Eesti parim Tbilisis - Siim Luts (7)

Eesti koondise parim oli Siim Luts, aga temagi ei saa rahule jääda. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondis sai Tbilisis korraliku koolitunni: Gruusia peremehetses ja võttis kindla 2:0 võidu.

Eriti kehv oli sinisärkide jaoks avapoolaeg, kui võõrustajad ka mõlemad väravad lõid. Meie jäime aga teist kohtumist järjest väravata, kuigi Kaukaasia-mängude eesmärk oli rünnakul uued lahendused tööle rakendada.

Uue aasta tulekuga korrigeerisime oma varasemat hindamissüsteemi. Jätkame endiselt 10 palli skaalal, ent läksime üle vaid täisarvudele. Samuti muutusime hinnete ulatuse osas veidi liberaalsemaks ja opereerime seeläbi suurema valiku numbritega.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

REKLAAM

Mängu parim Siim Luts - 7. Tuli poolajal vahetusest ja suutis lisaks tahtmise näitamisele ka midagi ära teha. Andis rünnakule kohe käigu juurde ja mängis isukalt. Ei saa kahjuks öelda, et kasutegur oleks väga suur olnud, aga väärib kiitust ainuüksi pealehakkamise eest. Sellises mängus ei ole lihtne vahetusest tulla, kui oled 45 minutit vaadanud, kuidas kaaslased püstihädas on.

Marko Meerits - 6. Sai oma tööga hakkama hindele rahuldav. Kuigi teise värava puhul ei olnud tal midagi teha ja esimestki ei saa kuidagi väravavahi süüks panna, ei tekitanud Meerits tavapäraselt turvalist tunnet ja see paistis välja ka kaitseliini tegutsemisest. Üks-ühele momendi eest plusspunktid.

Aleksandr Dmitrijev - 6. 36 aastat vanust küll, aga vaat et kõige kasulikum mees väljakul. Enesekindel, rahulik, kontrolliv nagu ikka. Pole midagi ette heita ja üllatuslikult otsis poolkaitsjatest ehk isegi kõige rohkem sööte ettepoole. Kust küll uue Sanja saaks?

Mattias Käit - 6. Võrreldes Armeeniaga oluliselt parem mäng. Oli rohkem pildis ja üritas midagi korda saata. Kui paljude puhul tundus, et väljakul ollakse vastumeelselt, siis Käidi puhul ei ole vähemasti isule midagi ette heita. Sellise mängupildi juures oli see juba suur asi.

Konstantin Vassiljev - 6. Kostja 101. mäng oli selgelt parem kui Kostja juubelimäng. Tekitas ohtu, palli saades leidis loogilisi käike ja tegi mõned head puuted. Küll aga paistis silma, et kiiruse kadumine hakkab sellel tasemel vaikselt probleeme valmistama. Mingid olukorrad tuleb tulevikus kiiremini lahendada.

Joonas Tamm - 5. Avaväravale eelnenud olukorras sekkus otsustavalt ja päästis kindla värava, aga kaotas järgnenud nurgalöögi järel õhuvõitluse ja läks nii nagu läks. Konksutati ära ka teise värava puhul, kuigi seal peavad peeglisse vaatama eelkõige poolkaitsjad. Ilmselt meie parim kaitsja eile, aga...

Sergei Zenjov - 5. Tahtis, üritas ja teenis karistuslööke-nurgalööke, aga kohati hoidis ka ise üle, kui loogilisem käik oli sööta. Koostöö kaaslastega ei sujunud ja pidi palju tühjalt jooksma, mis ei ole tema puhul kõige tugevam külg. 

Igor Morozov - 5. Üle mitme aasta koondises võimaluse saanud Morozov mängis ansambli taseme välja, aga tase ei olnud eile kahjuks kuigi kõrge. Ebaõnnestunud klaarimine esimese värava puhul ja selliseid poolikuks jäänud puhtakslöömisi tuli hiljem veel, aga vähemalt tahtis ja proovis. Jõudis korra ka teisel pool väljakut ohtlikult löögile - kui sealt oleks 1:1 tulnud, räägiksime ehk kogu mängu osas teist juttu.

Artjom Dmitrijev - 5. Standardid läksid märgatavalt paremaks, aga kahevõitlustes nii rumalalt agressiivne, et olulistes mängudes ei julge teda kuidagi usaldada. Suurt mängu sidujat ja ehitajat temast loota ei tasu, aga koondisele kasulik olemiseks peab mingites olukordades rohkem mõistust kasutama hakkama.

Dmitri Kruglov - 5. Tuli vahetusest ja tõi erinevalt Pikast teravust ka ettepoole, tehes ühe väga hea (ja loogilise!) pealelöögi, aga sellise kogemustepagasi pealt suluseisulõks nii selgelt ära katta on lubamatu. Peab Meeritsat tänama, et sealt väravat ei tulnud.

Ragnar Klavan - 5. Liverpooli mehe latt on nii kõrgel, et eilne oli isegi tema jaoks nõrk mäng. Kohati klassikaliselt kindel, kohati rabe ja kange - hea sekka sattus liiga palju halba. Oli küll väravale meie meestest kõige lähemal, aga suures plaanis jäi ka rünnakupanus kesiseks, pikad söödud ei leidnud adressaate ja eksimusi lipsas lubamatult palju sisse ka lühemate passidega.

Taijo Teniste - 5. Harjumatu, et koondise ilmselt kõige stabiilsem lüli ei olnud tavapärasel tasemel. Alustas rabedalt, lubas veel mõnel eksimusel sisse lipsata ja ei pakkunud rünnakul suurt midagi. Kannatas grusiinide pressi tõttu ilmselt kõige rohkem.

Henri Anier - 5. Armeenias kummituslik ja Gruusias täiesti nähtamatu. Kui vahepeal oli Anieri puhul asi kinni enesekindluses, siis hetkel läheb klubis justkui kõik hästi - koondises on mees aga täiesti mängust välja lõigatud. Jääb reeglina lihtsalt liiga üksi vastaste vahele ja kui natuke ruumi tekibki, siis teda lihtsalt ei leita. Jookseb ja töötab, aga sisuliselt on mängud trenni eest. Kui tagant palle ründajale ei tule, ei ole midagi teha.

Trevor Elhi - 5. Tuli isuga peale ja oleks pidanud oma esimese koondisevärava ära lööma, aga virutas mööda. Võib öelda, et mängis oma taseme välja, aga sellega kaasnes paraku lihtvigu nii mustade puudete kui valeotsuste näol.

Brent Lepistu - 4. Eesti liigas mängides oli väga enesekindel, aga koondises rabistab hirmsasti. Kõik asjad on vaja liiga kiiresti ja liiga turvaliselt ära teha ja kui see välja ei tule, siis on mäng selline nagu eile. Oli ka mõnes üksikus heas olukorras - näiteks Morozovi löögile eelnenud õhuvõitluse võitmine - aga oma tööga keskväljal jäi selgelt hätta. Võimed lubaksid rohkemat.

Artur Pikk - 4. Nadi mäng. Tundus olevat täiesti eksinud, ei teinud korralikult vastastele kõrget pressi, samal ajal ei suutnud ka oma äärt kuidagi lukus hoida. Grusiinid said Pika poolelt väga palju vabalt tulla ja tsenderdada. Enesekindlusest oli nagu vajaka.

Ilja Antonov - 4. Kui Antonov on kahemehelises keskväljas koos Käidiga olnud, on kõik justkui õlitatult toiminud, aga koostöö Lepistuga ei toiminud üldse. Ei olnud agressiivsust, ei olnud kvaliteeti - väga kehvad standardid, rumalad sööduvead. Teise värava puhul oleks pidanud kasvõi veaga maha võtma.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (1)
ANONÜÜMNE (6)

Ur Ki   •  
(188.238.13.***)
Kaotus mängus nii kõrged hinded ...

PÕNEVAT
UUDISEID VÄLISMAALT
U21 KOONDIS LÕPETAS VALIKTSÜKLI
U19 KOONDISE VALIKMÄNG
Kellele kuulub jalgpallur ja mida temalt oodata?
Viimastel päevadel on samaaegselt Eestis ja Saksamaal mõtiskletud omajagu kattuval teemal – ja nimelt, milline on jalgpallurite positsioon ühiskonnas, milline on nende roll ning neile esitatavad ootused? Mastaapidest tulenevalt on arutelud Saksamaal arusaadavalt küll laiapinnalisemad, kuid antud juhul pole oluline mitte küsimuse kandevõime, kuivõrd selle sisu. Seepärast pole paralleeli sikutamine Eesti ja Saksamaa vahel kohatu.
MUSTA MÕTISKLUSED
EESTI - UNGARI
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
32
23
9
0
103:29
78
2.
32
22
6
4
100:23
72
3.
31
21
8
2
100:28
71
4.
32
18
7
7
72:45
61
5.
32
12
7
13
56:70
43
6.
32
12
6
14
46:51
42
7.
32
7
5
20
30:90
26
8.
32
6
5
21
43:61
23
9.
32
5
2
25
28:101
17
10.
31
2
7
22
23:103
13
Eesti leppis Ungariga 3:3 viiki
EESTI RAHVUSKOONDIS
Eesti leppis Ungariga 3:3 viiki (5)
 
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK