Endise floraka kuldne puude kallutas Tallinna derbi Levadiale (galerii) (13)

Tallinna derbi võidu otsustas endine florakas Markus Jürgenson, kelle väravasöödust Levadia 2:1 Flora üle mängis ja tabeliliidriks tõusis.

Üksteist kompava alguse järel haaras Levadia mängulise ülekaalu ning Floral oli raskusi üldse palli saamisega. Esimene ohtlikum moment oligi Flora värava all, kui Muamer Svraka Juri Tkatšuki püstsöödu järel Mait Toomist mööda mängis, ent palli terava nurga alt küljevõrku saatis.

Flora esimene ohtlikum moment sündis Frank Liivaku ja Maksim Gussevi koostööst, kui viimane läks kasti joonelt löögile, ent Sergei Lepmets püüdis. Kohe hetk hiljem langes Gussev jalavigastusega maha ning tema jaoks jäigi mäng poolikuks.

Flora rünnakuid asus seejärel peamiselt vedama just Liivak, kes küll mitmel korral kasti jõudis, ent mitte ohtlikult löögile. Teisel pool väljakut proovis korra Dmitri Kruglov, aga Toom püüdis.

Mängu esimene tabamus sündis 37. minutil, kui Mark Oliver Roosnupp paremal äärel sööduga Nikita Andrejevi leidis, kes kasti murdis ja tugeva löögi tagumise posti kõrvale saatis - 1:0. Kohe hetk hiljem mängisid samad mehed taas kokku, ent siis jäi Andrejevi jalg ebatäpseks.

Esimese poolaja lõpus lootis Flora veel penalti saada, kui Igor Morozov ja Maksim Podholjuzin Liivaku karpi võtsid ja viimane kukkus, ent kuigi levadiakate käed olid Flora mehe selja vastas, läks florakas murule liialt kergelt.

Florale unelmate algus

Teine poolaeg algas Florale pea ideaalselt. Juba esimese viie minutiga teeniti penalti, kui Andrejev karistuslöögijärgses olukorras jalaga Kevin Aloed sisuliselt näkku tabas. Saadud penalti realiseeris külmavereliselt Zakaria Beglarišvili, kes avapoolajal palli peaaegu ei saanudki.

Flora rõõm ei kestnud aga kaua, sest Levadia reageeris muutunud skoorile ja asus taas suuremate jõududega ründama. 61. minutil andis poolajal vahetusest sekkunud endine florakas Markus Jürgenson paremalt äärelt filigraanse tsenderduse, mille suunas peaga raamide vahele keskpoolkaitsja Muamer Svraka - 2:1 Levadiale!

Levadia juhtvärava järel käis mäng käest kätte. Kord ründas Levadia, siis Flora. Mõlemal oli poolvõimalusi, aga mitte midagi üleliia ohtlikku. 88. minutil sahistas Flora lõpuks võrku, kui Beglarišvili suunas raamide vahele Joseph Saliste tsenderduse, ent kuigi pall maandus Sergei Lepmetsa selja taga, sai hoopiski Beglarišivili kollase - mees kasutas värava löömiseks käe abi. Lõpuminuteil teenis Jevgeni Harin veel ohtliku vea eest punase kaardi, kui ta Salistele sisse libistas.

Seega jäi Floral õige vastus leidmata ja 77. Tallinna derbi võitis Levadia, tõustes Kalju ette tabeliliidriks. Flora jääb neist nüüd juba nelja punkti kaugusele.

Mängu parim - Juri Tkatšuk

Levadia keskpoolkaitsja juhtis omade mängu endale omase energia ja kirega. Algatas mitmeid-mitmeid rünnakuid ja andis suure panuse sellesse, et Levadial õnnestus matšist kolme punktiga lahkuda.