Kuressaare Florale peavalu ei valmistanud (0)

Foto: Jana PiparFC Flora vajas pronksilootuste säilitamiseks Kuressaare vastu ainult võitu, sest tund enne mängu algust lõpetas Sillamäe Kalev oma mängu Tammeka vastu suureskoorilise 6:0 võiduga. Võidu Flora sai ning pronksiheitlusele veel joont alla tõmmata ei saa.

Flora võttis kasutusse Nõmme Kalju karikamängus kasutatud taktika, ehk ründeliinis polnud ründajaid, vaid seda rolli täitsid äärepoolkaitsjad Rauno Alliku, Irakli Logua ja Rauno Sappinen. See taktika tõigi esimestel minutitel Vadim Gurniku värava all ohtralt momente.

Selge oli see, et avavilest peale asub Flora totaalselt domineerima ja surub Kure tiimi oma trahvikasti sisse. Juba esimese minuti lõpus pääses Irakli Logua terava nurga alt löögile, ent pall lendas selgelt üle värava. Kohe organiseeris Flora ka teise ohtliku momendi, kuid Karol Metsa pealelöök tabas saarlaste väravaposti.

Esimese värava autoriks sai aga 10. minutil Flora number 10, Brent Lepistu - karistusala joonelt lõpetas Lepistu pealelöögiga Flora pika rünnaku. Kuna Gurnik hästi pealelöögi hetke ei näinud, hüppas ta palli järele liiga hilja ning mitte just kõige tugevam löök lõppes alumise vasaku nurgaga tabamisega - 1:0.

Flora jätkas avavärava järel survestamist. Löögipositsioonil oli näiteks Andre Frolov, kel polnud piisavalt õnne, et võrku sahistada. Samal ajal oli Logua vasakult äärelt pidevalt Kure trahvikasti sisse murdmas, kuid üleliigne individualism nurjas tema head võimalused ära.

Kure saab hetkeks lootust

40. minutiks florakate rünnakud vaibusid, ent Kuressaarelt võttis kaitsetöö palju jõudu, mistõttu midagi mõtestatut ründetegevuses luua ei suudetud. Mõned üksikud tsenderdused ja nurgalöögid sugugi ohtlikud ei olnud.

44. minutil jõudsid saarlased aga väravale haruldaselt lähedale. Ilus kombinatsioon, mille alustasid Kure mehed omal väljakupoolel, jätkus hea sööduga Sander Lahelt Karl Möölile. Mööl jooksis palliga lausa otsajooneni ja andis söödu Sander Sinilaiule, kelle ühepuutelöök 14 meetrilt läks aga napilt väravast mööda.

Teist poolaega alustas Kuressaare kahe järjestikuse nurgalöögiga, millest teine võinuks taas lõppeda väravaga, kuid seda hoopis teisel pool platsi. Irakli Logua sundis oma aktiivsusega Kure mängija eksima ning Sander van de Streek sai pärast pikka spurti palli endale, kuid taaskord lõppes rünnak ebatäpse pealelöögiga.

Florakad oma teed

Flora õnneks õnnestus juba minuti pärast võistkonnal skoor duubeldada. Irakli Logua saatis ilusa löögiga trahvikasti paremast nurgast palli vasakusse nurka posti kõrvale ja tegi 49. minutil sellega seisuks 2:0.

Veel paari hetke pärast tõmbas Sander Sinilaid Rauno Sappineni oma trahvikastis maha ning Flora teenis penalti, mille realiseeris külma kõhuga Andre Frolov - 3:0.

54. minutil eksis nurgalöögiolukorras Vadim Gurnik ning teda ennetas Albert Prosa, kes lõpetas florakate kiire kolmiktule ka omapoolse võrgusahistamisega, vormistades tabloole numbrid 4:0.

Mängu viimane osa kulges tasavägiselt. Floral polnud vaja ilmtingimata väravaid lüüa, seega üritas Kuressaare rünnata nii, nagu meeskonna oskused seda lubavad. Paaril korral testis Mait Toomi oskusi küll Sander Laht, kuid midagi liialt ohtlikku florakate värava all ei sündinud.

Mängu parim - Irakli Logua

Nagu alati, oli Logua üks aktiivsemaid mehi Flora koosseisus. Just tema värav kindlustas Florale võidu ja säilitas medalilootused.