Eesti läheb Norra vastu ründamist harjutama (12)

Eesti vaatab vaikselt juba San Marino mängu poole. Foto: Imre PühvelTäna õhtul Norraga kohtuva Eesti koondise jaoks on sõprusmängu näol tegu peaprooviga, kus peamiseks eesmärgiks võib pidada ründemängu lihvimist enne kohtumist San Marinoga.

Ei ole saladus, et laupäevases EM-valikmängus FIFA edetabelis viimast kohta jagava San Marino vastu ei rahuldu Sinisärgid ei millegi vähemaga kui võit.

Kui seniste valikmängude eel oli koondis Pehrssoni juhendamisel tegelenud eelkõige kaitsemängu ja kontrarünnakutega, siis nüüd on selge, et vähemalt mõneks ajaks tuleb koondada fookus ründetegevusele.

Ja just ründemängu lihvimisega Sinisärgid täna Oslos, Ullevaali staadionil, kus sai alguse Ragnar Klavani väliskarjäär, tegeleda soovivadki. On ka peatreener Magnus Pehrsson mängueelselt sõnanud, et kuigi Norra ja San Marino mängud tulevad erineva iseloomuga, siis võib mõlemas kohtumises oodata Eesti poolt ründavat lähenemist.

Suurimad küsimärgid - kui ründavalt mängivad ääred ning kes on tipus?

"Alanud nädala peamine eesmärk on võtta laupäeval San Marino vastu kolm võidupunkti, mis dikteerib, et kuigi mängude eeldatavad iseloomud erinevad suuresti, on meie fookus sel nädalal ründemängul, sest San Marino vastu valdame palli rohkem kui senises kolmes valikkohtumises," selgitas Pehrsson esmaspäeval.

"Ka tänasel [esmaspäevasel] ja teisipäevasel treeningul keskendume asjadele, mida saame kasutada laupäeval San Marino vastu." Seega võib eeldada, et ehk saame sedapuhku tipuründaja taga näha mõlemal äärel pigem ründava suunitlusega mehi.

Kui seni on tihti vasakul äärel just kaitsetööle mõeldes koha sisse võtnud Ilja Antonov, siis ehk võib eelseisvates kohtumistes näha samal positsioonil hoopis Levadia ridades tugeva hooaja lõpu teinud Dmitri Kruglovi (võimalik on ka Gert Kamsi alustamine ja Sergei Zenjovi lülitumine vasakule). See omakorda tähendaks, et Antonov liigub kaitsjate ette keskväljale ning tema kõrval võiks siis koha sisse võtta kas Joel Lindpere või Karol Mets.

Arvestades, et kapten Ragnar Klavan Norra ja San Marino vastu eemale jääb, võib Pehrsson ehk proovida Metsa katsetamist ka keskkaitses - kohal, kus ta Tarmo Rüütli käe all oma koondisedebüüdi tegi, Inglismaa vastu mängu lõpetas ning ka igapäevaselt Floras pallib.

Kui aga Pehrsson Metsa mängitamisel senisele lähenemisele truuks jääb ning 21-aastast noorukit kaitsva poolikuna kasutab, siis tundub Igor Morozovi kõrval loogiliseim käik keskkaitses olevat Artjom Artjunin - nagu näha, siis äärepoolkaitsjate valikust oleneb doominona ka mitmete teiste positsioonide täitmine. 

Ojamaa, Levadia duo või keegi muu?

Teine suurem küsimärk on Henri Anieri kõrvalejäämise tõttu tipuründaja valik. Nimelt kinnitas Pehrsson, et Ergebirge Aue mees jätab Norra mängu kindlasti vahele ning see tähendab, et viimased neli koondisemängu algkoosseisus alustanud Anieri jalanõud peab täitma keegi teine.

Arvestades klubi eest näidatud vormi, tundub siia ehk loogiliseim valik Henrik Ojamaa, kes Motherwelli eest viimasel ajal just tipus tegutsenud. Olukorras, kus nii mõnelgi koondislasel on teatud segadused klubitasandil, räägib Ojamaa kasuks ka tõik, et 23-aastane mängumees Šotimaal pidevat mänguaega teenib ning sealjuures ka väga head minekut näitab.

Muidugi võib Pehrsson üllatada ka emma-kumma Levadia mehe - Ingemar Teeveri või Igor Subbotini - alustamisega, kuid Ojamaa hetkevorm lubab siiski eeldada, et värsked Eesti meistrid saavad võimaluse end näidata vahetusest sekkudes. Muidugi võib see kõik muutuda, kui Ojamaa äsja kerget vigastuspausi pidanud ning mängupraktikata Sergei Zenjovi paremal äärel asendama peaks.

Norrakate üks glamuursemaid nimesid on kahtlemata 15-aastane Martin Ødegaard. Foto: barcaforum.com

Igal juhul on selge, et olenemata algkoosseisust võib täna vangerdusi näha - on ka Pehrsson ise lubanud, et Norra vastu plaanib ta ära kasutada kõik kuus vahetust. Seega saavad võimaluse end tõestada koguni 17 nime ning loodetavasti jooksevad seeläbi mängu käigus paika ka viimased pusletükid, saamaks kokku võimalikult optimaalset koosseisu San Marino vastu.

Mida kujutab endast Norra?

Kui Eesti koondise lähenemine ja potentsiaalne koosseis sai läbi käidud, oleks paslik peatuda ka tänase vastase Norra juures. Alustuseks võib vast öelda, et Viikingitega on eestlastel kokkupuuteid nii mõnelgi rindel.

Näiteks lõpetasid vastavalt Bodø/Glimti ja Sogndali ridades äsja Norra kõrgliigas hooaja Pavel Londak ja Taijo Teniste. Samuti on eelnevalt Norras pallinud Joel Lindpere, keda Tromsø aegadel juhendas Norra praegune peatreener Per-Mathias Høgmo. 

Eilsel pressikonverentsil meenutas 54-aastane Høgmo Eesti koondise keskväljameest ka soojade sõnadega, lausudes, et Lindpere näol oli tegu meeskonna ühe parima mängijaga. Lisaks määrati Høgmo mullu mais Djurgårdens IF-i etteotsa vähem kui kuu pärast Magnus Pehrssoni taandumist.

Lisaks Djurgårdensi juhendamisele ühendab Norra ja Eesti peatreenereid ka tõik, et nad on kohalikus televisioonis olnud kas kommentaatori või ekspertanalüütikuna osalised erinevates jalgpallisaadetes. Näiteks on Høgmo Norra rahvuslikus televisioonis tegutsenud saates "4-4-2" ning just sellist formatsiooni armastab loots ka koondise eesotsas kasutada.

Kuigi Høgmo käe all sai Norra esimeses 12 kohtumises vaid korra võidurõõmu tunda, siis võib öelda, et tänaste vastaste leeris toimub meile pisut sarnane üleminekuperiood, kus treenerile pikem kohanemisperiood anti ning selle tulemusena on punasärgid uues valiktsüklis ka esimesi vilju noppimas.

Nimelt alustas viimases valiktsüklieelses sõprusmängus Inglismaale korralikult hambaid näidanud Norra küll 0:2 kaotusega Itaaliale, aga võitis seejärel Maltat ja Bulgaariat ning asetseb selle tulemusena oma valikgrupis Horvaatia ja itaallaste järel korralikul kolmandal kohal.

Kellel lisaks imelapsele silm peal hoida?

Tulles norrakate treeneri ja tulemuste järel mängijate juurde, ei saa muidugi üle ega ümber 15-aastasest imelapsest Martin Ødegaardist, kes hiljuti noorima mängijana EM-valikmängus platsil käis ning kümnete tippklubide huviorbiidis on. On vähetõenäoline, et nooruk täna Eesti vastu algkooseisus alustab, aga Real Madridi, FC Barcelona, Manchester City, PSG, Amsterdami Ajaxi ja mitmete teiste gigantide huviorbiidis olev Ødegaard mänguaega sõpruskohtumisele omase rotatsiooni käigus kindlasti saab.

Hetkel Borussia Mönchengladbachis palliv Håvard Nordtveit kuulus noorena Arsenali ridadesse. Foto: arsenalyouth.wordpress.com

Samas jääb Eesti vastu eemale Norra üks suurimaid väravahirme Joshua King, kes vaid 16-aastaselt liitus Manchester Unitediga. Nimelt pallib käimasolevas valiktsüklis juba kaks väravat kirja saanud King küll hetkel Blackburn Roversi ridades, aga viimased nädalad on 22-aastane mängumees seljavigastuse tõttu pallimurult eemal olnud.

Lisaks tasub mainida, et Norra ridades võib leida mehe, kes korra juba Eesti võrku sahistanud on - tõsi seda küll U-21 tasemel. Nimelt lõi hetkel Molde ridades palliv Harmeet Singh 2009. aasta suvel Sinisärkide võrku 1:1 viigimängus Norra noorte ainsa värava.

Toona Kadrioru staadionil peetud kohtumises kuulusid norrakate koosseisu tänasest meeskonnast veel Per-Egil Flo ning hetkel Bundesligas pallivad Tarik Elyounoussi ja Håvard Nordtveit (Eesti praegustest A-koondislasest osalesid selles viigimängus Ken Kallaste, Taijo Teniste, Henri Anier ja Igor Morozov - toim.). Nendest meestest on Eesti väravale ehk ohtlikuim Elyounoussi, kes on tänavu tuska valmistanud ka Ragnar Klavanile, sahistades Hoffenheimi ridades 2:0 võidumängus Augsburgi võrku.

Nagu näha, siis erinevaid sidemeid Eesti ja Norra vahel on palju ning märgilise tähendusega on ka tänane mängupaik Ullevaali staadion - lisaks sellele, et legendaarsel staadionil tegi oma välisklubi debüüdi Klavan, võõrustas Ullevaali muru 1932. aastal ka Eesti ja Norra esimest omavahelist kohtumist.

Nüüd on kahe riigi koondised vahepeal mitmeid renoveerimisi läbielanud staadionil taas vastamisi minemas, kui täna Eesti aja järgi kell 21.00 Ullevaalil pall mängu pannakse. Loomulikult saab asjade käiku jälgida ka Soccernet.ee interaktiivsest LIVE-ülekandest.

12. oktoobril kell 21.00 (Norra aja järgi kell 20.00) Ullevaali staadionil, Oslos

Norra-Eesti

Kihlveokontorite koefitsiendid:

Norra võit - 1,35
Viik - 4,50
Eesti võit - 8,55

Eesti eeldatav algkoosseis:

                          Sergei Pareiko

Taijo Teniste    Igor Morozov        Karol Mets       Ken Kallaste

                Ilja Antonov       Joel Lindpere

 Sergei Zenjov          Konstantin Vassiljev          Dmitri Kruglov       

                           Henrik Ojamaa 

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Jass   •  
(88.196.50.***)
Ründepaar Teever - Ojamaa. Noorus + kogemused, ehk hakkab juhtuma... . Edu!
kink?   •  
(89.235.216.***)
Kus on Kink?
Mida te kurat jamate,
Kingita pole koondist,
jobud/
Koivaldt   •  
(83.176.18.***)
Norra tõesti hea treenimiseks ning suures pildis ebaõnnestumise oht seetõttu väiksem. Sealt hea Metsal või Ojamaal klubidele silma jääda
Kivipallur   •  
(88.196.109.***)
Kliima on tõesti hea ning saab APOELile silma jääda
OleOlee   •  
(217.71.44.***)
Eesti võidab niikuiniii ...edasi palun juba teie ise
Fänn   •  
(217.71.4.***)
Tänane mäng on hea võimalus APOEL-ile või kreeka klubidele silma jääda.
Ma tean   •  
(176.46.45.***)
Kuuldavasti on nii Bayerni kui ka Dortmundi inimesed seda mängu jälgimas. Nimelt just selle 15-aastase imelapse pärast.
Ralf   •  
(90.190.231.***)
Peamine on, et täna ei tekiks Norra karges kliimas vigastusi, sest vigastatuna poleks kuigi tõenäoline, et Kreeka suure ajalooga esiklubi APOEL kellegi Eesti mängijatest palkaks. Ega Panathinaikos või PAOK ka ilmselt seda ei teeks..
Ralf   •  
(90.190.231.***)
***Küprose suure ajalooga klubi APOEL . Vabandust.
SvensonJorsu   •  
(84.50.124.***)
Postinaised räägivad, et Kalju ja Narva agendid lähevad samuti mängu vaatama kohepeale, et ehk järgmine aasta näeb juba Ojamaad, Zenjovi ja teisi mängijaid kõrgtasemel mängimas - täna vaja silmapaista siis...jutud liiguvad ka ses suunas, et maksuvõlglastest Rumeenia klubid on jahtimas Eesti mängijaid, kes oleksid nõus 1-2 aastat tasuta mängima + 1 aasta tasuta mängimise lepingu pikendust. Võitle Eesti Võitle!
mina.   •  
(88.113.61.***)
kust sellised tiblad siia kokku on tulnud.
ohoh   •  
(82.131.79.***)
Või et nüüd me läheme ründama!? Seda kuradi nalja ma tahan näha! Kas nad ise ka saavad aru mida nad teevad.....kardan et mitte. Jalgpallis ongi rünnata vaja et väravaid lüüa, see ongi see mille peale mäng käib - "ja nüüd me läheme ründama" :D Idioodid. Saate järjekordse kuiva peksu, ja mingit rünnakut ei tule. Lapsed.

Sisene
POHLAK PÕHJENDAS
Pohlak selgitas Flora kohustuste tasumist: sellest kokkuleppest võidavad kõik osapooled
Flora virutas klubi 25 aastat painanud eurosarjakrambi nokdauni, aga kas järgneb ka nokaut?
PREMIUM LIIGA
VÄLISMAALE TESTIMA
FLORIANA - FLORA
EESTI NAISKOND VÕITLES VENEMAAGA
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Kas Flora vääris malakat või mitte? Taskuhäälingus läks löömaks!
SILM PEALE!
Karl Andre Vallner: mu eesmärk ei ole olla nõrgemas klubis põhiväravavaht, kel on hästi palju tööd
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
20
18
1
1
54:14
55
2.
Paide Linnameeskond
20
14
0
6
50:23
42
3.
Tallinna FCI Levadia
21
12
5
4
53:28
41
4.
Nõmme Kalju FC
20
12
3
5
39:12
39
5.
Viljandi JK Tulevik
20
9
0
11
25:36
27
6.
Tartu JK Tammeka
21
6
6
9
22:32
24
7.
JK Narva Trans
21
5
5
11
20:31
20
8.
FC Kuressaare
21
4
6
11
20:42
18
9.
Tallinna JK Legion
21
4
5
12
14:36
17
10.
JK Tallinna Kalev
21
2
3
16
10:53
9
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
55
Paide Linnameeskond
42
Tallinna FCI Levadia
41
Nõmme Kalju FC
39
Viljandi JK Tulevik
27
Tartu JK Tammeka
24
JK Narva Trans
20
FC Kuressaare
18
Tallinna JK Legion
17
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK