Endised Premier League'i mängijad otsustasid Rooma derbi (0)

Pedro (keskel) tegi Rooma derbis ajalugu. Foto: Scanpix / Andrew Medichini / AP Photo

Itaalia kõrgliigas oli kavas Rooma derbi, kus otsustasid mängu saatuse endised Premier League'i mängijad ja Roma noppis kodumurul 2:0 võidu ja väärtuslikud punktid Lazio vastu.

Võõrustajad haarasid juhtohjad kolm minutit enne poolajavilet, kui Edin Džeko eeltöö realiseeris Henrih Mhitarjan. Džeko on endine Manchester City ning Mhitarjan endine Manchester Unitedi ja Londoni Arsenal mängija. Teisel poolajal vormistas lõppseisu endine Londoni Chelsea mängija Pedro Rodriguez.

Mhitarjan on peagi lõppeval hooajal löönud 12 liigaväravat, mis on armeenlase parim näitaja tippliigades. 33 aasta ja 291 päeva vanune Pedro on nüüd vanim mängija, kes Rooma derbis oma esimese värava löönud. Eelmine tippmark kuulus Miroslav Klosele, kes oli oma esimese värava ajal 33 aasta ja 129 päeva vanune.

Kui Roma astus suure sammu seitsmenda koha, mis annab järgmiseks hooajaks koha tugevuselt kolmandas eurosarjas, kindlustamiseks, siis linnarivaal Lazio püsib kuuendal kohal, mis viib Euroopa liiga alagruppi.

Roma - Lazio 2:0 (1:0)