Eesti parim San Marinos - väravamasin Henri Anier (0)

Henri Anier oli Eesti koondise parim mängija San Marino vastu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti lõpetas tänavuse Rahvuste liiga hooaja Serravalles, kus alistati San Marino 4:0. Neljast väravast kaks lõi Tais leiba teeniv Henri Anier.

D-divisjoni viimane kohtumine algas Eesti koondise jaoks uimaselt, sest rünnakul eksiti kergete söötudega ja kaitsefaasis lasti vastastel liiga palju palliga toimetada. Enne vaheajale siirdumist tõmbas Anier aga pinged maha, kui ta Bogdan Vaštšuki läbisöödust palli vastaste väravasse virutas.

Teise kolmveerandtunni alguses lõi debüütvärava Taijo Teniste, kes vajas 93 mängu aega, et koondise eest tabamus kirja saada. Kümme minutit hiljem saatis palli vastaste võrku Rauno Sappinen, kes sai ka viimases mängus Malta vastu jala valgeks, ent penaltist.

Kirsi asetas tordile Anier, kes Karol Metsa hea läbisöödu järel edestas võidujooksus vastaste kaitsjat, triblas mööda väravavahist ning veeretas palli puuri. Küljekohtunik fikseeris antud olukorras suluseisu, ent videokohtunike abiga tuvastati, et suluseisu polnud ja Eesti sai kirja neljanda, Anier teise värava.

Kolmeliikmeline alagrupp läbiti kaotuseta, punkte saadi kirja 12 ning sellega oldi paremad ka lõunanaabritest, kes võitsid esimese grupi. Sinisärke ootab järgmisel Rahvuste liiga hooajal C-divisjon.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Karl Jakob Hein 6. Heina jaoks kulges tööpäev suures plaanis rahulikult. Tähtsa tõrje tegi ta Danilo Rinaldi vastu, kes Soometsa õnnetu tagasisöödu järel pääses Heinaga silmitsi, kuid Eesti puurilukk väljus duellist võitjana. Hiljem määras kohtunik seal ka suluseisu. Lisaks püüdis veel ühe raamidesse tulnud pealelöögi.

Henrik Pürg 6. Malta vastu oli Pürg nii mõnelgi hinnangul kohtumise parim, kuid esitus San Marino vastu oli veidi ebakindlam kui mõned päevad tagasi. Kohati tuli ette söödupraaki ning juba avapoolajal korjas ta ebavajaliku kollase kaardi, kuid üldplaanis tegi oma töö kenasti ära. Kui Maksim Paskotši ja Märten Kuusk koondisesse naasevad, siis on neil Pürgi näol hea konkurent olemas.

Joonas Tamm 6. Tamm näitas endale kohaselt soliidset mängu – palliga oli ta enesekindel ning kaitsefaasis jõuline. Korra õnnestus tal ka nurgalöögi järel peaga löögile minna, kuid tabamus oli liiga pehme ja pall lendas vastaste väravavahile sülle.

Karol Mets andis neljast väravast kahele söödu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Karol Mets 8. Mets hakkas kohe mängu algusest ettepoole püstsööte otsima ning lõpus tundus, et ei saagi enam pidama. Neljast väravast kahele andis just keskkaitsja Mets väravasöödu, lisaks algatas ta ka rünnaku, mis lõppes Teniste väravaga, ning rünnakute ülesehitamisel oli tal kandev roll. Kaitsefaasis hoidis Mets toimuva kontrolli all ning seda näitab ka statistika, sest 14 kahevõitlusest 10 lõppesid tema võiduga.

Taijo Teniste 7. Mängu eel olid tema osalemise kohal küsimärgid, kuid vaatamata tervislikele probleemidele oli Teniste algkoosseisus ja mängis enda koha kenasti välja. Teisel poolajal lõi 93. korda Eesti koondise eest väljakul käinud äärekaitsja enda debüütvärava. Üldiselt aga mäng liiga palju läbi tema ei käinud, sest keskkaitsjad ja -poolikud otsisid kohe otse ise äärtele avanenud ründajaid.

Markus Soomets 6. Soometsa esituses polnud seekord midagi säravat, kuid halb see samuti polnud. Poolkaitsja võitis päris palju duelle ning oli söötudega kindel, kuigi otsis harva käike ettepoole. Teisel poolajal pani Soomets korra Heina ebameeldivasse olukorda, kui andis tagasisöödu otse vastaste ründajale ning kuigi Hein tõrjus, peab Soomets tänama ka küljekohtunikku, kes fikseeris suluseisu.

Konstantin Vassiljev 6. Sarnaselt keskväljakaaslastele polnud ka Vassiljevi esitus teab mis särav, ent ühest karistuslöögist, mille ta mõõdetult Sappineni jalale andis, oleks ründaja võinud palli väravasse saata. Tagaliinist tulnud pikad söödud tundusid keskvälja kohati mängust välja lõikavat.

Bogdan Vaštšuk on andnud Häberlile keskväljale ühe soliidse valiku juurde. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Bogdan Vaštšuk 6. Üha mugavamalt end koondisevormis tundev poolkaitsja andis Anieri avaväravale söödu. Esimesel poolajal oli ta rohkem pildis, kuid teisel kolmveerandtunnil see sära kustus.

Henrik Ojamaa 7. Mitmed rünnakud käisid läbi tema ääre, mistõttu sai ta palliga toimetada üpris palju. Avapoolajal polnud tal palliga mängus kasutegur suur, kuid teisel poolajal andis Teniste väravale tsenderduse, võttis vastaseid rohkem ette ja sihtis kohtumise lõpus ristnurkagi, ent väravavaht lükkas palli sealt eemale.

Rauno Sappinen 7. Sappineni mäng kulges justkui lainetena – kord oli ta nähtav, siis jälle polnud. Esimesel poolajal ei suutnud ta ühtegi palli vastaste väravaraamide suunas saata, ent teisel poolajal sai ründaja instikti abil endale kauni tabamuse kirja.

Henri Anier lõi võidumängus kaks väravat. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Mängu parim Henri Anier 8. Mängija, kes suutis sanmarinolastele terve matši lõikes peavalu tekitada. Alustas mängu kehva pallist möödalöömisega, mille osas tõdes ka ise hiljem, et oleks pidanud selle momendi realiseerima. Suurepärase juhtväravaga võttis ta aga pinged maha ja kohtumise lõpus vormistas hea spurdiga lõppseisu. Anier tõestas taas, et on koondise jaoks ülioluline lüli ja mees, kes vaatamata kõigele suudab ikka ja jälle väravad ära lüüa. Eesti koondise kõigi aegade väravalööjate edetabelis jagab Anier nüüd neljandat kohta Eduard Ellmann-Eelmaga.

Martin Miller6. Viimasel paaril hooajal peamiselt keskväljal mänginud Miller vahetati Teniste asemele tõusva ääremängija positsioonile. Oli näha, et positsioonist tingitud kogenematuse tõttu vajas ta mängu sulandumiseks aega, kuid puhus siiski Eesti ründemängule elu sisse.

Nikita Baranov6. Baranov sai koondise eest üle pika aja väljakule. Kohati jäi ta platsil nähtamatuks, mida võib lugeda heaks, sest see tähendas, et kaitses olid asjad kontrolli all. Kõikidest mängijatest oli just Baranov see, kelle söödutäpsus oli sada protsenti, kui 37 söödust 37 jõudsid meeskonnakaaslaste jalale. Naasis rahvusesindusse küpse etteastega.

Rocco Robert Shein6. Shein sekkus mängu 68. minutil ja juba esimestest sekunditest tegi noor poolkaitsja särtsakaid liigutusi. Vaatamata noorele eale ja vähesele koondisekogemusele just meestetasemel pakatas Shein enesekindlusest, mis väljendus enim palliga mängus. Sedasi jätkates võib ta kujuneda koondises väga oluliseks lüliks.

Georgi Tunjov ja Erik Sorga - mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.
Fotograaf: JANA PIPAR