Flora astus üle Ajaxi karikafinaali (0)

Foto: Hendrik OsulaTallinna Flora jõudis läbi aegade üheksandat korda Eesti karikavõistluste finaali. Lasnamäe Ajax alistati kodusel A. Le Coq Arenal sama tulemusega, mis paari nädala eest Meistriliigas - 6:0.

Poolfinaal kujunes 9. aprilli liigamänguga äravahetamiseni sarnaseks. Taas võitis Flora avapoolaja vaid 1:0, taas mindi oma teed 50. minuti paiku ning taas lõpetas Ajax kohtumise kümnekesi.

"Tahtmist algul ikka oli, aga tormati isegi liialt. Oleks pidanud juba varem oma olukorrad ära lahendama, aga esimesel poolajal rabistati võimalused ära," kommenteeris Flora peatreener Martin Reim. "Teine poolaeg oli juba parem. Vastane väsis ja meie vahetused andsid värskust juurde."

Kas Ajax on nõrgim meeskond, kellega Flora sel aastal kohtunud? "Viljandiga pole me veel mänginud, kuid nemad on omale väga vähe väravaid lüüa lasknud ja nende värava muukimine saab raske olema. Aga Ajaxi vastu on meil esimese ringi mängud tõesti kõige paremini välja tulnud."

Ajax ehmatab vaid korra

Mängupildi võtab kokku statistika: Flora lõi kuus vastuseta väravat, sooritas 26 pealelööki lasnamäelaste üheainsa vastu ning teenis kõik kohtumise 19 nurgalööki.

Avapoolajal oldi realiseerimisega küll hädas, ent skoor avati juba seitsmendal minutil. Ajaxi väravavaht Maksim Mamutovi ebaõnnestunud väljalöök langes Siim Lutsu saagiks ning Flora vasakäär mängis hästi löögile paremäär Rauno Alliku, kes palli latipõrkest väravasse tulistas.

Mängupilti arvestades paistis isegi üheväravaline eduseis kaljukindlana, sest Ajaxi mängijad said kohtumise esimese neljandiku jooksul vaid ühe korra Flora trahvikastis palli puutuda. Pealelöökidest rääkimata.

Aga pooletunnise mängu järel jäid Flora kaitsjad hetkeks tukkuma ning justkui välk selgest taevast pääses Šahrijar Abdullajev üksinda läbijooksule. Paraku mängis Ajaxi ründaja palli endale liiga ette ning see langes juba enne löögi sooritamist Marko Meeritsa saagiks.

Rohkem florakatel probleeme ei tekkinud, kui välja arvata enda ohtrate väravavõimaluste kasutamine.

Flora vahetusmehed lustivad

Teise poolaja alustuseks saatis Markus Jürgenson Valeri Minkeneni nurgalöögi järel palli latti. 54. minutil pühkis viimased pingeriismed ära Hannes Anieri värav, mis jääb küll 90% Ajaxi väravavahi hingele. Palli hoidnud Mamutov üritas tema poole sööstnud ründajat ära petta, kuid koperdas ise palli otsa ning Anieril jäi vaid üle nahkkera tühja võrku veeretada.

Flora tõi vahetusest sisse tehnilised Zakaria Beglarišvili ja Sergei Mošnikovi, kes lustisid väsinud ja murtud lasnamäelaste vahel täiest südamest. Mošnikov tegi 69. minutil kauni kauglöögiga seisuks 3:0. Viis minutit hiljem lõppes üks paljudest Beglarišvili läbimurretest Šamil Mussajevi viimase lootuse veaga ning värskelt vahetusest sekkunud Ajaxi mees eemaldati punase kaardiga.

Beglarišvili tabas latti ning sai minut pärast seda lõpuks ka ise jala valgeks, pääsedes järjekordselt suluseisulõksust läbi ning veeretades palli terava nurga alt väravavahist mööda. Kaks minutit hiljem hiilgas grusiin väravasööduga ning Jürgenson sai värava eest pealöögiga samuti nime skoorilehele.

Punkti pani väravatesajule oma teise tabamusega Hannes Anier, kes võttis Karl Palatu pika söödu kenasti omaks ning saatis palli Mamutovile püüdmatult kuuendat korda Ajaxi väravavõrku.

Flora kohtub 10. mail karikafinaalis Narva Transiga, kes alistas maratonpenaltiseerias Sillamäe Kalevi.

Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Üks meeskond oli teisest igas elemendis üle, aga Beglarišvili teravus ja võimaluste realiseerimine tõusid veel eriti hästi esile. Tehniline grusiin on varemgi just eeldatavalt nõrgemate vastaste vastu säranud ning Ajaxi jaoks olid tema pallikontroll ja kiirus lihtsalt liiast.

26. aprillil kell 18:45 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Lasnamäe FC Ajax 6:0 (1:0)
7. Rauno Alliku, 54., 84. Hannes Anier, 69. Sergei Mošnikov, 79. Zakaria Beglarišvili, 81. Markus Jürgenson

Hoiatus: 86. Aleks Mones
Eemaldamine: 74. Šamil Mussajev
Mänguolud: +11, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.