Eesti mängis Islandiga kassi ja hiirt, aga ei hammustanud (galerii!) (6)

Tristan Koskor kuulus esimest korda koondises algkoosseisu. Foto: Jana Pipar / EJL

Eesti rahvuskoondise aasta teine mäng Islandiga lõppes väravateta viigiga. Esimesed 45 minutit olid totaalselt sinisärkide kontrolli all, teisel poolajal oli aga mõlemal õnne, et puhta seljatagusega pääseti.

Võrreldes Katari turnee esimese matšiga saatis peatreener Martin Reim väljakule enam elu näinud mängijaid - algkoosseisu lisandusid Joonas Tamm, Sander Puri, Kostja Vassiljev ja Artjom Dmitrijev. Debüüdi tegi keskkaitses Märten Kuusk, tipuründes aga kuulus esmakordselt algrivistusse Tristan Koskor.

Eelmise mängu järel sai peamiselt kriitikanooli sinisärkide palliga mäng ja tänaseks tehtud korrektuurid toimisid esialgu hindele viis. Esimesel viiel minutil lubati Islandil teha vaid mõned üksikud puuted, Eesti valdas palli ja suunas kohtumise kulgu oma tahtmise järgi; samas taktis käis tegelikult pea terve avapoolaeg. Et Island seisis kaitses väga kompaktse müürina, jäid võimalused aga harvaks.

Peaga proovisid avapoolajal Koskor ja Mark Oliver Roosnupp, kuid mõlemal juhul ei saanud mängija kehaasendit paika ja suurt ohtu löögid väravale ei kujutanud. Islandki leppis vaid paari õnnetu kauglöögiga. Tõsi, 19. minutil pääses Hilmar Halldorsson Eesti kaitseliini ebakõla järel jooksu, kuid nurk jäi liiga teravaks ja löök ebaõnnestus.

Teiseks poolajaks tegi Eesti koondis neli vahetust - välja tulid nii Tamm, Vassiljev kui Koskor - ja Island alustas uue hingamisega. Kohe poolaja alguses avanes vastastele hiilgav võimalus, kui nurgalöögi järel saadi peaga markeerimata löögile, kuid pall vihises postist mõne meetri jagu mööda. Erinevalt esimesest 45 minutist ei olnud mäng enam Eesti kontrolli all.

Oma oskusi sai peagi näidata ka Marko Meerits, tõrjudes poolaja keskel esmalt alt nurgast Kolbeinn Finnssoni kauglöögi ja siis Andri Bjarnasoni ürituse kuuelt meetrilt, mis meie õnneks oli Meeritsale käte siruulatusse.

Poolaja lõpp kuulus jällegi mingil määral Eestile. Frank Liivak kõlistas rikošetist posti, järgnenud nurgalöögis ei saanud napilt peaga pihta Madis Vihmann. Hindrek Ojamaa tsenderdusele sai pea vabalt vastu Henri Anier, kuid löök ei leidnud väravaraame. Nii jäigi, koondis jätkas aastat viigiga.

Järgmiseks ootab meid märtsis juba uue EM-valiksarja algus, kus esimesena kohtume võõrsil Põhja-Iirimaaga. Lisaks ootab ees kontrollmäng, milel vastast pole veel avalikustatud.