Flora sai väravaterohkes mängus lõpuks esimese kaotuse (hindamine + galerii!) (9)

Meistriliiga 27. voorus sai liider Tallinna Flora lõpuks esimese kaotuse, jäädes koduväljakul alla Tallinna Infonetile 2:4.

Flora alustas mängu aktiivsemalt, aga kaheksandal minutil läks Infonet oma esimesest võimalusest 1:0 juhtima. Sergei Tumasjan andis hea söödu karistusalasse Kirill Nesterovile, kes lõi terava nurga alt peale. Mait Toom tõrjus, ent pall põrkas tagasi Nesterovile, kes söötis selle värava ette, kus Albert Prosa sahistas.

Seda nägi tribüünilt ka Eesti koondise peatreener Martin Reim, kes oli äsja põhjendanud Prosa väljajätmist sellega, et mees ei skoori esineliku klubide vastu.

Flora nurgalöögist tabas Joonas Tamm peaga latti, aga 25. minutil kasvatas Infonet oma eduseisu. Nesterov teenis Joseph Salistele kollase kaardi ja omadele karistuslöögi, mida läks toimetama Dmitri Kruglov. Vasakkaitsja madalale löögile pani müüri äärmine mees Marco Lukka nii õnnetult jala vahele, et tugev pall veeres täpselt küljevõrku.

Vahetult pärast teist väravat oli Infonetil veel paar head võimalust, kuid avapoolaja viimane veerandtund kuulus Florale. Võõrustajate standardolukorrad põhjustasid tiitlikaitsjale palju peavalu.

Flora lõi ühe tagasi 33. minutil. Martin Miller tõstis palli pehmelt karistusalasse ja sellel hetkel oli Rauno Sappinen suluseisus, aga kuna Sappinen sai palli endale pärast Jevgeni Harini ebaõnnestunud puudet, siis tema lähedalt löödud värav luges.

56. minutil andis Kruglov vasakult äärelt tsenderduse, Nesterov võitis peavõitluse ja Tumasjan virutas palli otse õhust lati alla - 1:3.

70. minutil tegi Flora taaskord mängu põnevamaks. Vahetusmees Roman Sobtšenko söötis Mihkel Ainsalule, kes tabas posti. Tagasipõrganud palli koksas Brent Lepistu võrku - 2:3.

Flora seejärel surus, aga 84. minutil muutis vahetusmees Vladimir Voskoboinikov uuesti Infoneti seisu turvalisemaks. Ta suunas Nesterovi söödu alla nurka - 2:4. Selle seisuga matš ka lõppes. Hoolimata Flora hooaja esimesest kaotusest on nende edu enne homset Levadia ja Kalju mängu lähimate jälitajate ees endiselt 10 punkti.

Mängu parim - Kirill Nesterov

Nesterov oli osaline kõigis neljas Infoneti väravas. Esimesele, kolmandale ja neljandale andis ta resultatiivse söödu, teise puhul teenis tema karistuslöögi. Flora võttis mõlemad oma kollased kaardid just Nesterovit ebaõnnestunult takistades.