Flora pääses Viljandist suure ehmatusega (6)

Brent Lepistu sai viigivärava kirja. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga 32. voorus lõhkas Viljandi Tulevik järjekordse suurüllatuse, kui Tallinna Flora viimasel hetkel löödud 2:2 viigiväravaga tiitlimängu enda kätte jättis.

Pilves ilma ja üheksa soojakraadi kiuste ei teinud kumbki meeskond mingeid hinnaalandusi, kuigi Tuleviku poolel oli mitmeid puudujaid, nende seas mängu kaartidega vahele jätnud kapten Tanel Lang.

Esimesed kümmekond minutit aga näitasid, et esimese ja üheksanda vahe siin Viljandi järve ääres ei ole väga suur. Arvuka publiku rõõmuks mängis Tulevik julgelt ja sai selle eest ka tasu, kui Vlasi Sinjavski vasakult äärelt sisse murdis. Tõsi, abiks oli, et Mait Toom esimeses postis Nõmme Kalju mehe löögi sisse puterdas. Hiljem märgiti see Marco Lukka omaväravaks - pall muutis kaitsja kannast Toomile õnnetult suunda.

Kauaks aga Tulevikul rõõmu ei olnud, sest poolaja keskel põrkasid karistusala joonel kokku Vlasi Sinjavski ja Gert Kams. Pärast esialgset segadust ja Kamsi tohterdamist jätkus mäng peakohtunik Siim Rinkeni otsusel penaltiga, mille Zakaria Beglarišvili külmavereliselt lati alla realiseeris.

Avapoolaja lõpp tõi häid võimalusi mõlemale poole, kuid riietusruumi asju arutama suunduti 1:1 viigiseisult. Teise poolaja esimese viie minutiga sahises võrk mõlemal pool, aga kui Rauno Sappineni sahinale eelnes suluseis, siis teisel pool lükkas Florast laenul olev Herol fantastilise läbisöödu Sinjavskile, kes Tuleviku uuesti ette viis.

Esialgu paistis, et Floral puudub selge idee, kuidas mängu enda kasuks kallutada, kuid mida mäng edasi, seda rohkem domineeriti. Karl-Romet Nõmm näitas aga Tuleviku väravas taas, miks teda hinnatakse ka väljaspool Eestit - pärliks ehk jalatõrje Mihkel Ainsalu pealelöögile 70. minuti paiku, otsa Beglarišvili teise penalti tõrje.

Teisel pool jättis Kristen Kähr Mait Toomiga silmitsi pääsedes olukorra kasutamata, aga lõpuks sai ehk just see moment otsustavaks - üleminutitel sai Brent Lepistu kirja kuldse maiguga viigivärava, mis jätab Flora ja Levadia vahe ka halvimal juhul neljapunktiliseks ehk Flora võib veel korra vääratada.

Mängu parim - Vlasi Sinjavski

Teisel pool väärib kiitust Karl-Romet Nõmm, aga pole Sinjavskit, pole väravaid - Flora kaitse ei eksinud palju, aga Sinjavski tegi maksimaalselt oma töö ära. Teise puhul väärib kiitust ka Heroli sööt ja platsinägemine.