EM-finaali eel on väike favoriit Inglismaa

Juba sel pühapäeval kell 22.00 saab alguse tänavuse jalgpalli EMi finaal, kui Wembley staadionil lähevad vastamisi Itaalia ja Inglismaa. Mida antud mängust oodata?

Viimati 2012. aastal Euroopa meistrivõistlustel finaali jõudnud Itaalia alustas tänavust turniiri vägagi veenvalt, kui A-alagrupis alistati skooriga 3:0 nii Türgi kui Šveits. Alagrupi viimases mängus oldi 1:0 üle ka Walesist, mis tähendas, et 16 parema sekka marsiti täiseduga.

Kaheksandikfinaalis ootas Roberto Mancini juhendatavaid ees Austria, kellest itaallaste jõud 90 minutiga üle ei käinud. Lisaajal tehti asjad siiski selgeks ning 2:1 võiduga sammuti veerandfinaali. Seal mindi vastamisi turniiri ühe suurfavoriidi Belgiaga, kes atraktiivses mängus skooriga 2:1 üle mängiti. Teisipäevases poolfinaalis peeti tuline lahing Hispaaniaga, kes lõpuks alles penaltiseerias konkurentsist lülitati ning seeläbi magus revanš 2012. aasta EM-finaali eest võeti.

Inglismaa teekond alagrupis sedavõrd lihtne ei olnud, kuid ka nende edasipääsus üleliia suuri kahtlusi ei tekkinud. Alustuseks mängiti 1:0 üle 2018. aasta MM-finalist Horvaatia, misjärel tehti mõnevõrra pettumustvalmistav 0:0 viik Šotimaaga. Alagrupi viimases mängus seljatati aga skooriga 1:0 hilisem veerandfinalist Tšehhi, mis tähendas, et D-alagrupi esikohatiimina ka 16 parema sekka astuti.

1/8-finaalis ootas vutisõpru tõeline maiuspala, kui Inglismaa pidi kodusel Wembley staadionil vastu astuma Saksamaale. Raheem Sterlingu ning Harry Kane'i viimase veerandtunni väravad panid Wembley tolles kohtumises rõõmust rõkkama ning 2:0 võit sakslaste üle oli tõsiasi. Veerandfinaalis reisiti korraks Wembleylt väljapoole, kui Roomas murti skooriga 4:0 maha Ukraina koondis.

Kolmapäevases poolfinaalis ootas inglaseid ees tänavuse turniiri üks suurimaid komeete Taani, kes poole tunni möödudes ka kohtumist juhtima asus. Simon Kjaeri omavärav ning mõnevõrra vastuoluline penalti tõid lõpuks lisaaja järel 2:1 võidu siiski Inglismaale ning staadion sai taas üheskoos "Football's coming home" laulu üles võtta.

Kas jalgpall jõuab siis tõesti lõpuks koju? Koefitsiendid finaali eel inglasi igatahes väikeseks favoriidiks peavad. Hetkel on Coolbetis Inglismaa võidukoefitsiendiks 2,60, viigi koefitsient on samal ajal 3,04 ning Itaalia normaalaja võidule on võimalik raha tagasi saada 3,15-kordselt. Tiitlivõidu koefitsient on Inglismaal 1,84, Itaalial omakorda 2,05.

Nagu näha, on vahed siiski väiksed ning on selge, et otsustavas tiitlimängus saavad kahe jalgpalli suurriigi puhul määravaks pisidetailid. Kui finaali käiku ja iseloomu püüda ette ennustada, tundub, et üleliia suurt väravate festivali oodata ei tasu. Näiteks on koefitsient sellele, et Wembleyl nähakse normaalaja jooksul üle 2,5 värava hetkel 2,72. Alla 2,5 värava koefitsient seevastu 1,49.

Kui aga potentsiaalsete väravalööjate poole vaadata, on siin suurimaks pretendendiks just play-off mängudes särama löönud Inglismaa ründaja Harry Kane, kelle väravale panustades on võimalik raha tagasi saada 2,8-kordselt. Koefitsient, et Kane lööb kohtumise esimese värava, on omakorda 5,50. Kui Inglismaa särgis on Kane ja Raheem Sterling kirja saanud vastavalt 4 ja 3 tabamust, siis itaallaste ridades ühte kindlat väravamasinat tänavusel turniiril välja kujunenud pole.

Hetkel on 2 värava peal koguni viis Itaalia mängumeest (Federico Chiesa, Ciro Immobile, Lorenzo Insigne, Manuel Locatelli ja Matteo Pessina). Coolbeti ekspertide hinnangul võiks neist kõige tõenäolisem väravalööja finaalis olla Ciro Immobile, kelle väravale panustades on võimalik raha tagasi teenida 3,5-kordselt.

Muide, kas teadsid, et Coolbetis on hetkel käimas kampaania, kus kõikidel huvilistel on võimalik ennustada finaali esimest väravalööjat ja minutit täiesti tasuta ning võita seeläbi 50 000€ jackpot? Tutvu pakkumisega täpsemalt siin.

Kõik Coolbeti koefitsiendid EM-finaalmängule leiad siit. Samuti soovitame pilgu peale heita ka teistele Coolbeti käimasolevatele kampaaniatele ja pakkumistele.