Eesti lõpetas valiksarja Hollandi kindluses suure kaotusega (0)

Eesti koondis lõpetas EM-valiksarja Amsterdamis Hollandilt saadud 0:5 kaotusega. Avapoolaja põhjal ei oleks eestlased pidanud nimekatele võõrustajatele pakutud partiid häbenema, kuid teisel poolajal nurjati võimalus korralikuks tulemuseks oma eksimustega.

Algus oli Eestile karm, sest Holland pani kohe surve peale ja juba 6. minutil suunas paremalt äärelt tulnud tsenderduse peaga väravasse kaptenipaela kandnud Georginio Wijnaldum. Teinegi värav ei lasknud end kaua oodata, samas võtmes tsenderdati seekord üsna vabalt vasakult äärelt ja Mihkel Ainsalu puhtalt üle hüpanud keskkaitsja Nathan Ake tegi seisuks 2:0.

Pärast seda mäng aga ootamatult võrdsustus ning julgelt palliga mänginud Eestilgi hakkas tekkima aina rohkem võimalusi. Parim neist oli Erik Sorga šanss, ründaja vinditas kavala kaarpalli üsna napilt hollandlaste väravast mööda. Vaheajale minnes oli Holland teinud Eesti väravale seitse, eestlased aga võõrustajate väravale kuus pealelööki.

Teiselgi poolajal püsis Eesti algul kenasti mängus ja ähvardas Hollandit vasturünnakutega, ent siis saabus saatuslik 66. minut. Seni hästi tegutsenud Karol Mets otsustas hakata keskelt ise tõusma, kaotas palli ja Wijnaldum lõi külmavereliselt oma teise ning Hollandi kolmanda.

See päästis vastased lõplikult paisu tagant. Wijnaldum vormistas kübaratriki, 87. minutil sai debüütmängus jala valgeks ka noor Myron Boadou ning kui Konstantin Vassiljev lasi üleminutitel luhta supervõimaluse auväravaks, kuulutas lõpuvile kurba tõsiasja – kolmandat korda võõrsil Hollandiga mänginud Eesti sai Oranje käest läbi aegade teise 0:5 kaotuse.