Flora ekspress ajas alla ka Pärnu (11)

Rauno Alliku kostitas pärnakaid kahe kolliga. Foto: Brit Maria Tael

Tallinna FC Flora on Premium liigas jõudumööda rohevalget võimu kehtestamas, alistades teel tippu Pärnu Linnameeskonna 3:0.

Mäng algas pärnakatele aga õudusunenäona, kui juba teisel minutil pudistas Pärnu puurilukk Kristjan Tamme Gert Kamsi tsenderduse õnnetult Rauno Alliku jalale, kes värava eest aga ei eksinud, viies Flora 1:0 juhtima.

Seejärel jätkas koduvõistkond küll ründamist, kuid Linnameeskond elas aja möödudes üha etemini mängu sisse ning poolaja keskpaigaks võistlesid punktide eest juba võrdsed meeskonnad.

Pärnu vahest parim võimalus jäi mängu algusest alates teravalt tegutsenud Henri Hansonile, kui mees põrutas karistusalast kauni kombinatsiooni lõpetuseks palli väravast mööda.

Mõni minut hiljem tabas latti aga Zakaria Beglarišvili keerutav pealelöök, jättes Pärnu veel ühe värava kaugusele.

Poolaja lõpuni olid paremad võimalused küll florakatel, kuid siiski veeretati mäng vaheajale võrdlemisi sündmustevaeselt ning antud asjaolu andis lootust teiseks poolajaks suvepealinlastele, kes luuavarrest viigipauku vajasid.

Teist kolmveerandtundi alustasid Lilleküla mehed aga kahe uue vahetusega, tuues mängu Sakari Tukianieni ning Nikita Baranovi - Flora peatreener Argo Arbeiter ei tahtnud Pärnu tagasituleku näol halba üllatust.

59. minutil sai külalisvõistkonna viigiunistus aga tõsise hoobi, kui oma õhtu teise kolli sai kirja Alliku, andes Florale rohkem hingamisruumi.

Pärast pealinlaste teist kolli hakkas tasapisi tuure koguma ka Flora mänguvedur - järjest rohkem hakati Pärnu värava all ohtlikke võimalusi looma. Kenasti paistis Flora rünnakutel söötudega silma Beglarišvili, kuid võimalusi luhtasid järjepanu nii Alliku kui ka Kams.

Pärnakate põhiaur läks aga oma värava kaitsmisele, mistõttu rünnakul ei oldud enam kuigi võimelised midagi ohtlikku looma ning nii kandis Flora üha pressivam surve 77. minutil taas ka vilja, kui Maksim Gussev kasutas ära Martin Vungi söödueksimusest tekkinud võimaluse, tehes seisuks 3:0.

Antud skoor jäi tabloole ka lõpuvileni ehk nii sai Flora järjekordse võidu Argo Arbeiteri käe all, näidates, et meestel on kullakonkurentsi sekkumise osas tõsi taga.

Mängu parim - Rauno Alliku

Ladus omaenda sünnilinna meestele halastamatult kaks kolli ning oli terav terve kohtumise vältel. Lokivõim on massive!

Tallinna FC Flora - Pärnu Linnameeskond  3:0 (1:0)