Flora hoidis Paides kümnekesi edust kinni (2)

Paide jäi südist mängust hoolimata tühjade kätega. Foto: Märt Vassiljev (arhiiv)Tallinna Flora alistas võõrsil minimaalselt Paide linnameeskonna 2:1. Võit tuli aga oodatust raskemalt, kuna 68. minutil teenis külaliste väravavaht Stanislav Pedõk punase kaardi ja jättis oma meeskonna vähemusse.

Kohati oli mäng päris närviline ja juba teist korda sel hooajal pidi peakohtunik minema sõnu peale lugema linnameeskonna lootsile Meelis Roobale, kuna too ei olnud mitmes olukorras rahul kohtunike otsustega.

Vaatamata sellele, et Paide omas mängu lõpus initsiatiivi, ei õnnestunud neil i-le täppi panna ja sedasi lahkusidki külalised võiduga ja teenisid tabelisse kolm punkti, mis tõstsid nad esikohale. Flora jätkab ainsa meeskonnana sel hooajal kaotuseta.

Paidel puudu Kaalma ja Koppel

Mäng algas oodatult Flora domineerimisega. Esimesed kaks pealelööki püüdis kindlalt Paide väravas olnud 18-aastane Raiko Mets, kes oli laenatud linnameeskonna duublist Paide Kumakesest ja kellele see oli ühtlasi ka Meistriliiga debüütmänguks. Mõlemalt poolelt said kritiseerida kaitsjad. Paide poolelt võttis valjuhäälselt sõna peatreener Meelis Rooba ning Flora kaitsjate tegevusega ei olnud rahul Gert Kams.

Mängu esimene ohtlik olukord oli Flora värava all, kui Rauno Kööp sai löögile, pärast mida oli pall kastis lahti ning pika sagimise peale võttis Pedõk selle enda haardesse. Peagi oli ka Floral ohtlik võimalus, kui karistusala paremalt poolelt sai Kams löögile, aga nooruke Paide Kumakese varuväravavaht oli valvel ja püüdis palli raskusteta.

Vahepeal keesid mängijatel ka tunded üle ja Flora mängija tõukas paidelast, mille peale kohtunik osapooltele sõnad peale luges. Hoiatada ei saanud keegi ja selle otsusega polnud kuidagi rahul Meelis Rooba, kes emotsionaalselt rahulolematust ka välja näitas. Paide Ervin Kõll ja Flora Sergei Mošnikov proovisid täpsust, aga löögid olid napilt ebatäpsed.

25. minutil põrkusid kokku Raiko Mets ja üks Flora ründaja, mille tagajärjel jäi kodumeeskonna puurilukk maha lebama. Tohterdamine võttis aega ligi viis minutit. Mängija pea seoti kinni, kohale kutsuti ka kiirabi ning Paide oli sunnitud tegema vahetuse. Kuni tolle momendini soliidselt esinenud Metsa asemel tuli väravat kaitsma 34-aastane linnameeskonna kolmas väravavaht Rauno Uusküla. Esimese poolaja lõpus oli Paide väheke üritavam osapool, aga midagi märkimisväärset kumbki enam korraldada ei suutnud.

Kus olid kodumeeskonna esimesed kaks väravavahti, Martin Kaalma ja Kaido Koppel? „Kaalmat ei olnud ja Koppel sõitis USA-sse, seega pidime varusid kasutama. Ma ei oska öelda, millal Koppel tagasi tuleb, aga järgmises mängus on Kaalma olemas,“ avaldas Meelis Rooba.

Pedõk jätab Flora kümnekesi

Teise poolaja alguses läksid külalised kiiresti juhtima, kui pealtnäha süütu tsenderduse leidis kastis üles Siim Luts, koksates palli väravasse. Vahetusest sisse tulnud poolkaitsja Ats Sillaste hakkas aktiivselt mängijaid ette võtma ja pääses ka paaril korral löögile. Korra lendas pall küljevõrku, aga ei midagi enamat. Üheksa minutit pärast mängu esimest väravat duubeldas Henri Anier külaliste eduseisu, kui sai karistusala piiri pealt löögile ja suunas palli vasakusse alla nurka.

Tundus, et mäng tiksub rahulikult selles suunas, kuhu ta pidanukski tiksuma, aga Flora oskas veel mängu põnevaks teha. 68. minutil oli Rauno Kööp minemas Pedõkiga üks-ühele, viimane tormas karistusalast välja ning mängijad põrkusid jõuliselt kokku ja jäid maha lamama. Kohtunik ootas, kuni mõlemad mängijad kosusid ja püsti tõusid, ning näitas siis lõpuks Flora väravavahile punast kaarti. Kodupubliku ovatsioonide saatel lahkus Pedõk pettunult väljakult. Väravasse tuli tema asemele Marko Meerits ning väljakult võeti ära Henri Anier.

„Mõlemal poolajal me kohati kaitses üldse ei rääkinud ja eks see punane kaart oli sellest, et kaitsjad ja väravavaht ei saanud üksteisest aru,“ kommenteeris Flora ründaja Rauno Alliku.

Paide lööb ühe tagasi

Meerits ei pidanud kaua ootama, et palli puudutada: järgnenud karistuslööki sooritanud Tiit Tikenbergi löögi tõrjus väravavaht üle äärejoone. Teenitud nurgalöögi karistasid paidelased kohe ära ning Flora edu kahanes minimaalseks. Karistusala paremalt poolelt löögile saanud Carl Tubarik lõi kõrge palli värava vasakusse taha nurka ning publik lasi häälepaelad valla. Vähe sellest, et Flora vähemusse jäi, lõi Paide kiiresti ühe tagasi ning hakkas selgelt mängu domineerima.

„Paide lõi ühe ära ja nad said sellest motivatsiooni juurde,“ resümeeris Alliku.

Mängu lõpuosas teenis Gert Kams kollase kaardi läbimurdel olnud Ats Sillaste mahatõmbamise eest. Paide üritas luua võimalusi ja Lauri Ellram oli mängu jooksul mitmel korral vaba, aga enamasti mängiti ikkagi rohkem mööda vasakut äärt ja sinna need võimalused jäidki.

Floral ei õnnestunudki lõpuminutitel enam midagi erilist teha ja Paide otsis ikka viigiväravat. Rooba ei olnud kastis sagimise peale paidelasele vilistatud vea üle sugugi rahul. Peagi oli taas linnameeskond Flora värava lähistel tegutsemas. Vähem kui minut enne mängu lõppu tõmmati kastis Rauno Kööp maha, aga kohtunik näitas hoopiski paidelasele, et see üles tõuseks. Seekord oli Rooba veel valjumalt kohtunikult aru pärimas ning peakohtunik peataski mängu ja läks andis linnameeskonna peatreenerile viimase hoiatuse.

Klassivahe sai otsustavaks

„Kohtunik penalti andmata, siin ei ole midagi rohkemat öelda. Konkreetne penalti oli, meie omale sõideti tagant sisse, seal ei olnud mingit palli mängimist. See oli absurdne!“ ütles Rooba.

Koheselt muutus peatreener rahulolevamaks: „Aga poisid olid tublid! Esimese, rumala värava küll lasime lüüa, aga üldjoontes olime tublid. Nagu mängus Narvagagi, oli klassivahe lihtsalt selline, et nemad lõid ära ja meie mitte. Reaalselt Floral rohkem ohtlikke lööke väravale polnudki."

„Teisel poolajal tegime mõned vahetused, lõime kaks väravat ära ja õnneks suutsime kohtumise ära võita,“ sõnas Rauno Alliku.

„Selge penalti oli, aga see jäägu kohtuniku hingele. Oleksime pidanud agressiivsemad olema, aga kosusime ja meil polnud enam midagi kaotada. Vahetusmehed olid teravad ja lüüa värav Florale – kindlasti iga meeskond seda ei suudaks,“ muheles Paide värava autor Carl Tubarik. „Positiivseid asju on järgmiseks mänguks kaasa võtta küll ja negatiivsete asjade poole pealt tuleb teha arutelu ja järeldused, et kust juurde panna.“

Mängu parim – Siim Luts

Flora poolkaitsja oli õigel ajal õiges kohas: 49. minutil kõksas ta tsenderdusest tulnud palli väravasse. Tsenderdusest, mis pealtnäha tundus ohutu olema, aga just see sütitas külalistesse rohkem motivatsiooni, tänu millele tuli peagi ka teine värav, millest kokkuvõttes võiduks piisas.

16. aprillil kell 17:00 Paide kunstmuruväljakul

Paide linnameeskond - Tallinna FC Flora 1:2 (0:0)