Favoriidid olid debütantidega avavoorus suurtes raskustes (0)

Egiptuses toimuvatel Aafrika Rahvaste Karikate turniiril kirjutasid võidupunktid tabelisse Nigeeria ja Uganda. Eeldatav favoriit Guinea, koos Liverpooli poolkaitsja Naby Keitaga, pidid esimest korda sellel suurvõistlusel oleva Madagaskari vastu aga viigiga leppima.

Kolmekordne Aafrika meister Nigeeria nägi B-alagrupis suurt vaeva, et debütandi Burundi vastu võit kätte saada. Avapoolajal jäidki väravad löömata, aga 77. minutil viis endine Watfordi ründaja Odion Ighalo Nigeeria ette ning ühest tabamusest kokkuvõttes piisas, et vastane alistada.

Sarnaselt Burundiga debüteeriv ja samas alagrupis paiknev Madagaskar andis FIFA edetabelis 71. kohal paiknevale Guineale aga vägeva lahingu. Kuigi Prantsusmaa kõrgliigas Dijoni ridadesse kuuluv Sory Kaba aitas Guinea 34. minutil juhtima, oli Madagaskar 55. minutiks omakorda 2:1 peal. Domineerivamaks pooleks nii pallivaldamise kui ka pealelöökide osas olnud guinealased suutsid Bordeaux' ründemehe Francois Kamano väravast seisu viigistada, aga punktid läksid lõpuks jagamisele.

A-alagrupis möödus Uganda võõrustajariigist Egiptusest, kui 2:0 saadi jagu kahekordsest Aafrika tšempionist Kongo DV-st. Egiptus oli turniiri avapäeval 1:0 võitnud Zimbabwet.

Kongo DV - Uganda 0:2 (0:1)