Flora kaotas Tammeka vastu punkte (0)

Foto: Brit Maria TaelMeistriliiga 20. vooru kohtumine FC Flora ja Tartu Tammeka vahel lõppes 2:2 viigiga. Florale tõid väravad Karl-Eerik Luigend ning Tammeka mees Jürgen Lorenz. Tammeka eest oli kahel korral täpne Siim Tenno.

Kohtumine Tammekaga oli Norber Hurda esimene meistriliiga kohtumine Flora peatreenerina. Kusjuures mees oli varasemalt juhendanud ka Tartu meeskonda. Koduvõistkonnal oli tarvis hädasti võitu, et püsida Levadia ja Kalju kannul, Tammeka jällegi vajas igat punkti, et hoida distantsi selja taga olevate meeskondadega.

Mäng algas väga kõrge tempoga, kus erilist aktiivsust näitas Flora. Juba kolmandal minutil oli Sander van de Streekil hea võimalus oma meeskond juhtima viia, kui lõi õhust tugeva löögi värava suunas, mille Tammeka väravavaht Karli Kütt tõrjus.

Flora läheb juhtima

18. minutil lõi Flora oma esimese värava. Markus Jürgensoni tsenderdus valmistas Tammeka karistusalas parajat segadust ning olukorra kasutas ära Flora poolkaitsja Karl-Eerik Luigend, kes terava nurga alt palli võrku lajatas.

Pärast väravat püsis kodumeeskonna surve. Albert Prosa oleks peaaegu toonud teise värava, kui tänu van de Streeki heale söödule sai mees karistusalas löögile, kuid vastaste puurilukk oli oma ülesannete kõrgusel.

Tammeka viigistab, kaks korda

39. minutil tuli välk selgest taevast - Tammeka viigistas. Tartlaste nurgalöök valmistas florakate karistusalas palju pahandust ning lõpuks suutis Siim Tenno palli võrku saata. See olukord oli ühtlasi ka Tammeka ainuke tõsisem moment kogu poolaja vältel.

Teine poolaeg mängupilti suurt muutust ei toonud -  endiselt oli Flora domineerimas ning Tammeka tagajalgadel. 61. minut tõi tabloole seisuks 2:1 Florale. Vene passiga ründaja Irakli Logua näitas suurepärast tehnikat, kui murdis äärelt vastase karistusalla sisse ja andis ohtliku tsenderduse, mille Jürgen Lorenz õnnetult Sander Posti eest oma väravasse koksas.

78. minutil suutis Tammeka aga taaskord mängu tagasi tulla ning jällegi oli värava autoriks Siim Tenno. Mees sai karistusala äärelt löögile, millest pall tänu rikošetile väravasse jõudis. Värav tõi tartlastele kõvasti mänguisu juurde ning tänu kõvale võitlusele suudeti lõpuvileni vastu pidada. 2:2 seisuga mäng ka lõppes.

Mängu parim - Siim Tenno

Mõlema Tammeka värava autor. Jõudis igale poole ning oli palliga alati ohtlik. Tegi kõva tööpäeva.