Eesti parim Jerevanis - Ragnar Klavan (4)

Klavan juhtis meeskonda kogu 90 minuti vältel. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondise väravateta viigimängus Armeeniaga paistsid mõneti loogiliselt enim silma kaitsvad mängijad.

Väravateta viik ei pakkunud fännidele ehk suurt rahulolu, kuid tuleb arvestada, et Armeenia on kodus väga tugev. Novembris alistati Jerevanis nii Valgevene kui Küpros, viimati jäädi kodus nullile 2016. aasta sügisel, seitse mängu tagasi.

Uue aasta tulekuga korrigeerisime oma varasemat hindamissüsteemi. Jätkame endiselt 10 palli skaalal, ent läksime üle vaid täisarvudele. Samuti muutusime hinnete ulatuse osas veidi liberaalsemaks ja opereerime seeläbi suurema valiku numbritega.

REKLAAM

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Mängu parim Ragnar Klavan - 8. Kui Kostja Vassiljev tunnistas, et mängupraktika puudus jättis teatava jälje, siis Klavani puhul ei paistnud see kuskilt välja. Kõige kindlam mees väljakul - kaitses vana rahu ise, tõusis palliga rünnakule, ei kartnud vastastega karvupidi kokku minna. Võiks ilmselt mängida koondises ükskõik millisel positsioonil ja ikka erakordselt hea olla.

Mihkel Aksalu - 8. Tööd ei olnud palju, aga sellega, mis tema suunas tuli, sai Aksalu tavapäraselt hiilgavalt hakkama. Esimese poolaja jalatõrje ja Mkhitarjani karistuslöögi pareerimine olid kõrgest klassist, otsa nullimäng. Tõsi, silma jäi ka ebakindlus paari tsenderduse puhul ja veidi võiks ette heita ka jalaga mängu. 

Taijo Teniste - 7. Kaitsefaasis väga korralik esitus, armeenlastel tema väljakupoolele asja ei olnud. Kaasa aitas, et uues formatsioonis oli tõusvamas rollis justkui vasak äärekaitsja, aga Tenistel on ründefaasis ka oma element - tema küljeaudid on hetkel meie vaat et kõige ohtlikum relv vastase värava all.

Siim Luts - 7. Vastaste väravale mängu sees meie kõige ohtlikum mängija, avanes hästi ja oli väravalegi lähedal. Täpp jäi kahjuks i-le panemata nii üks-ühele olukorras kui Kostja suunas teele pandud söödus, mida kaitsja lappima jõudis. Suutis rahulikult mänguga kaasas käia, ei rabistanud, aga jäi kohati väravast liiga kaugele, sest mängis tavapärasemast rohkem keskpoolkaitsja rollis.

Karol Mets - 6. Tegi number kuue kohta suurepärase mängu, hoides Arsenali mehe Mkhitarjani suuresti oma taskus, aga rünnakule selle kõrvalt panustada ei jõudnud. Selles taktikas vajaksime aga ka vähemalt väikest panust ettepoole. Klassikaline näide, kus 90 minutit üksisilmi teda jälgides võiks õpikumaterjali koguda - märkamatu, aga efektiivne. 

Ken Kallaste - 6. Proovis ja tahtis rünnakul ennast tõestada, aga kaitses üritasid armeenlased rohkem just tema äärt suruda ja paaril korral jäi siis ka hätta. Sai samas juba varakult haiget ja vastased ei jätnud töötlemist, aga kannatas tublilt poolaja ära. Andis endast maksimumi.

Joonas Tamm - 6. Kaitses eksis paaril korral, aga üldiselt ei saa kolmikule etteheiteid teha, nullimäng ikkagi kirjas. Mängu ülesehituses jäi krobeliseks ja seda tõi välja ka Reim, aga panustas paar head pikka söötu, Lutsule antud passiga oli väravasöötki käega katsutav.

Madis Vihmann - 6. Martin Reim soovis Vihmanni katsetada ja midagi üllatavat me Flora keskkaitsja esituses ei näinud - õhus oli väga võimas, aga mõnel korral jäi jalgadest aeglaseks. Kolmeses liinis ei saa vastased seda õnneks väga lihtsasti ära kasutada. Silma jäi ka söödupraaki, aga lõpus oleks napilt esimese koondisevärava kirja saanud.

Sergei Zenjov - 5. Püüdis värskete jalgadega midagi korraldada ja sattus rohkem palliga kokku kui Anier, aga meeskonnana me teisel poolajal väga palju vastase kolmandikule ei jõudnud ja üksikutel kordadel oli armeenlaste kaitsemüür juba ees. Tõi elavnemise, aga ei midagi muud.

Henri Anier - 5. Taas raske mäng Anierile, sest palli ta väga ei saanud ja kui saigi, ei suutnud seda hoida. Üksikud helgemad hetked vaheldusid kahvatute perioodidega, kus ta pidi peamiselt tsoonide kinni jooksmisega tegelema. Eesti koondises ei ole lihtne ründaja olla, aga loodaks ja ootaks rohkemat.

Artur Pikk - 5. Vigastada saanud Kallaste asemele teiseks poolajaks sekkunud Pikk oli rünnakul ootamatult kehv ja ei pakkunud lisakäiku, kaitses olid asjad enamvähem kontrolli all. Kokkuvõttes ei liha ega kala.

Mattias Käit - 5. Viimasel ajal asendamatuks saanud Käit oli uue formatsiooniga ilmselt suurim kaotaja. Ei leidnud esimesel poolajal kohta väljakul, polnud päris äär, polnud päris keskpoolik. Üsnagi nähtamatu ja pigem paistis silma mõningase praagiga. Loodetavasti harjub uute kohustustega kiiresti.

Konstantin Vassiljev - 5. Kostja suur juubel ei pakkunud rõõmu ka talle endale - kui üksikud ilusad, aga vähese kasuteguriga momendid välja jätta, tegi rohkelt praaki olukordades, kus seda tavaliselt ei tee. Tundus, et ei naudi uues rollis mängimist, sest ei saanud ka seal piisavalt palju palliga mängida ja ilma pallita Kostja ei ole kunagi nii ohtlik kui palliga Kostja. Liimist lahti, mängupraktikat oleks vaja.

Ilja Antonov, Martin Miller, Artjom Dmitrijev - hindeta. Mängisid liiga vähe, et hinnata.

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (1)
ANONÜÜMNE (3)

Jormma   •  
(90.191.87.***)
ausad hinded, nõus. maestro ja käiti halvad hinded lähevad aga taktikepi meeste kukrusse, hea et see eksperiment jäi sõprusmängu, tähtis on siit järeldused teha

PÕNEVAT
UUDISEID VÄLISMAALT
U21 KOONDIS LÕPETAS VALIKTSÜKLI
U19 KOONDISE VALIKMÄNG
Kellele kuulub jalgpallur ja mida temalt oodata?
Viimastel päevadel on samaaegselt Eestis ja Saksamaal mõtiskletud omajagu kattuval teemal – ja nimelt, milline on jalgpallurite positsioon ühiskonnas, milline on nende roll ning neile esitatavad ootused? Mastaapidest tulenevalt on arutelud Saksamaal arusaadavalt küll laiapinnalisemad, kuid antud juhul pole oluline mitte küsimuse kandevõime, kuivõrd selle sisu. Seepärast pole paralleeli sikutamine Eesti ja Saksamaa vahel kohatu.
MUSTA MÕTISKLUSED
EESTI - UNGARI
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
32
23
9
0
103:29
78
2.
32
22
6
4
100:23
72
3.
31
21
8
2
100:28
71
4.
32
18
7
7
72:45
61
5.
32
12
7
13
56:70
43
6.
32
12
6
14
46:51
42
7.
32
7
5
20
30:90
26
8.
32
6
5
21
43:61
23
9.
32
5
2
25
28:101
17
10.
31
2
7
22
23:103
13
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK