Eesti parim Abu Dhabis - Marko Meerits (3)

Marko Meerits. Foto: Kasper Elissaar

Eesti koondise 1:1 viigimängus Abu Dhabis Rootsi vastu tegi Soccernet.ee toimetuse hinnangul parima esituse väravavaht Marko Meerits.

Uue aasta tulekuga korrigeerisime oma varasemat hindamissüsteemi. Jätkame endiselt 10 palli skaalal, ent läksime üle vaid täisarvudele. Samuti muutusime hinnete ulatuse osas veidi liberaalsemaks ja opereerime seeläbi suurema valiku numbritega.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Mängu parim Marko Meerits - 8. Meerits tegi häid tõrjeid rohkem kui ühel käel näppe, hoides Eestit elus. Jalaga oli väga enesekindel, otsis igal võimalusel lühikest söötu ja ei kartnud ka natuke riskantsemaid palle anda. Püüdmistel kindel, reaktsioonitõrjetel suurepärane. Rootsi värava puhul olnuks tal raske midagi paremini teha - löök oli tehtud vastuliikumise peale ja täpselt nurka -, aga kuna nullimängu ei tulnud, siis jääb seekord kõrgem hinne panemata.

Henri Anier - 7. Anier näitas hea enesekindluse jätkumist, lüües oma viimase viie koondisemängu jooksul neljanda värava. Kehaliselt tugev ja kiire ning mõlema jalaga hea Anier tekitas lisaks väravale endale veel kaks ohtlikku olukorda, mille lahendused polnud halvad. Kaitse või väravavaht suutsid need siiski tõrjuda.

Dmitri Kruglov - 7. Kruglov mängis kaptenipaela ja kogenuima palluri vääriliselt, olles selgelt Eesti parim kaitsja. Luges hästi mängu, libistas rootslaste jalge eest palle ära ja andis oivalise väravasöödu.

Nikita Baranov - 6. Oli näha, et Baranov polnud puhkuse ajal palju palli puutunud, aga ta luges mängu kenasti, kattis kehaga palle ära ja aitas avapoolajal kaitses nulli hoida.

Artjom Dmitrijev - 6. Dmitrijev jooksis palju ja võitles kõvasti, kuniks jõudu jätkus. Rünnakufaasis ta särada ei suutnud ja lõpus väsis.

Trevor Elhi - 6. Millegi hea poolest Elhi välja ei paistnud, aga samas ei torganud ta silma ka eksimustega. Kaitsja puhul on suhteliselt anonüümseks jäämine positiivne.

Karl Mööl - 6. Esimesel poolajal, mille Mööl kaasa tegi, hoidis Eesti oma värava puhtana. Mööl mängis mõnel korral üsna julgelt, tegutses kaitses tublilt ja suunas ründefaasis ühe pika palli peaga õigesse kohta. Iseasi, kas sellisest esitusest piisab, et välismaale pääseda.

Madis Vihmann - 6. Vihmann võitis arvukalt õhuduelle, aga võttis vastu liialt kiirustatud otsuseid ja lõpus kustus.

Mihkel Ainsalu - 5. Ainsalu ei suutnud mängutempoga kohaneda ning kaotas palle selja tagant välja pugenud rootslastele. Mängu ehitamine ega rahustamine tal välja ei tulnud. Terve poolaja sai ta mängida seetõttu, et Brent Lepistu oli haigusega eemal ja ka Ilja Antonovit segas väike külmetustõbi.

Ilja Antonov - 5. Antonovi mängu säravaimaks hetkeks oli kauglöök, mille väravavaht suutis vaid Anierini tõrjuda. Muudes olukordades oli Antonov pigem mängust väljas või pidurdas rünnakuid.

Pavel Marin - 5. Korra pääses Marin äärelt jooksma, aga üldiselt oli ta mängust väljas ja mingit lisakäiku vahetusmehena Eestile juurde ei andnud. Ka tagasitöötamisel võinuks Marin parem olla.

Martin Miller - 5. Miller mängis, nagu tunneks rootslaste ees aukartust. Enesekindluse puudumine põhjustas söödueksimusi.

Sergei Mošnikov - 5. Mošnikov oli heast vormist kaugel. Ta hoidis palli üle, tegi halbu otsuseid ja raiskas avapoolajal hea kaks-kaks olukorra.

Mikk Reintam - 5. Pikk koondisepaus andis Reintami puhul tunda ja Rootsi viigivärav jääb tema hingele. Söötude andmisega oli tal kõik korras, aga jäi jalgadest aeglaseks ja oli mõnes olukorras hädas.

Mark Oliver Roosnupp - 5. Roosnupp tegutses alguses äärel ja seejärel ründes, aga Eesti meeskond ei suutnud palli temani toimetada. Mingit lisakäiku ta vahetusmehena juurde ei andnud.

Joonas Tamm - 5. Esimesel poolajal oli Tamm hea ja julge, aga teisel poolajal väsis nii ära, et ei saanud enam aru, kus on pall või vastane. Tema õnneks mitmest koledast eksimusest väravat ei tulnud.

Michael Lilander - hindeta. Mängis liiga vähe, et hinnata.