Eesti võttis Andorralt maksimumi (2)

Eesti kõik väravad ja punktid sellest MM-valiksarjast pärinevad just Andorralt ning kui võõral väljakul piisas nende alistamiseks Andres Operi teise poolaja tabamusest, siis kodus saadi hakkama märksa mugavamalt.

Skoorilukk püsis tervena küll kuni avapoolaja viimaste minutiteni, aga Anieri suurepärane realiseerimine Konstantin Vassiljevi läbisöödu järel saatis sinisärklased riietusruumi oluliselt kergema südamega.

Kodumeeskonna mängulises paremuses polnud niikuinii kahtlust, aga väravalöömise kohustus oli mõnevõrra kammitsenud rünnakute ladusust. Kaas pealt, liiguti teisel poolajal juba oluliselt reipamalt ning lisaks Lindpere väravale tabas Andres Oper latti.

Anier võtab pinged maha...

Mitmeid üllatusi sisaldanud Eesti algkoosseis sai avavile eel veel ühe muudatuse, kui külmetunud Ragnar Klavanit pidi asendama Igor Morozov. See ei pärssinud kuigi palju sinisärklaste esitust, eriti kuna kaitsetööd jagus meie meestele napilt. Küsimus seisnes eelkõige ründetegevuses, sest poolkaitse- ja ründeliinist jäi Hollandi-mänguga võrreldes samaks vaid üks mängija, Konstantin Vassiljev.

Täpselt nagu eeldatud, surus siniste armee punased kiiresti nende värava alla. Ent nagu samamoodi eeldatud, seisid külalised seal väga sitkelt ja agressiivselt, pannes ründajate ruumiotsingud tõsiselt proovile. Juba kümnekonna minutiga teenis Eesti koondis neli nurgalööki, ent pealelöögini jõuti alles poolaja keskel.

Vahetult enne avapoolaja ekvaatorit teenis Anier trahvikasti vahetust lähedusest karistuslöögi ning Vassiljev keerutas Eesti esimese hea võimaluse vastu müürisseisjate päid, mille kaudu põrkas pall üle värava. Sarnane mängupilt, kus eestlased üritasid igast küljest, andorralased said aga kaitsmisega hakkama, jätkus peaaegu poolaja lõpuni.

Päris viimastel minutitel muutus punaste seljatagune jälle väga tuliseks. Kõigepealt mängis Tarmo Kink kastijoonelt löögile Sergei Mošnikovi, kelle löök vihises napilt ristnurgast mööda. Võrgusahinat sai lõpuks kuulda vahetult enne poolajavilet, kui Anier pääses palliga kaitse seljataha ega jätnud oma võimalust kasutamata - 1:0 ja noorele ründajale juba teine värav kõigest viie koondisemängu peale!

...ja Lindpere vormistab

Poolajapausilt naastes jätkus kõik samas rütmis, aga nüüd juba veelgi enesekindlama ründemänguga kodumeeskonna poolt. Ning kui peatreener vahetas kümne minuti pärast ründepaari välja, siis lisasid värsked Andres Oper ja Joel Lindpere veel särtsu juurde.

Lindpere jõudis platsil olla vaid seitse minutit, kui ta lükkas Konstantin Vassiljevi nurgalöögi ja Tarmo Kingi suunamise järel palli peaga väravasse - 2:0 ja viimasedki pinged olid kadunud!

Pärast seda oli tõepoolest küsimus mitte enam võitjas, vaid lõpptulemuses. Selles valiksarjas väravatelöömisega tõsises hädas olnud Eesti koondislased janunesid silmnähtavalt enama järele. Sellest jäi õige napilt puudu 83. minutil, kui Lindpere suurepärase tsenderduse järel sooritatud Operi pealöök tabas latti.

Päris lõpu eel ründeind siiski pigem vaibus, aga andorralastel endale ohtlikuks muutuda ei lubatud. Külaliste esimene ja üleüldse ainus pealelöök trahvikasti seest sündis alles viimasel minutil, kui Cristian Martineze üritus põrkas väravast meetreid mööda. Sergei Pareiko ei pidanud terve kohtumise jooksul tegema ainsatki tõrjet, küll aga sai ta korduvalt kõrvalt vaadata, kuidas andorralased varakevadisel murul püherdasid ning arstiabi oodates hinge tõmbasid.

Eesti koondis jätkab oma valikgrupis kuuenda vooru järel kuue punktiga viiendal kohal. Teine koht jääb samas ainult viie punkti kaugusele. Mängudega jätkatakse septembris, mil Eesti koondis ootab kõigepealt külla täiseduga valikgruppi juhtivat Hollandit.