Flora näitas meistri sisu (galerii!) (0)

Lasnamäel sai lõpu Premium liiga 28. voor, kui valitsev meister FC Infonet jäi 1:3 alla Tallinna Florale, kes tegi sellega taas suure sammu tänavuse tiitli poole.

Infonet alustas kodusel kunstmurul domineerivama poolena, aga eelmisel nädalal vigastusele viidates koondisest taandunud Mait Toomi asendanud Richard Alandit ei suudetud märkimisväärselt testida. Nagu eile Hiiulgi, alustasid mõlemad suured pigem kontrollivalt.

Poolaja keskel hakkas Flora vaikselt, aga kindlalt mängu enda kätte haarama ja tasu oli kiire tulema. Gert Kamsile anti paremal äärel ruumi tsenderdust rahulikult sättida ja äärekaitsja leidis mõõdetud palliga Rauno Sappineni, kes Aleksandr Kulinitši ja Andrei Kalimullini vahel täpselt õige ruumi leidis. Matvei Igonenil polnud võimalustki.

Koduvõistkond ei olnud veel õieti esimesest hoobist toibunud, kui Roman Sobtšenko vasakult tsenderduse kasti lasi ja Kulinitš-Igonen üksteist ei mõistnud. Sappinen sai viiekasti joonelt tühja lükata, jättes Dmitri Kruglovi selja taga käsi laiutama.

Teisele poolajale tuli Infonet uue hooga ja paari minutiga löödi üks tagasi, kui Kruglovi nurgalöögi järel oli Flora kaitsjate aeg jämedalt eksida. Jevgeni Harin unustati esimeses postis täiesti ära ja Aland posti kõrvalt ära tooma ei ulatunud.

Infonet domineeris tervet teist poolaega, kuid palli võrku rohkem ei saadud. Jaht lõppes aga sellega, et üleminutitel võitis Sappinen keskväljal palli, nimekaim Alliku näitas teravaid jalgu ja Igoneni tõrjest põrkus pall tühja värava ette, kust Martin Miller selle võrku lükkas.

Flora ei olnud täna ehk parem meeskond väljakul, aga 3:1 võit viis nad Levadiast taas üheksa punkti kaugusele ja kui hooaja lõpuni jääb pidada veel kaheksa mängu, on Flora tiitlis kinni.

Hoolimata tulemusest oli suur päev täna Andrei Kalimullini jaoks - oma 515. meistriliiga mänguga kerkis ta vastavas arvestuses esikohta jagama Narva Transi legendi Stanislav Kittoga. Võimalus rekord endale võtta avaneb ilmselt juba teisipäeval, kui võõrustatakse Paide Linnameeskonda.

Mängu parim - Rauno Sappinen

Pole midagi teha - väravalööja on ehk au saajana lihtne sihtmärk, aga Sappinenita ei olnuks see täna võimalik. Võitles endale kaks võimalust välja ja kasutas need ära, aidates lõpus i-le ka punkt panna.

9. septembril kell 19.00 Lasnamäe staadionil

FCI Tallinn - Tallinna FC Flora 1:3 (0:2)
48. Jevgeni Harin - 29., 36. Rauno Sappinen, 90+3. Martin Miller

Väravasöödud: 48. Dmitri Kruglov - 29. Gert Kams, 36. Rauno Sobtšenko, 90+3. Rauno Alliku
Hoiatused: 43. Aleksandr Kulinitš, 60. Jevgeni Harin, 69. Aleksandr Volodin - 71. Brent Lepistu, 79. Marco Lukka
Mänguolud: +14, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.