vendadele pole koondises küll mingit kohta.

Kuidas selline asi üldse võimalik on??? Need vennad vist olid tõesti trennis kui mõistust jagati see oleks üks väheseid aktsepteeritavaid vabandusi nende poolt. Samas 95% vene sportlasi putja poolt ajupestud nii, et tegelikult ei imesta üldse.

Kindlasti ei tohi seda teemat soiku jätta ja peab küsima edasisi kommentaare ja sellisele käitumisele tuleks reageerid alaliidu tasemel. Kui alaliidul mune on, siis saadaks kõik need vennad varakult pensionile juhul kui sealt adekvaatset vabandust ei tule.
raudidas   •  
(81.90.124.***)
@kàbi kas sa ei mäleta kuidas meie peavoolumeedia sildistas kõiki venemeelseteks kes end ei vaktsineerinud mrnaga? kui mitte siis on tegemist vist lüihimäluga
Juan Pablo Ramirez   •  
(90.191.43.***)
Toida hunti palju tahad,ikka vaatab metsa poole.See lause ilmestab vist kahjuks valdavat osa meil elavaid venelasi
stranglers   •  
(176.46.30.***)
raudidas, mine kommi parem oma trollijuttu Objektiivis ja Uutes Uudistes. Reformierakond ei puutu siia mitte üks raas - ma ei ütle, et nad kõike õigesti on teinud, aga siiski sinu EKREML on see erakond, kes siin Eestis putinismi toetab. mitte reform, sotsid, isamaa, E200.
raudidas   •  
(146.255.180.***)
pfh strnanglers kas sul on mõnda väidet selle tõestuseks?

Kristiina Kallas
https://sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/narva-kui-venekeelne-demokraatlik-euroopa/

"Eesti riigi ülesandeks ei peaks olema eestlaste heaolu tagamine, nende identiteedi ja keele toetamine, vaid kõigi Eestis elavate inimeste turvalisuse tagamine ja elatustaseme tõstmine"

Piret Hartman:
https://rus.delfi.ee/statja/120091322/piret-hartman-v-intervyu-rusdelfi-u-nas-zhivet-ochen-mnogo-russkih-i-ya-tozhe-hochu-govorit-na-russkom-yazyke

„Meil siin elab väga palju vene inimesi ja mina ka tahan rääkida vene keelt selleks, et saada aru sellest, mis Eestis toimub. Ma saan aru, et Venemaa jääb meie naabriks alati ja seda ei saa muuta. Ma loodan, et see sõda lõppeb, et meil oleksid normaalsed kontaktid. Muidugi on eestlaste jaoks eesti keel ka tähtis. Väga tihti, kui me räägime integratsioonist, siis räägime ka eesti keelest – kuidas inimesed saaksid seda rohkem õppida. Kuid muidugi pole eesti keel veel kogu integratsioon,“

ei hakka vast vanade kommarite kallase, ansipi jm reformarite ettepanekuid siia lisama
raudidas   •  
(146.255.180.***)
käbi   •  
(91.129.96.***)
Wow, tegemist polegi trolliga. Minu kaastunne, kas töökoht on olemas? Mul aegajalt pakkijaid vaja kui pole, leiame abi yhiselt!
stranglers   •  
(176.46.30.***)
raudidas,
aitäh peaaegu konstruktiivse vaidluse eest,
aga ma ei hakka EKREMLi tsitaate siia puistama, sest nii pikki komme ei panda ja ma ei vaevu nendele Helmede-lugudele teist korda klikkama, aga sa tead, millest ma räägin. piisab, kui öelda, et nende praegune valimisreklaamgi vaenab sõjapõgenikke, samal ajal kui Mart Helme on kuulutanud Putini peatset võitu.
raudidas   •  
(90.191.16.***)
inimesed ei oska teemasse midagi lisada siis hakkab trollima, kas tegu on sinu näol ääretult rumala või eestlusesse halvasti suhtuva inimesega aru ma ei saa.
seleta mu maamesilase mõistusele kuidas antud ülemised lingid pole seotud eesti vastasusega? ja kuidas ekre on? kui abi vaja siis saan oma objektidelt sulle hea raha eest pakkima saata, soovid ukrainlasi v grusiine? neil siin elukogemust juba 5+ aastat, aga võta näpust nad eesti keelt ikka ei räägi, või natukene kallimaid võin soomest saata, kes vajalikul suhtlustasemel soome keele on ära õppinud. kumba eelistad?
raudidas   •  
(90.191.16.***)
@stranglers... kuulasin youtubest nende ekre valimisreklaami, ei olnud sõnagi ukraina pagulaste kohta..
stranglers   •  
(176.46.30.***)
@raudidas, milliste pagulaste vastu nad on siis sinu meelest? Boliivia? Mongoolia?
käbi   •  
(91.129.96.***)
Läti
raudidas   •  
(90.191.16.***)
"piisab, kui öelda, et nende praegune valimisreklaamgi vaenab sõjapõgenikke"

aaa et toome siia pagulased, kelle suhtluskeeleks on ja jääb vene keel, sest siin on nii suurepärane keskkond neile olemiseks. ma pidin oma jõulud veetma vene keeles, sest naise ema mees pole suvatsenud siin oldud aja jooksul eesti keelt sõnagi àra õppida :D tema kolleegid samamoodi ja hr ukrainlase tytar koos lastega, kes siia toodi pole siiani tööle suvatsenud minna ega keelt õppida. mida te inimesed ajate... mis arvate et need samad inimesed on huvitatud siin olemisest v eestlaste kultuuri sulanduda siis enamus pigem mitte.. eelistavad vene keelt.on ju olemas pikaajalised näited meie odava tööjõu näitel, ei mu tehastes ega objektidel, kus pead vanjadega vene keeles suhtlema et nad asjad tehtud saaksid. kui me pole suutnud maardut integreerida eestisse siis kas arvad et suudame nüüd need siia tulnud ukrod ja venelased panna integreeruma? tule taevas appi kui rumalad ja propast imendunud mõned inimesed on.. kindlasti on ka ca 10% erand, kes pole mugavuspagulased nagu ülejäänud 90%. värvime kõik autod sini-kollaseks ja ootame et sõda läbi saaks ja toetame KÕIKI vene keelt kõnelevaid ukrainlasi kaua nad seda soovivad ning hea teada et vähemalt käbil ja stranglersil on täiesti kama kaks kuidas kodus asjad on, peaasi et ukrainlastel hästi läheks.. nendel samadel kes viie aasta pärast karpiniga koos laua taga istuvad. arvata, et eestimeelsus on kremlimeelsus siis on ikka peast väga katki midagi.
raudidas   •  
(90.191.16.***)
aa miks te kahekesi ukraina kodakondsust ei taha võtta? saaksite koos siin viibivate ukraina meestega mõtetes oma kodumaad kaitsta nagu need õiged "patrioodid" oma kohust täidavad :D või plaanite samamoodi minekut teha nagu see odav tööjõud kui tiblad peipsi taha kogunema hakkavad?
veikais   •  
(5.62.59.***)
aa miks te kahekesi ukraina kodakondsust ei taha võtta? saaksite koos siin viibivate ukraina meestega mõtetes oma kodumaad kaitsta nagu need õiged "patrioodid" oma kohust täidavad :D või plaanite samamoodi minekut teha nagu see odav tööjõud kui tiblad peipsi taha kogunema hakkavad? [url=https://abc.com]abc[/url]
ROOTSI KUNN   •  
(1.0.240.***)
Kõigile naiivsetele tahaks öelda ,et venemaal ei valita praegu mitte ühegi spordiala juhiks ,treeneriks inimest ,kes täielikult ei toeta putini natsireziimi, selles võite 10001% kindlad olla. See olukord on seal praegu nagu p-koreas .võibolla hullemgi veel. Karpin pole mingi erand.Ta oli suur sportlane ,kes on Eestis sündinud ,kuid kahjuks ja selles ma olen samuti kindel ,et ta näeks Eestit sellisena nagu ta seda sündides nägi.

Sisene
Trans testis Paidest kurioossel moel lahkuma pidanud ründajat, aga tunneb enim puudust kogenud Eesti mängijatest  (galerii!)
EESTLASED VS LÄTLASED
PÕNEV PÄEV PIIRI TAGA
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
UUS VÄLJAKUTSE POOLAS
Karl-Romet Nõmm esimesest välislepingust, uuest särginumbrist, keerulisest ajast Floras ja ebaõnnestunud koondisedebüüdist
JALKAJUTUD STUUDIOST
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!