Eesti tähistas vuti 100. juubelit võidukalt (33)

Paralleelselt sünnipäevaga oli kohtumine ka vutilegend Martin Reimi viimaseks koondisemänguks, kus mehel küll väravat lüüa ei õnnestunud, kuid sellegipoolest suutis oma koondisekarjäärile ilusa punkti panna.

Seevastu sahistasid tema võistkonnakaaslased piisavalt palju vastaste väravavõrku, et tähtsal päeval võit koju jätta ning koos fännidega, keda küll väga palju staadionil kohal polnud, sünnipäeva tähistada.

Vanameistrile maruline ärasaatmine

Eesti asus kohe mängu alguses tugevalt vastaseid suruma ning juba 8. minutil suutis Kristen Viikmäe vastaste puurilukk Cristian Boni poolt tõrjutud Dmitri Kruglovi karistuslöögist mänguvahendi värava vasakusse nurka saata.

Pärast 30 mänguminutit saadeti Reim pingile puhkama ning tema 157. ehk viimane koondisemäng oligi suurmeistri jaoks lõppenud. Mängumees saadeti platsilt ära suure aplausi saatel.

Ent vaevalt viis minutit hiljem viis kodumeeskonna kaheväravalise eduseisuga juhtima Vladimir Voskoboinikov, kes samuti vastaste väravavahi poolt tõrjutud palli postide vahele lajatas. Enne poolaja lõppu õnnestus vastaste mängijal Ivan Zarandoral teenida Martin Vungi jalaga löömise eest punane kaart ning sellest hetkest alates jäädi vähemusse.

"Põnevus kadus üsna ruttu ära, kümnekesi jäämine jättis vastaste mängule oma pitseri. Meie olime veidi võimsamad ja ülekaal oli konkreetne," kommenteeris Tarmo Rüütli.

Meisterlik finiš

Teisel poolajal lasti jalg eestlaste poolel juba sirgemaks ning mängutempo aeglustus, sest tegemist oli siiski sõprusmänguga, mida oldi juhtimas.

Vastaste elu oli pingeline, sest siiski istuti kaitses ning ründavamaks pooleks olid eestlased. Mängu viimase värava lõi Sergei Zenjov 90. minutil, kes Aleksandr Dmitrijevi tõrjutud löögi meisterlikult latipõrkest väravasse saatis. Nii oligi Eesti võitnud tähtsa mängu tulemusega 3:0.

"Normaalne mäng oli, kuigi oli oodata, et vastased on tugevamad. Tahtsime teisel poolajal veel neli kolli lüüa, aga ei õnnestunud. Lasime end lõdvaks, sest olime juhtimas ja vastased vähemuses," arvas Tarmo Kink.

"Algul mäng toimis, aga pärast kaheväravalist eduseisu tõmbasime tuure maha ning tagusime lihtsalt palli," lisas Ragnar Klavan. "Väravateks suutsime vormistada rasked olukorrad, aga kergetes eksisime, arvatavasti konsentreerumise probleem."

Eesti - Ekvatoriaal-Guinea 3:0 (2:0)
8. Kristen Viikmäe, 35. Vladimir Voskoboinikov, 90. Sergei Zenjov

Hoiatused: 58. Tihhon Šišov, 65. Dmitri Kruglov - 6. Yago Yao, 7. Justo Nguema Ntutum, 29. Ruben Epitie, 65. David Alvarez, 78. Lauren Doe, 90.+2. Benjamin Zarandona

Suluseisud            2:0     0:1     2:1

Eesti: Artur Kotenko (46. Pavel Londak) , Tihhon Šišov, Alo Bärengrub (46. Taavi Rähn), Raio Piiroja, Ragnar Klavan, Tarmo Kink, Martin Vunk (59. Aleksandr Dmitrijev), Martin Reim (32. Konstantin Vassiljev), Dmitri Kruglov, Vladimir Voskoboinikov (61. Sander Puri), Kristen Viikmäe (46. Sergei Zenjov).
Varus: Pavel Londak, Taavi Rähn, Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Sander Puri, Ats Purje, Sergei Zenjov.

Ekvatoriaal-Guinea: Cristian Bon (46. Adttil Pensy), Jose Luis Rondo, David Alvarez (68. Pablo Armando Esono), Ivan Zarandona, Yago Yao, Lauren Doe, Benjamin Zarandona, Juan Simeon Esono (46. Delfin Musibe Esara), Justo Nguema Ntutum (62. Miquel Angel Boriva), Jose Bokung, Ruben Epitie.
Varus: Adttil Pensy, Damian Gregorio Enzema, Pablo Armando Esono, Delfin Musibe Esara, Miguel Angel Boriva.