Endine Eesti tippjalgpallur: treener võttis minult süütuse, kui olin 14 (57)

Foto: Kuvatõmmis

Endine Eesti tippjalgpallur, kes nüüd kasutab nime Mia Belle Trisna, andis Kanal 2 saates "Õhtu!" avameelse intervjuu, kus rääkis, et mitukümmend aastat vanem treener võttis temalt süütuse, kui ta oli 14-aastane.

"Ma ei tee seda enda pärast, vaid pigem selle pärast, et tõsta ühiskonnas teadlikkust. Et sellised asjad toimuvad ja neile tuleb rohkem tähelepanu pöörata. Ma ei taha, et keegi teine seda kogeks. Sellest on võimalik välja tulla ja minu lugu inspiratsioonina võtta," alustas ta ja rääkis seepeale oma loo, mille teiseks osapooleks oli temast mitukümmend aastat vanem treener. Kas see inimene on praegu treenerina tegev või mitte, ei soovinud ta saates täpsustada.

"Ma olin just jalgpallis tõusmas ja tahtsin olla järgmine Marta (maailmakuulus Brasiilia jalgpallur - toim). Ta hakkas mind trenni ja koju sõidutama. Ühel õhtul viis ta mind hoopis metsa äärde ja parkis auto ära. Ta ütles, et tal on võimalik mind teha järgmiseks Martaks, aga tol samal õhtul hakkas ta mind puudutama ja võttis minult süütuse. Ta polnud minu otsene treener, vaid teise tiimi treener.

Tol hetkel ei osanud ma armastusest ega millestki sellisest mõelda. Minu peaeesmärk oli saada kuulsaks ja raha teenida. Tahtsin oma lahkuläinud perekonna tagasi kokku tuua. Ma olin šokis ja ei julgenud sellest kellelegi rääkida. Kas nii peabki olema? Kas niimoodi mehed kohtlevadki naisi?"

Ta lisas, et see toimus mitme aasta vältel. Algas siis, kui ta oli 14 ja lõppes 20-aastaselt, mil ta põgenes USA-sse. "See oli laastav. Ma nägin, et sõbrad käivad väljas ja neil on lõbus. Ta ütles mulle, mida ma teha võin ja millal ma ööbin tema juures, millal kodus. Ma kaotasin iseenda."

"Inimesed pigem ei julgenud sekkuda ja mind hakati taga rääkima. See oli veel hullem ja tekitas häbi. Tol hetkel ei teadnud keegi, mida teha. Kui mul tekkis tiimikaaslane, kes hakkas USA-sse mängima minema ja pakkus ka mulle seda võimalust, siis sain aru, et see on minu väljapääs. 18- ja 19-aastaselt hakkasin vabandusi tooma, et ei peaks temaga kuhugi minema. Kui ma lõpuks ütlesin talle, et lähen USA-sse, siis tundsin rohkem vabadust ja hakkasin temast eemale hoidma."

Trisna tunnistas, et on treeneriga korra kohtunud ka hiljem. "Korra kohtusin. Ma tulin Eestisse tagasi ja sõitsin trenni. Ta peatas mind poole tee peal ja ütles, et ta teab, mida ma teen ja see ei lähe läbi."

Jalgpalluri vutikarjäär jätkus ka Euroopas, kus see ehk isegi veel õudsema pöörde võttis. Ambitsioonika sportlasena soovis ta paremaid tingimusi ja mängida Meistrite liiga võistkonnas. Talle anti ka oma auto ja korter.

"USA-s küll öeldi, et see tundub imelik, aga ma arvasin, et see on õige. See oli kaugel jalgpallist ja hoopis action-filmis elamine. Väga must maailm, seal oli raske jalgpalli mängida. Seal olid kõik mittejalgpallilised asjad, millest mõelda võib. Seda korraldasid inimesed, kes olid tiimi juures, aga mitte tiim ise. Ma põgenesin sealt klubist. Muul moel ma poleks täna elus, et seda lugu rääkida."

Trisna kordas, et räägib oma lugu kõigi selliste naiste eest, kes on kogenud midagi sarnast. "Väga palju naisi pole elus, et oma lugu rääkida. Oluline on ühiskonnas seda teadlikkust tõsta. Täna ma enam ei karda."

Trisna paranemine algas kuuekuulise antidepressantide kuuriga ja klikk käis eelmise aasta aprillis keset koroonaviirust. "Ma olin üksinda kodus ja sain aru, et ma pole oma eluga rahul. Liitusin internetis BossBabe kommuuniga, kus on palju naisi üle kogu maailma, ja hakkasin oma lugu rääkima. Ma sain aru, et minu loos on palju inspiratsiooni ja võimu teisi aidata. Juunikuus hakkasin ma kirjutama üht kirja ja sain lõpuks aru, et minu missioon on rääkida oma lugu ja aidata teisi läbi oma loo ja mõtteviisi."

Hiljuti ilmus raamat, mille kaasautoriks on ka Mia Belle Trisna. See kannab nime "She Did It And So Can You : 17 Inspirational Women Share Their Stories & Steps Of How They Achieved Rapid Success".

Kuna tegemist on delikaatse teemaga, siis ei kasutanud me artiklis nime, millega Mia Belle Trisnat varasemalt tunti. Palume seda mitte teha ka artiklit kommenteerides.

Kommentaarid

purgeenius   •  
(90.190.194.***)
Vaevalt ta ainuke sel pervol oli. Loodan et see treener edasi ei tegutse
Jaanus Nuutre   •  
(91.129.102.***)
Tubli, ääretult õige tegu! Selliste asjadega peabki välja tulema! Kuigi suurim karistus sellisele inimesele on avalikuks häbiplekiks olemine. Ei piisa sellest, et üksikud teavad.
Ole terve!
Vask   •  
(185.78.44.***)
Kahjuks 14 on legaalne ja kui seal sundi ei ole, on kõik legaalne. Ma arvan, et seda vanusepiiri võiks tõsta.
käbi   •  
(91.129.100.***)
ma ei saanud hästi aru praegu. See jalgpalli osa on väljamõeldud? USA ja meistrite liiga, et pole nagu täheldanud sellise CVga inimest.
metssiga   •  
(213.35.234.***)
üks asi on, mis on legaalne, teine asi, aga mida me ühiskonnana normaalseks peame ja see ei tohi seda olla.jalgpalliüldsus, kui ei taha sattuda samasse punti nagu selliseid juhtumeid pisendavad ja mahasalgavad organisatsioonid, eesotsas erinevate kirikukogukomdadega, peab võtma siinkohal selge hoiaku, et sellised asjad ja sellised inimesed ei kuulu mitte mingil juhul jalgpalli juurde.
molbert   •  
(93.106.110.***)
Mittemidagieisaaaru. Miks pole varem temast kui jalgpallurist kuulnud.
Reina   •  
(91.129.96.***)
Ainult Katrin Loo sobiks karjääri poolest aga see na ei klapiks, mingi made-up persoon siis sellistest asjadest rääkima pandud, huvitav
Chedabest   •  
(85.253.82.***)
Sain aru, kellega tegu, nii et on täitsa õige lugu, mida on muidugi väga kurb kuulda. Selline treenerite käitumine ei mõju halvasti mitte ainult nendele tüdrukutele, vaid ka tervele Eesti jalgpalli mainele. Kes tahab/julgeb oma lapsi trenni panna, kui on teada, et sellised asjad on juhtunud ja ilmselt juhtuvad ka praegu. Ainus võimalus ongi kannatanutel oma lugu jutustada ning teavitada noori, kuidas sellistes olukordades käituda.
Dona-Ly Sinimeri   •  
(90.190.250.***)
Väga õige, et välja rääkis. Oli mulle eeskujuks jalgpallurina kui noorem olin.
xerikx   •  
(62.65.196.***)
On küll olemas üks selline naisjalgpallur, kes läinud Usa-sse mängima ja naasnud tagasi Euroopasse Meistrite Liiga klubisse.
Tomáš Urban   •  
(85.253.74.***)
On väga kurb midagi taolist lugeda. Ma siiralt loodan, et asjaga seotud klubi sai siit piisavalt vihjeid ja hakkab tegutsema. Paljud Mia Belle endised võistkonnakaaslased on ikka veel samas klubis ja kui kõik oli n-ö avalik saladus, siis loo kinnitamine ei tohiks olla keeruline.
Igasugune treeneri ja alaealise mängija suhe peab olema absoluutselt välistatud. Sellist olukorda, et nii noor mängija oleks suhtes vabatahtlikult, ei ole sisuliselt olemas. Iga treener teab, et tal on mängijate üle suur võim ja peab olema väga ettevaatlik, et seda võimu mitte kuritarvitada.
Ma ei näe siin teist lahendust, kui antud "treeneri" eemaldamine jalgpallist.
INCE   •  
(85.253.27.***)
Milleks see lugu ? Kes eest naiste jalgpalli vähegi jälgivad, teavad kellega tegu. Miks ta nime vahetas jääbki ebaselgeks. Kui asi on kriminaalne, siis tuleks pöörduda politsei poole ! Ajakirjale Jalka rääkis inimene nii : «Mind on alati huvitanud inimõigused ja sotsiaalsed probleemid maailmas,» selgitab eestlanna oma valikut. «Tahaksin kunagi oma organisatsiooni avada ja keskenduda inimkaubandusele või aidata inimesi jalgpalli kaudu. Ma ei tea veel, mis elul minu jaoks varuks on, aga tean, et tahaksin teisi aidata.» Eks nüüd ongi unistus täitunud.
Kebab   •  
(213.184.40.***)
Ince on tüüpiline Onu Heino (pehmelt öeldes). Miks ta politseisse ei pöördunud ja milleks see lugu? Kuidas saab midagi nii lolli üldse küsida? Sinusugused on üks põhjus ühiskonnas , miks keegi selliseid teemasid ei julge üles tõstata. Alati tuleb keegi, kes hakkab süüdistama ohvrit, mitte teo tegijat. Aga loodan, et politsei võtab peale seda sugu teema üles ja see pervo treener läheb pikaks ajaks vangi. Pervod on rõvedad aga nende õigustajad ei jää kaugele maha. Rõve oled.
Katrin Holst   •  
(195.250.163.***)
Mia, sa oled vapper naine! Olen sinu loost täielikult vapustatud, On hirmutav, et sellised asjad juhtuvad meie kõrval ja meil ei ole aimugi. Olen väga tänulik, et otsustasid oma lugu maailmaga jagada.
Kebab   •  
(213.184.40.***)
Ince on tüüpiline Onu Heino (pehmelt öeldes). Sinusugused on üks põhjus, miks miks ühiskonnas sellised asjad nii pikalt varjus on. Miks ja miks? Aga sellepärast, et alati tuleb keegi, kes hakkab süüdistama ohvrit, mitte teo tegijat. Loodame, et politsei võtab asja menetleda ja pervo läheb pikaks ajaks kinni. Südame ajavad pahaks nii pervod kui ka nende tegude õigustajad ja kaitsjad.
Paberileht   •  
(90.190.47.***)
Tean, et siin Lõuna-Eesti väikelinnaski oli probleem õhus. Olid tõendid ja kõik muu, aga sellele ei reageerinud mitte keegi, ei klubi ise, ega jalgpalliliit. Inimene töötab endiselt treenerina. Kahjuks on mõnedel niipalju "võimu" et kogu asi kinni mätsida ja sirge seljaga edasi kõndida. Kes mäletab kunagist lugu "Kaupost" see teab.
Auto Park   •  
(87.119.184.***)
14 aastaselt polnud mõistus kodus aga vahemik 18-20, midagi siin ei klapi. Pastakast imetud mee too
Kebab   •  
(213.184.40.***)
Prussakad, nagu Auto Park, ronivad seinapragudest välja oma rumalat mõttemaailma paljastama. Ohvrid - olge julged oma tegudest rääkima ning ärge kartke neid, kes teid süüdistavad. Süü on teo tegijal, mitte sinul. Olge julged ja vaprad. Mida rohkem neist räägitakse, seda julgem on teistel, kes hetkel samasuguste tegude tõttu kannatavad. Kahjuks on ühiskonnas alati neid, kes soovitavad teil pea liiva alla peita, hakkavad teid naeruvääristama. On neid kes ei kuula teid, kes eitavad neid tegusid, kes on vait, kes ei räägi. On isegi neid kes hakkavad teid süüdistama valetamises, me too liikumises jne. Ärge kartke ja olge julged.
Sipelgas   •  
(213.35.134.***)
Just olge julged! Lõuna-Eestis tegutseb ka üks juht ja treener, kellele meeldivad 14 aastased. Saadab endast alasti pilte ja ebasobivaid vestlusi. Meediast käis ka 2016 Kaupo lugu läbi. NAgu eelmises kommentaaris ka mainiti. Aga asi mätsiti kinni, mees tegutseb edasi ja ei olnud tal mingit karistust ega tagajärgi. Osav manipulaator ja sebib ka sponsoreid, mängijaid ja lapsevanemaid. Ohvreid on mitmeid, aga asjast kõvasti ei räägita, et juskui väikelinna asi ja kaob mure justkui ära kuna ta nii tore ja ilus ja tüdrukud ise mõtlevad välja! Tehke silmad lahti, rääkige ja ärge varjake selliseid asju. Kindlasti ei ole ohvreid vaid üks.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Miks väärkasutatud naised ei pöördu abi saama?? - Sest nad on põhimõtteliselt vangid ja tardunud oma olukorda. Häbi ja šantaaž pupetmasteri poolt panevad neid tundma, et nemad on ise süüdi. Onu Heinod ei saa sellest aru. Ma kujutan ette, et nime muutis ka sellepärast ära, sest kui mõnim mees teda päris nimega kutsus jooksid külmavärinad läbi.

ja nagu ikka kõik teadsid, aga pöörasid pea ära.
AinUlttauntau   •  
(194.150.65.***)
Olen kuulnud, et rongijaama lähedal, mändide all pidi mingi hea koht olema. Kus õrnema sugupooolega nahistada.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Miks selline üldine segane vassimine taas?
Too välja konkreetne inimene kes seda tegi ja asi selge. Avalik häbi oleks sellele inimesele ju väga karistav lisaks sellele mis asjaolu tõestamisel riigi paragrahvid pakuvad.
Ei, aga umbisikuliselt on lahedam treenereid/mehi üldiselt maha teha. Milleks on niipidi seda vaja teha?
Paberileht   •  
(90.190.47.***)
AinUlttauntau

Kas vihje Elva linnale? :)
enrito   •  
(62.65.199.***)
@winback Eestis kehtib süütuse presumptsioon. Lihtsalt võib eeldada, mis riigi kodanik tahab kellestki Martat teha. Ei vihja siinjuures kellelegi.

Ma ei saa muidugi sellest loogikast aru, et sa lähed meelsamini telekasse kui politseisse avaldust tegema. Tundub rohkem nagu reklaam oma coaching teenustele.

Sealt ka tunne, et see lugu jääb haisema nii eeldatavale süüdlasele kui ka eeldatavale ohvrile. Kas see kõik ka päriselt juhtus jääb ju siinkohal teadmata. Seega endiselt soovitaks teha avaldus politseile pole ju veel hilja.
Vask   •  
(91.129.9.***)
Ma saan aru asja ebaeetilisusest, aga kas meil oleks saanud sellise asja eest õiguslikule vastutusele võtta, kui 14-aastasega on seks lubatud? Näib, et see oli treeneri initsiatiiv, aga kas ta ise vastupanu osutas? Ma saan aru, et selles vanuses naised kipuvad olema pervodele lihtne saak, aga kui mees läheneb, siis naisel on õigus korvi anda, aga kas 14-aastane julgeb seda teha? Ma kipun arvama, et vanusepiiri oleks vaja tõsta 16. peale. Siis sellised 15-aastasi noolivad tüübid saaks ka õiguslikule vastutusele võtta.
Calva   •  
(46.131.51.***)
Kes see on siis?

https://sport.delfi.ee/a/74367437

!!!04.01.2021 15:48:20!!!

Kurb, et antud treener pole siiani karistust saanud. Teraapia jutt oli vaid jutt. Tegutseb ikka edasi ja magatab ka lapsevanemaid ning naiskonna mängijaid ja vabatahtlikke.. Pool linna Lõunas teab koos juhtkonnaga, aga parem oli lasta tegutseda tal edasi treeneri ja tegevjuhina ning osava manipulaatorina on asi vaiba alla lükatud....
humorist   •  
(213.180.19.***)
@wingback
Võib olla Elva ning võib olla ka Nõmme.
Auto Park   •  
(87.119.184.***)
kallid kaasmaalased, 14 aastasega võid ju seksida vastastikusel nõusolekul, nii lubab meie riigi seadus, ja kui keegi aastakümneid arvab teisiti, siis on küll kahju, teinekord oleks mõistlik kõik voodisse minekud notariaalselt kinnitada, jääks ära mee too, olin loll ja es mõelnud
Jaan95   •  
(136.228.197.***)
To: Auto Park
Kui treener saab tüdrukutelt oma mõjuvõimu kasutades, siis pole see mitte vabatahtlik. Tekib hoopis küsimus, et kui paljude elu ta ära rikkus? Ning eks ta jätkab edasi. Samuti on kommentaariumist näha isikud, kes käituksid analoogselt tolle treeneriga.
INCE   •  
(85.253.27.***)
Kebabid ja muud meetoo fännid loomulikult tõmbavad selliste lugude pealt käima oma traditsioonilise sae, hakates ümberringi kõiki valimatult sildistama :) Mida mina T. loost oleksin oodanud ? Rohkem seda, et ta reaalselt kirjeldaks kuidas ikkagi tegutsevad need nn. "agendid", kes noorte tüdrukute päid segamini ajavad ja välisklubide juttudega hullutavad. Ühes oma paari aasta taguses intervjuus ta põgusalt kirjeldab, miks ta sellest WCL klubist sisuliselt põgenes, millesse minemist meie ajakirjanikuhakatised taevani kiitsid. Meie tegelik probleem on selles, et naiste ja tüdrukute jalgpallile ei pöörata piisavalt tähelepanu ja seda võetakse kui meestejalgpalli paratamatut kõrvalnähtust. Kuniks selline suhtumine ei muutu, saavad ka klubides tegutseda edasi treenerid keda T.kirjeldab ja mitte ainult nemad.
vtp   •  
(88.196.34.***)
INCE, on sel mingi eriline põhjus, miks sa kõige kiuste enda kommentaarides üritad viidata tema varasemale nimele? Su abivalmid tsitaadid loovad ju otsetee.
Mõnuagent 007   •  
(85.253.136.***)
Vask, 14aastasega pole lubatud seksida, kui seal on nö. võimusuhe - õpetajad, kasuvanemad, treenerid jne.
Kebab   •  
(213.184.40.***)
Mul pole eriti illusiooni, et Onu Heinod kunagi oma mõttemaailma ümber suudavad muuta. Ole vait või mine politseisse on ainuke soovitus. Muidugi ta peab täpselt ja detailselt kirjeldama kuidas see kõik täpselt juhtus, muidu ei usu, äkki on ikka mingi tagamõte ja ju ta siis tegelikult ise tahtis ka natuke jne. Ma ei kirjutagi Onu Heinodele, vaid ohvritele. Ärge kuulake neid, olge julged ja tooge need lood avalikusse ette. Ainult nii on võimalus, et praegused kannatajad saavad abi, saavad jõudu see õudus lõpetada, ainult nii saavad endised ohvrid oma eluga edasi minna.. Jah, Onu Heinod, mul on nulltolerants (laste) seksuaalse ahistamise ja vägivalla suhtes. Alati tuleb kommentaaridesse tüüpe, kes hakkavad ohvrit maha tegema, ütlevad ole vait ja selle vastu tuleb vastu astuda!
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Tegu oli õrnas eas 14 aastase tüdrukuga. Mis #metoost me räägime.
Ei olnud olukord, kus 24 aastane hot as fuck piff saadab õhtuti 25 aastat vanemale treenerile sõnumeid ja mõne aja pärast läheb politseisse, sest mees krabas teda kannikast.
Paberileht   •  
(90.190.47.***)
Fakt on see, et selline inimene ei saa treenerina töötada ja mismoodi üldse selline treeneri nime väärt on? Teie, kes siin seadust jahute, see ongi paraku absurd, et 14 ja võib. Kurat, iga normaalne inimene või siis "treener" teavitaks oma klubi juhtkonda või isegi lapsevanemat, kui hakkavad selliselt 14 aastaselt tulema "signaalid" ja lükkaks selle "ahvatluse" tagasi. (Juhul, kui on see ahvatleja 14 aastane) mitte treener ise. Mõelge nüüd ise, ilkujad, kui teie enda 14 aastane tütar satub sellise otsa, kes lubab teha järgmise Marta või "aidata koondisesse." Kas siis on ka teil aljakas?
Sellised pervod esindavad isegi jalgpalliliidu võistkondi heategevusmängudes ja seisavad uhkelt ja sirge seljaga, võttes vastu igasuguseid "aasta inimene" jne tiitleid.
Ebareaalne, et kasutatakse oma "võimu" ära ja kõik läheb lihtsalt edasi, justkui midagi poleks olnud. Huvitav, kas sellised "treenerid" loevad ise ka neid artikkleid?
Helena Toompere   •  
(213.100.251.***)
Tsiteerin FB Soccerneti kommentaari ka siia: Eestis on mõjuvõimu või usaldust kuritarvitades, kannatanu sõltuvust ära kasutades karistatav suguühe või muu sugulise iseloomuga tegu noorema kui kaheksateistaastase isikuga! Karistusseadustiku § 143/2. Suguühe või muu sugulise iseloomuga tegu mõjuvõimu kasutades
(1) Täisealise isiku poolt noorema kui kaheksateistaastase isikuga suguühtesse astumise või muu sugulise iseloomuga teo toimepanemise eest, ära kasutades kannatanu sõltuvust süüdlasest või kuritarvitades saavutatud mõjuvõimu või usaldust, kui puudub käesoleva seadustiku §-s 141 või 141/1 sätestatud vägivald või seisund, milles inimene ei olnud võimeline vastupanu osutama või toimunust aru saama, –
karistatakse kahe- kuni kaheksa-aastase vangistusega.
oggi   •  
(194.126.117.***)
Õhtu saadet ja seda artiklit lugedes jäi esialgu mulje, et justkui neiu otsis/soovis isaeeskuju ning sai seda teistmoodi.
Tol ajal teadsid paljud inimesed sh ka neiu enda klubi, treeneri võistkond et antud inimesed saavad hästi läbi ja tõesti nad käisid igalpool koos. Toohetk ei olnud kellelgi aimugi arvata, et üks sunnib teist. Ning -neiu enda võistkonnakaaslased ja sõbrad soovitasid neiul antud treeneriga mitte suhelda. Saan aru et oled 14aastane ja asi ei ole armastuses, võibolla kiindunud, aga kui sa oled 18-19 siis võiks juba natukene enda peaga ka mõelda, mida kus ja kellega teed.
Arvan ise, et pole kumbki osapool nii puhas kui väita proovib, sest milleks muidu jäi süüdistus pooleli?
Ja olgu ka mainitud, et neiu soovis varasemalt tuntuks saada, kuigi ta oli jalgpallurina eestis tuntud, siis nüüd sai ka muul viisil ja teise nimega oma tuntusele ja coachingule hoogu!
Ei kaitse kumbagi osapoolt ja leian et antud teguviis on väär, et esialgu meediasse (mitte õigete nimedega) mitte politseisse.
INCE   •  
(91.129.101.***)
to vtb: tegelikult on küll. Inimene on esinenud ju meedias oma pildiga. Kes vähegi reaalselt naistejalgpalliga kokku on puutunud, teab et ei ole eesti naiste jalgpallis sellist inimest nagu Mia Belle Trisna, küll aga on T. ... . Miks ta selle ammuse looga just nüüd on välja tulnud, teab ta ainult ise (ja ei ole mina teda sellepärast hukka mõistmas). Et ta seda teinud on, siis tuleb minna lõpuni. Ütlesid A, tuleb öelda ka B, vastasel juhul tekivad kuulujutud ja ettekujutamised, millest kebabide sarnased toituvad ja ära kasutavad. Naiste jalgpalli kogukond on eestis väga väike ja sellised juhtumid peavad saama konkreetse ja selgelt ühese lahenduse - sellistel inimestel ei ole kohta ei naiste, tüdrukute ega laiemalt laste jalgpallis ja punkt. Kui aga jätkata sellist umbisikulist ümbernurga jutu ajamist, siis heidab see varju kõikidele naiste ja tüdrukute jalgpalliga tegutsejatele. Onu Heino jutu ajajatel soovitan ära harjuda sellega, et asjadest räägitaksegi otse ja arusaadavalt, mitte ei keerutata.
Kebab   •  
(213.184.40.***)
Millest mina toitun ja ära kasutan? Olen ma kuskil öelnud, et kõik jalgpalliga tegutsevad inimesed kasutavad naisi ja tüdrukuid ära? Ma räägin, et see on meie ühiskonnas (mitte jalgpallis) laialt levinud. Sa ei kujuta ette kui suurt julgust nõuab selliste asjadega avalikkuse ette ilmumine. Kui sellepeale nõuda, et räägi ikka meediale kõik ära, kuidas täpselt käis, siis see on tekst millest toituvad needsamad ärakasutajad. Paljud võivad selle peale üldse tagasi tõmbuda. Loe oma jutt mõttega läbi ja ohvri süüdistamine jätkub sul isegi praegu. Miks ta kohe ei rääkinud. Tood sisse tüüpilise Onu Heino väljendi me too. Loe neid tekste mis selle kohta ajakirjanduses on ilmunud. Loe, siis saad oma miksidele vastused. Tüüpiline Onu Heino oled. Harju ära, et (laste) seksuaalne ärakasutamise avalikustamine ei ole enam meie ühiskonnas tabu ja häbi! Harju ära!
uhuu   •  
(62.65.206.***)
Ja mis kasu sellest oleks? Ohver peab korduvalt läbi elama kõike juhtunut - tunnistusi andes, kohtusaalis ahistajale silma vaadates jne. Ja tulemus? Ratsutamistreenerile mõisteti kaks kuud vangistust. Kusjuures selles juhtumis olid olemas tõendid sõnumid, mitu tunnistajat jne. Kui midagi sellist pole, siis on sõna sõna vastu ja kohtupraktika on kõik kaheldavad asjaolud tõlgendada süüdistatava kasuks. Inimene sai ehk kergendust asja hingelt ära rääkida, mida on aastaid pidanud endas kandma.
A. Polõnski   •  
(62.65.225.***)
Vanasti oli nii, et süüdi tunnistas kohus. Nüüd vist piisab ajakirjandusest või kuidas?. Igatahes peaks see nupuke olema põhjuseks proksil alustada juurdlus. Kui esitatu vastab tõele, siis materjalid kohtusse.
AinUlttauntau   •  
(194.150.65.***)
Elvast ma ei tea midagi, pole sealseid männikuid avastanud.
Ratnikov   •  
(84.50.20.***)
nonoh   •  
(95.153.33.***)
Tubli naine, et rääkis!

Samas kahju, et enda väärkohtlemist kasutab reklaamina oma tootele :/
purgeenius   •  
(90.190.193.***)
Kas see treener ja Marta v6iksid olla p2rit samast maailmajaost?
Rando Polberg   •  
(41.33.11.***)
Klassika Taavi! Teda ei suukorvista..
Mõnuagent 007   •  
(85.253.136.***)
Auto Parkile, asi on seadustes. Kas Aivar Mäel oli õigus naisi rindadest nalja pärast krabada? Seaduse mõttes jah, ühiskondlikus mõttes pigem mitte. Järelikult on seadus jäänud ajale jalgu. Halliku keiss oli komplitseeritum, mistõttu ma selle kohta sõna ei võta.
Ka siin võib juriidiliselt olla kõik korrektne, sest antud treener polnud otseselt tema treener, mis muudaks selle kuriteokoosseisuks. Siin on küsimus selles, et kas täisealisel (antud juhul siis ligi 30 aastat vanemal mehel) peaks olema üldse seaduslik õigus 14aastasega magada. Praegu ütleb seadus, et on. Ühiskondlik hukkamõist peaks viima mingi hetk selleni, et see seadus ka üle vaadatakse, sest 14aastane pole seksuaalekspertide hinnangul ikkagi sellises eas, kus ta enda tegevusest täiel määral aru annaks ja sellises vanuses meespool on lihtsalt rõve pervert, kuigi seaduse järgi võib talle õigus lõpuks jääda.
Taavi Usta   •  
(85.76.1.***)
Rando Polberg

üritatatkse kogu aeg....
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
ta oli 2007 14 aastane. 2007 Nõmme Kalju. Ei saa ju võimalik olla!
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
Eestis on ka olnud kogu naiskonna lesbideks pööramise fakt - sellist juttu hakatkse kohe tsenseerima - teen oma kommidest kuvatõmmised, sest soccernet on asunud nagu FB tsenseerima - kurb....
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
Silmakirjalikkus...
Urmo Kivilo   •  
(91.129.107.***)
Treener ei käitunud õigesti see kõigile arusaadav , aga neiu oleks huvitav teada mis euroopa tipp clubist sa napilt eluga pääsesid ? Suunamudimine on tulus äri ,kui pole geene et uueks Martaks saada siis suunamudijana oled staariks saanud
Dona-Ly Sinimeri   •  
(90.190.250.***)
Taavi kas sul on lesbide vastu midagi?🤦‍♀️
Edvin Karu   •  
(81.90.125.***)
14 okei olid noor, aga 18-21 mis siis sinu vabanduseks on? Puhas reklaam endale. Treener saatis sulle raha kui olid Usas mängimas. Kes keda siis ära kasutas?
Taavi Usta   •  
(85.76.7.***)
Dona-Ly Sinimeri • 20 h
mitte lebide vaid selle rõveda ja vastiku praktika ning selle propageerimise vastu.
Taavi Usta   •  
(85.76.7.***)
mitte lesbide

Sisene
Trans testis Paidest kurioossel moel lahkuma pidanud ründajat, aga tunneb enim puudust kogenud Eesti mängijatest  (galerii!)
EESTLASED VS LÄTLASED
PÕNEV PÄEV PIIRI TAGA
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
UUS VÄLJAKUTSE POOLAS
Karl-Romet Nõmm esimesest välislepingust, uuest särginumbrist, keerulisest ajast Floras ja ebaõnnestunud koondisedebüüdist
JALKAJUTUD STUUDIOST
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!